JAV ambasada įspėja neapsigauti dėl žaliųjų kortų

Gyventojai, elektroniniu paštu gavę laiškus apie laimėtą imigracinę vizą į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kitaip dar vadinamą žaliąją kortą, pernelyg nudžiugti neturėtų – greičiausiai iš jų pinigus iššluoti mėgina internetiniai sukčiai.

JAV ambasados konsulinis skyrius perspėja dėl padažnėjusių spekuliacijų žaliosios kortos bei kitų būdų vizoms į šią šalį gauti. Gausesnius sukčiavimo atvejus skaičiuoja ir policija, ragindama neskubėti patikėti greita sėkme.

Prašė persiųsti pinigus į anglišką sąskaitą

Apie laimėtą žaliąją kortą vilnietė Joana K. buvo informuota el. paštu. Laiške buvo nurodytas moters vardas, pavardė, net mobilus telefonas.

„Būtent dėl savo telefono labiausiai ir suglumau – šiaip tokius laiškus gavusi iškart ištrinu, bet šįkart akimirką net patikėjau, kad tikrai laimėjau kortą“, – laišką persiuntusi LRT pasakojo moteris. Laiške nurodoma, kad ji yra atrinkta kompiuteriu tarp kitų 50 tūkst. laimingųjų, kuriems bus įteiktos imigracijos vizos į JAV.

Viskas, ką reikia padaryti, persiųsti 879 dolerius į anglišką sąskaitą. Laiške taip pat nurodoma, kad laimėtojas su savimi gali pasiimti tiek šeimos narių, kiek nori, o už kiekvieną papildomą žmogų reikia sumokėti papildomus 879 dolerius.

„Po pervedimo [pinigų] reikia informuoti el. paštu ir faksu. Tada per 48 val. turėčiau gauti patvirtinimą el. paštu su numeriu ir nurodytą dieną atvykti į pokalbį, kuriame jau gaučiau vizą“, – laiško nurodymus nuosekliai dėstė vilnietė.

LRT interneto tarnybai persiuntus laišką JAV ambasadai Lietuvoje paaiškėjo, kad tokių apgaulingų laiškų sulaukia ir patys ambasados darbuotojai. Ambasados konsulinis skyrius pabrėžia, kad laimėtojai nėra informuojami apie laimėjimą nei paprastu laišku, nei elektroniniu paštu. Taigi, bet kokie pranešimai yra apgaulė.

Kiekvienam pareiškėjui, užpildžiusiam anketą, esą yra suteikiamas patvirtinimo kodas, kurį atitinkamu laiku reikia suvesti į nurodytą interneto puslapį.

Ragina būti atidesnius

Kaip nurodo konsulinis skyrius, JAV vyriausybei priklauso tik tie internetiniai puslapiai, kurių adresas baigiasi žodeliu „gov“, ir tik jei el. laiško siuntėjo adresas baigiasi „gov“, reiškia, laišką siunčią Amerikos vyriausybė. Tuo metu lrt.lt skaitytojos laiškas, atsiųstas el. paštu, baigiasi galūne „com“.

Policijos duomenimis, 2011 m. užfiksuoti 5491 sukčiavimo atvejai, arba 24,8 proc. daugiau nei 2010 m. (2010 m. – 4400). Į šiuos skaičius įeina visi sukčiavimo atvejai: telefoniniai, internetinėje erdvėje, finansiniai sukčiavimai įmonėse ir t. t. 2011-aisiais ištirta 66,7 proc. visų sukčiavimo atvejų.

Kaip teigė Ramūnas Matonis, Policijos departameno Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas, žmonės neturėtų skubėti džiaugtis laimėjimu ir vykdyti skambinusiojo prašymų.

„Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas. Įsidėmėkite, kad akcijų organizatoriai niekuomet nereikalauja perduoti pinigų per tarpininkus arba juos pervesti į banko sąskaitas. Atminkite, kad iš laimėtojo nereikalaujama iš anksto sumokėti avanso, ar kitokio mokečio. Jeigu jūs tikrai kažką laimėjote, tai galite sužinoti susisiekę su akcijos organizatoriais“, – kalbėdamas su LRT interneto tarnyba patarimus dalijo R. Matonis, pridurdamas, kad kilus menkiausiam įtarimui, geriausia kreiptis į policiją.

Lrt.lt pasiteiravus, ar lietuviai yra patiklūs ir dažnai apsigauna, R. Matonis patikino, kad tokių atvejų pasitaiko gana dažnai, o sukčiai nuolatos keičia veiklos būdus, taktiką, sugalvoja vis naujesnes istorijas.

Policija primena, kad LR baudžiamajame kodekse numatyta, jog už sukčiavimą gresia baudžiamoji atsakomybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensioneras

Pensioneras portretas
Prieš Naujus metus gavau 3 tokius laiškus. Surinkau paieškoje "amdasadoriaus" pavardę ir radau labai daug pespėjimų (angliškai), Manau, kad sukčiai gavo senų loterijų duomenis, nes aš esu išsiuntęs anketas prieš 10 metų.

jonas

jonas portretas
Kada JAV ambasada sumokės Lietuvai mokesčius už neišduotas vizas į JAV.Tūkstančiais Lietuvos žmonių kiekvieną dieną stovėjo eilėse prie JAV ambasados vizai gauti 2000,2001 metais,JAV ambasada Lietuvoje ėmė pinigus už neišduotas vizas,susikrovė milijonus,vizų žmonėm neišdavė ir mokesčių JAV ambasada Lietuvai nesumokėjo.Buvo apie tai rašoma spaudoje,įdomu kuo baigėsi ši istorija ? Žurnalistai galėtų pasidomėti VMI ,kiek mokesčių skolinga JAV ambasada Lietuvoje.Mokestis vizai gauti į JAV buvo didžiulis.JAV ambasada tuo metu Lietuvoje pasielgė baisiai,lietuvos tautą sunkiu laikotarpiu paniekino.

darius

darius portretas
Nesunku paskaičiuoti kokias pajamas turėjo JAV ambasada Lietuvoje 2000-2001 metais.Tuo metu vienam žmogui apsilankimas ambasadoje kainavo 45 ,- JAV doliariai ,tai buvo 170 ,- litų.Žmogus sumokėjas 45,- dolerius ambasadoje ,užtrukdavos vos keliatą minučių,nieko neklausdavo ,apžiūrėdavo ir nuspręsdavo, kad neturi teisės išvykti.Žinote ,aš tos vizos negavau ir gerai kad negavau ,aš tai šaliai nuo to laiko jaučiu neapykantą.Nebučiau aš joje likusi ,nes turiu turto ir šeimą čia ,Lietuvoje.Bet buvo tokių žmonių ,kurie atėjo vizos ,nes kitos išeities Lietuvoje išsigelbėti nebuvo .Bedarbystė,šeimos išdraskytos barakudų,vaikai like be tėvų su mamom.Šiuo metu nieko geriau nėra,bet yra arčiau šalių ,kuriose randi išsigelbėjimą.JAV pagalbos lietuviai nesulaukė 39-40 metais ir paminėtais metais rašinyje taip pat,buvo pasijuokta iš Lietuvos tautos.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių