Išnuomoti sodybas artėjančioms šventėms neskuba

Nuomos paslaugų pajūryje ar prie ežerų teikėjai pripažįsta, kad žmogus, ieškantis vietos apsistoti paskutinę minutę, linkęs sumokėti daugiau.

Specializuotų šventinių tinklalapių lankomumas prieš šventes taip pat gerokai išauga. Verslininkai neslepia, kad dėl to patys vengia išankstinių susitarimų – bijo prašauti pro šalį ir užsidirbti mažiau nei galėtų.

Sutinka mokėti daugiau

„Pirmų skambučių, pasiteiravimų dėl sodybos nuomos Naujiesiems sulaukiame rugsėjį. Tačiau sodybos išnuomoti neskubame – sutariame dėl nuomos tik gruodžio pirmą-antrą savaitę. Viena iš priežasčių – nenuomojame, kai yra labai prastos oro sąlygos.

Kita priežastis – gruodį žmones apima panika, jog jiems nepavyks gauti sodybos Naujiems metams ir tuomet sutinka mokėti didesnę kainą už nuomą“, – neslėpė vienos kaimo turizmo sodybos prie Dusios ežero savininkė Nijolė Šertvyčienė.

Pasak verslininkės, ne vienerius metus sodybas nuomojantys savininkai žino, jog Naujiems metams sodybą išnuomoti tikrai pavyks, todėl dažniausiai esą neskubantys sutarti su svečiais, kad neišnuomotų pernelyg pigiai.

Iš anksto apsidraudė

Tuo metu Trakų rajone esančios sodybos savininkė Jolanta Kristanaitytė teigė, kad savo sodybą Naujiesiems metams išnuomojo jau rugpjūtį: „Atvažiavo žmonės – dvi šeimos. Man jos pasirodė tokios, kuriomis galiu pasitikėti ir priėmiau sprendimą – išnuomojau. Be to, per Naujus metus pati planuoju išvažiuoti į užsienį“.

J. Kristanaitytė teigė sodybą nuomojanti pirmus metus, todėl net neįsivaizdavusi rinkos kainų ir, tikėtina, išnuomojo pigiau, nei įprasta. Kitais metais ji tikino galbūt darysianti kitaip, tačiau visada vadovaujasi ir intuicija, nes esą reikia ir pasitikėjimo iš klientų.

„Naktis [Naujųjų] audringa, o čia šeima švęs su vaikais, tai man aišku, kad juos galėsiu ramiai palikti ir bus tvarkinga“, – savo sprendimu išnuomoti sodybą šeimai neabejojo moteris.

 

„Pastebėjau, kad klientai yra trijų rūšių: vieni labai iš anksto, skrupulingai rezervuojasi vietas, kiti yra vidutinio – protingo racionalumo, kai dar yra laiko ir treti – paskutinės minutės. Tai dabar užklausų jau pasipylė, gal dar tie ne paskutinės minutės, bet jau skambina intensyviai. Buvo ir spalį pavienių skambučių, o nuo lapkričio pradžios jie įgauna pagreitį ir vis dažniau paskambina“, – pasakojo sodybos šeimininkė.

Kaimynai latviai racionalesni

„Manau, kad polinkis atidėti sprendimus paskutinei minutei lietuviams apskritai būdingas. Bendraudami su nuomos paslaugų pajūryje teikėjais sužinojome, kad užsieniečiai, pavyzdžiui, vokiečiai, italai, ir net kaimynai latviai, vietos vasaros atostogoms praleisti ieško gerokai anksčiau“, – pastebi kalėdinių ir naujametinių pasiūlymų interneto katalogo „Naujiejimetai.lt“ visuomenės informavimo specialistė Vaida Tomkevičiūtė.

Vokiečiai esą vietas vasarai rezervuoja gruodžio-sausio mėnesiais, likus geram pusmečiui iki atostogų. Italai, latviai, rusai – vasario-kovo mėnesiais. „Mūsų tautiečiai intensyviai ieškoti vietos apsistoti pradeda gegužės pradžioje, o dauguma apskritai ieško birželio-liepos mėnesiais“, – pridūrė V. Tomkevičiūtė.

Pasak pašnekovės, vietos švęsti Naujuosius pajūryje didžiausias pikas būna iškart po Kalėdų – gruodžio 26-27 d., o likus dienai-dviems iki gruodžio 31 d. ieškotojų srautas atslūgsta. „Tai reiškia, kad žmonės, planuojantys Naujus metus sutikti pajūryje, susiplanuoja šventes keliomis dienomis anksčiau“, – paaiškino V. Tomkevičiūtė.

Pasak jos, šiek tiek kitokia situacija šventinių kelionių srityje – jų žmonės labiausiai ieško spalio-lapkričio mėnesiais, o gruodį esą susidomėjimas kelionių pasiūlymais palaipsniui mažėja. „Nors, kaip bebūtų keista, vis tiek atsiranda ir tokių, kurie naujametinių kelionių ieško šventės dieną!“ – pokalbį baigė V. Tomkevičiūtė.


Šiame straipsnyje: Kalėdosžiema 2011

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių