Išleidžiama knyga apie Lietuvos mafiją – „Kruvinas mafijos maršrutas“

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje išleidžiama knyga apie šalyje veikusias mafijos struktūras, jų kelią, įtaką šalies politiniam ir ekonominiam gyvenimui, nuo pat nepriklausomybės atkūrimo ir iki dabar. Knygos autorius Dailius Dargis atskleidžia sovietinių rublių dingimo istoriją iš Lietuvos, samdomų lietuvių žudikų rolę žurnalisto Vladislavo Listjevo nužudyme, o taip pat mafijos santykius su šalies verslininkais.

„Tai knyga, kurioje kiekvienas skaitytojas gali rasti ne tik žinomus vardus ar pavardes, nes visa Lietuva buvo apraizgyta mafijos voratinkliu, veikusios ne tik be jokio kodekso ar garbės, bet ir kurios nusikaltimai ar įtaka pranoko bet kokį sveiką protą ar garsiausią Holivudo filmą“, - sako Dailius Dargis, knygos autorius.

Pasak pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusią knygą „Tikroji Daktarų istorija” parašiusio rašytojo, „Kruvinas mafijos maršrutas“ atskleidžia pačius slapčiausius faktus, ne tik apie šalyje veikusias organizuotas nusikaltėlių organizacijas, tokias kaip „Daktarai“, „Vilniaus Brigada“, „Tulpiniai“ ar kitas, bet ir jų įtaką verslui, jų santykius su teisėsaugos sistemos organais Lietuvoje, o taip pat apie samdomų žudikų veiklą Lietuvoje ir už jos ribų, kurie galėjo būti prisidėję prie Rusijos žurnalisto V. Listjevo nužudymo.

„Ši knyga perteikia pačius pavojingiausius ir kartu brangiausius teisėsaugai faktus apie mafijos struktūras Lietuvoje, jų veiklą, santykius su bankais, verslo organizacijomis. Tai, kas vyko prieš pat nepriklausomybę, gali būti sunkiai suvokiama, bet faktų iš istorijos neištrinsi, tad manau, kad kiekvienas skaitytojas perskaitęs knygą susidarys tinkamą vaizdą apie Lietuvą apraizgiusias mafijos struktūras, kurios savo veiklos mąstu tikrai gali lygiuotis į garsiausias Sicilijos grupuotes“, - sako knygos autorius Dailius Dargis.

Anot jo, knygoje yra panaudota niekur iki šiol nepublikuota medžiaga iš Daktarų gaujos bylos, kurioje liudininkais yra tapę garsūs šalies verslininkai, interviu su šešis kartus iki gyvos galvos nuteistu ir pirmą kartą viešai prabilusiu klaipėdiečiu Sigitu Gaidjurgiu, o taip pat pokalbiai su garsiausio samdomo žudiko iš Lietuvos Alvydo Juodrio - Beno sūnumi apie šeimos tragediją, jo tėvo tobulai atliktas užsakytas žmogžudystes bei daugelis kitų, kriminalinių istorijų, vertų kino scenaristų dėmesio.

„Mafijos veikla neapsiribojo duoklių rinkimu Gariūnuose ar smulkiu reketu. Mafija darė įtaką šalies bankininkystės formavimuisi, verslo raidai, ginklų prekybai. Betarpiškai su gaujomis kovojusių kriminalistų pagalba, pavyko surinkti pačią įdomiausią informaciją apie visus didžiausius nusikaltėlių susivienijimus, jų veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tad knygos skaitytojams yra pateikiama pati įdomiausia informacija apie kiekvieno klano veiklą, didžiausius nusikaltimus, ne tik ištirtus, bet ir iki šiol eilę klausimų keliančius teisėsaugos organams“, - sako knygos autorius.

Pasak jo, tai pirmoji knyga, kurią rašydamas autorius buvo priverstas naudotis teisėsaugos pareigūnų pagalba, užsitikrinant apsaugą, renkant informaciją iš nusikaltėlių, o knygos rašymo metu teko patirti mafijos jėgos likučius.

„Nuo pat pradžios, siekiau surinkti labiausiai intriguojančią informaciją, kurią pavyko gauti susitikimuose su valstybės saugomais asmenimis ar į pensiją išėjusiais pareigūnais. Sužinoti faktai privertė mane patį net kruptelti, nes tai ką sužinojau, niekada negalėjau įsivaizduot esant tikra. Pikantiška ir tai, kad tik pradėjus rinkti knygos tekstus, buvo pavogtas mano kompiuteris, kuriame buvo kaupiama šioje knygoje naudota faktinė informacija“, - sako autorius.

Tiriamosios žurnalistikos reporteris Dailius Dargis nuo 1995 metų rengia straipsnius Lietuvos žiniasklaidos priemonėms, rašo kriminalinėmis temomis. Didžiąją laiko dalį jis rašė įvairias publikacijas apie Kauno nusikaltėlių susivienijimus bei organizacijas, apžvelgė skandalingiausias pastarojo meto kruvinas istorijas. Jo pernai išleista debiutinė knyga „Tikroji Daktarų istorija” buvo išleista keturiais leidimais ir net pusę metų nesitraukė iš perkamiausių knygų sąrašo viršūnės.

Knyga „Kruvinas mafijos maršrutas“ bus išleista 10000 tiražu ir artimiausiomis savaitėmis pasirodys Lietuvos knygynuose.


Šiame straipsnyje: MafijaknygaDailius Dargis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių