Įsiplieskusios diskusijos gali atidėti balsavimą dėl apkaltų

Diskusijos apie balsavimo dėl apkaltų slaptumą gali kuriam laikui atidėti sprendimą, ar atimti parlamentaro mandatą iš Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus.

Trečiadienį Seimo pirmininkė Irena Degutienė surengė susitikimą su valdančiosios koalicijos ir opozicijos atstovais, kuriame kalbėta apie numatomą parlamento balsavimą dėl Konstituciją pažeidusių ir priesaiką sulaužiusių dviejų Seimo narių įgaliojimų nutraukimo.

Po valandą trukusio susitikimo galutinai nepaaiškėjo, kada galėtų įvykti toks balsavimas ir ar jis bus slaptas.

Trečiadienį popiet įvyks neeilinis Seimo posėdis, kuriame parlamentarai bus informuoti apie Konstitucinio Teismo išvadą, jog opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariai A.Sacharukas ir L.Karalius savo veiksmais pamynė Konstituciją bei valstybei duotą priesaiką. Ketinama priimti protokolinį nutarimą, kad apkaltas šiems parlamentarams Seimas svarstytų lapkričio 11 dienos posėdyje.

Opozicijos lyderis, Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad kol kas neaišku, ar lapkričio 11 dieną įvyks ir kaltinimų A.Sacharukui bei L.Karaliui svarstymas, ir balsavimas dėl to, ar iš jų turi būti atimti Seimo narių mandatai. Tai, pasak A.Butkevičiaus, priklausys nuo to, ar Seimas bus linkęs svarstyti pasiūlymą pataisyti Statutą taip, kad balsavimai dėl mandatų atėmimo vyktų ne slaptai, kaip yra numatyta dabar, bet atvirai. Tokią pataisą yra įregistravęs konservatorius Evaldas Jurkevičius.

„Jeigu iki šio ketvirtadienio Seimo plenarinio posėdžio bus surinkta pakankamai Seimo narių parašų, tokia Statuto pataisa galės būti pateikta tame posėdyje ir pradėta svarstyti“, - aiškino A.Butkevičius.

Tačiau, anot opozicijos lyderio, pataisos dėl atviro balsavimo per apkaltas svarstymas vyks pagal numatytąsias procedūras. Seimo pirmininkė esą neketina naudotis savo teise šią pataisą teikti svarstyti ypatingos skubos ar skubos tvarka. Tai reiškia, kad Statutas galės būti pataisytas anksčiausiai po kelių savaičių, lapkričio pabaigoje.

A.Butkevičius leido suprasti, kad jeigu Seimas apsispręs svarstyti E.Jurkevičiaus pasiūlytą pataisą, gali būti priimtas sprendimas atidėti balsavimą dėl mandatų atėmimo iš A.Sacharuko ir L.Karaliaus. Tuomet lapkričio 11 dieną būtų apsiribota kaltinimų šiems Seimo nariams svarstymų, o balsavimas dėl apkaltų įvyktų gerokai vėliau.

„Kol kas neaišku, ar Seimo Statuto pataisa tikrai bus pateikta ir ar ji bus pradėta svarstyti. Todėl kol kas nėra aišku, kada galėtų įvykti galutinis balsavimas dėl apkaltų dviem Seimo nariams“, - tvirtino politikas.

Jeigu Seimas pradėtų svarstyti pataisą dėl slapto balsavimo pakeitimu atviru, gali būti priimtas sprendimas dėl mandatų atėmimo iš A.Sacharuko ir L.Karaliaus balsuoti tik tuomet, kai bus priimta ši pataisa.

Apkaltos procedūros leidžia „dėl svarbių priežasčių“ daryti pertraukas šio klausimo svarstyme . Todėl Statuto pataisos svarstymas gali būti pripažintas ta „svarbia priežastimi“, kuri leistų kuriam laikui atidėti balsavimą dėl mandatų atėmimo iš Konstituciją pažeidusių dviejų Seimo narių. Spėjama, kad tokiu atveju šis balsavimas galėtų įvykti ne anksčiau kaip lapkričio pabaigoje.

Valdančioji koalicija trečiadienį paskelbė, kad ją sudarančios partijos dar svarstys, ar pritarti siūlomai Statuto pataisai dėl atviro balsavimo per apkaltas. Tačiau, turimomis neoficialiomis žiniomis, dalis valdančiųjų, pavyzdžiui, liberalcentristai tam nepritaria. Opozicija irgi nusiteikusi prieš atvirą balsavimą. Šaltinių duomenimis, opozicijos atstovai netgi grasino I.Degutienei interpeliacija, jeigu ji siūlytų E.Jurkevičiaus teikiamą pataisą svarstyti skubos tvarka.


Šiame straipsnyje: apkaltosSacharukaskaralius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių