Įrašą komisijai pateikti atsisakiusi prokurorė ginasi Konstitucija

Parlamentarės Neringos Venckienės neliečiamybės klausimą sprendžiančiai Seimo laikinajai komisijai mergaitės perdavimo vaizdo įrašą atsisakiusi pateikti prokurorė pabrėžė, jog pagal Konstituciją prokuroras yra nepriklausomas.

„Prokuroras, įgyvendindamas savo funkcijas, yra nepriklausomas, ir klauso tik įstatymo. (...) Kadangi yra priimti įstatymai, kurie draudžia skleisti informaciją apie nepilnamečius nukentėjusius, įrašas nebus pateiktas“, - trečiadienį komisijos posėdyje sakė Šiaulių apygardos prokurorė Nina Raugienė.

Ji priminė Konstitucinio Teismo nutarimus, kuriais nurodoma, kad atlikdama tyrimą Seimo laikinoji tyrimo komisija „nesikiša į teismo, teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno veiklą, kai jie atlieka ikiteisminį tyrimą ar nagrinėja bylą teisme“.

Vėliau žurnalistams aiškindama situaciją prokurorė citavo Baudžiamojo proceso kodeksą, kad „draudžiama skelbti baudžiamosios bylos medžiagą apie nepilnamečius įtariamuosius ir nukentėjusius“.

„Čia yra imperatyvi norma, jos pažeisti negalima, tam, kad nekiltų diskusijų, dar galiu pacituoti 2004 metų gegužės 13 dienos Konstitucinio Teismo sprendimą dėl Seimo laikinųjų komisijų įgaliojimų, kur parašyta, kad komisija negali perimti prokurorų konstitucinių įgaliojimų ar kaip nors kitaip įsiterpti į prokuroro konstitucinės kompetencijos įgyvendinimą. Jeigu prokuroras atsisako pateikti kažkokią baudžiamosios bylos medžiagą, tai Seimo komisija jos ir negali gauti“, - kalbėjo prokurorė.

Klausiamas, kaip klostytųsi ikiteisminis tyrimas, jei Seimas neduotų sutikimo baudžiamojon atsakomybėn traukti N.Venckienės, generalinis prokuroras Darius Valys pažymėjo, jog bylos nebūtų galima perduoti teismui. Prokurorė atsakymą papildė primindama atvejį, kai Seimas nesutiko leisti baudžiamojon atsakomybėn traukti Evaldo Lementausko, tačiau procesas atnaujintas nutrūkus jo kaip Seimo nario įgaliojimams.

„Yra pavyzdys buvusio Seimo nario E.Lementausko, jam irgi nebuvo panaikinta neliečiamybė, bet jis netapo Seimo nariu, byla buvo atnaujinta, ir vyksta toliau baudžiamasis procesas“, - sakė prokurorė. „Senaties terminas yra labai ilgas, aštuoneri metai, paskaičiuokit nuo 2012 metų“, - į klausimą, kada sueina senatis N.Venckienės atveju, atsakė N.Raugienė.

Seimo laikinoji komisija dėl N.Venckienės neliečiamybės panaikinimo trečiadienį į posėdį pakartotinai kvietė prokurorus. Posėdį nuspręsta daryti uždarą.

Pirmadienį prokuratūra pranešė, jog nepateiks komisijai vaizdo įrašo, kurio buvo kreiptasi Seimo protokoliniu nutarimu. Šiame įraše užfiksuotas Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters perdavimas motinai, dėl tos dienos įvykių prokurorai N.Venckienei nori pateikti kelis įtarimus.

Šiaulių apygardos prokurorė N.Raugienė sprendimą neduoti įrašo Seimo komisijai grindžia Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis ir teismų suformuota praktika, kad draudimas skelbti ikiteisminio tyrimo duomenis apie nepilnamečius nukentėjusiuosius yra absoliutus. Tai pirmadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Komisija įpareigota iki balandžio 2 dienos parengti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti Seimo narės N.Venckienės laisvę.

Sausį kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N.Venckienei pateikti įtarimus.

Pasak D.Valio, įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

o varge

o varge portretas
kiek galima kalbeti apie ta pati...nereikia jokio vaizdo iraso,daug tu irasu yra,mes visi matem ir girdejom kaip ten baudeju pulkas seimininkavo....visa beda ir yra ta,kad venskienes balso yrasas yra,jie negali nieko rodyti,nes tai ir patvirtins,kad jie nusikaltima dare,o ne venskiene...

prokurorei

prokurorei portretas
gerai pasakei kad 8 metai ilgas laiko tarpas vistiek tiesa nugales kad ir kaip cia jus ja besleptumete po idiotiskais dingsniais,ziurek kad pati su gauja nebutum teisiama,kuo mano giliu isitikinimu taip ir bus

ZALGFANIS

ZALGFANIS portretas
I CIPE TA PEDOFILE VENSKIENE O NE SEIME SEDET......
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių