Interpeliacija susisiekimo ministrui E.Masiuliui - antradienį

Antradienį Seimo pirmininkei turėtų būti įteikta interpeliacija susisiekimo ministrui liberalui Eligijui Masiuliui.

Netrukus po to dokumentas turi būti registruotas Seimo posėdžių sekretoriate, pirmadienį pranešė socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

Interpeliaciją inicijuojančios keturios opozicinės frakcijos surinko per 40 Seimo narių parašų.

"Interpeliacijos tekstas apima visas Susisiekimo ministerijos reguliavimo sritis. Visose srityse akivaizdžiai be galo daug trūkumų ir keistų dalykų. Į tai ministras turės pateikti aiškius savo atsakymus", - pirmadienį per spaudos konferenciją sakė vienas iš interpeliacijos autorių socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

Politikas sakė, kad opozicija mato daug įstatymų pažeidimų susisiekimo srityje. Anot jo, ypač "nedovanotinu būdu" norima privatizuoti kelių priežiūrą. Susisiekimo ministras esą net ignoruoja Vyriausybės specialistų pateiktas pastabas, kad "sprendimas dėl privataus modelio taikymo tikslingumo turėtų būti priimtas ne atlikus paviršutiniškus skaičiavimus, o detalią projekto įgyvendinimo galimybių studiją". Tokios studijos reikalauja Investicijų ir koncesijų įstatymas.

"Taip pat nekreipiamas dėmesys į pastabą, kad šis modelis gali grėsti didele katastrofa - jeigu toks privatus investuotojas bankrutuotų, valstybei kiltų grėsmė netekti kelių priežiūros visoje valstybėje", - pareiškė V.Andriukaitis.

Opozicinės Socialdemokratų partijos, Krikščionių partijos, partijos "Tvarka ir teisingumas" bei Darbo partijos frakcijos praėjusią savaitę parengė interpeliacijos tekstą susisiekimo ministrui E.Masiuliui.

Susisiekimo ministrui teks aiškintis beveik dėl trijų dešimčių klausimų - pradedant nuo skandalo su buvusiu Lietuvos pašto vadovu Andriumi Urbonu, kuriam pateikti įtarimai dėl finansinių nusikaltimų, baigiant informacija, kam naudojamos "Lietuvos geležinkelių" reklamai skiriamos lėšos.

E.Masiuliui taip pat teks atsakyti į opozicijos priekaištus dėl Lietuvos pašto kadrų politikos, aiškintis dėl "masinių darbuotojų atleidimų ir naujų priėmimų", nurodyti, kiek įmonė išmokėjo išeitinėms pašalpoms bei kokios premijos valdybos nariams išmokėtos 2009 metais.

Susisiekimo ministro bus prašoma pasiaiškinti dėl galimo Lietuvos pašto privatizavimo bei Informacinės visuomenės plėtros komiteto statuso keitimo. Jam teks išdėstyti savo poziciją dėl galimos bendrovės "Teo LT" monopolijos telekomunikacijų sektoriuje.

Opozicijai kelia įtarimų ir dabartinio Vilniaus oro uosto vadovo patirtis - parlamentarai sako, kad jis nekompetetingas vadovauti strateginei įmonei.

E.Masiuliui teks aiškintis dėl Palangos oro uosto vadovės agronomės išsilavinimo, dėl planų išbraukti šalies oro uostus iš strateginių įmonių sąrašų, dėl bandymų į Lietuvą pritraukti Norvegijos oro bendrovę "Norvegian Air Shuttle".

Opoziciją domina ir Smiltynės perkėlos vadovo kompetencija, ar parengta studija, kaip pertvarkyti ar privatizuoti "Lietuvos jūrų laivininkystę", koks yra politinis ryšys tarp Klaipėdos jūrų uosto direkcijos kadrų politikos ir "liberalsąjūdiečių", kurių lyderis yra E.Masiulis.

Tarp klausimų susisiekimo ministrui - "Lietuvos geležinkelių" ateities ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovybės darbo skaidrumas, direkcijos vadovo Virgaudo Puodžiuko pasitraukimas.

E.Masiuliui priekaištaujama, kad nedėjo pastangų nemažinti kelių priežiūros finansavimo, bet siekia viešosios ir privačios partnerystės metodą pritaikyti kelių priežiūrai.

Kai interpeliacijos tekstas užregistruojamas Seime, ministras per dvi savaites Seimui turi pateikti atsakymus raštu, o vėliau - asmeniškai plenariniame posėdyje.

Atsakymus įvertina speciali parlamentarų grupė ir parengia nutarimo projektą - jeigu atsakymai netenkina, dėl ministro atstatydinimo balsuojama.

Slaptame balsavime ministro nušalinimui nuo pareigų turi pritarti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių - bent 71 parlamentaras.


Šiame straipsnyje: Eligijus Masiulisinterpeliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių