Inicijuojamas tyrimas dėl galimo „konservatorių spaudimo" teisėsaugininkams

Opozicinė socialdemokratų frakcija inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl esą valdančiųjų konservatorių vykdomo politinio spaudimo prokurorams.

Nurodinėja prokurorams?

"Seimo socialdemokratai inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl akivaizdaus valdančiųjų konservatorių Lietuvos Konstitucijos ir įstatymų pažeidinėjimo darant tiesioginį spaudimą Lietuvos teisėsaugos organams", - teigiama ketvirtadienį išplatintame frakcijos pranešime.

Socialdemokratai teigia, kad valdantieji Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovai neva siekia valdyti visas gyvenimo sritis.

"Socialdemokratų nuomone, ir anksčiau bandę nurodinėti prokurorams, kaip reikia tirti Juro Abromavičiaus nužudymo, tilto per Bražuolės upelį susprogdinimo ar ginklų prekyba kaltinamo Algirdo Petrusevičiaus bylas, konservatoriai nepadarė išvadų ir toliau lipa ant to paties grėblio - toliau daro spaudimą prokurorams", - rašoma pranešime.

Prokuroro pavaduotojai jautė spaudimą

Pasak opozicinės frakcijos, konservatoriai esą dirbtinai kurdami skandalus bando nukreipti visuomenės dėmesį nuo valstybės problemų.

"Dirbtinis skandalų kūrimas bei eskalavimas - tai bandymai nukreipti visuomenės dėmesį nuo svarbiausių valstybės problemų, kurių niekaip nepavyksta išspręsti konservatorių lyderio vadovaujamai Vyriausybei", - teigia socialdemokratai.

Ketvirtadienį svarstant generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsistatydinimo pareiškimą, jis pareiškė jautęs ir politikų, ir žiniasklaidos, ir suinteresuotų asmenų spaudimą. Tačiau A.Valantinas tikino, kad jo jokie spaudimai neveikė.

Trečiadienį generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis pasakė, jog prokurorai dėl rezonansinių bylų jaučia politinį spaudimą. Pasak prokuroro, kai kurios žiniasklaidos priemonės šiuo atveju formuoja nuomonę.

Kalbėdamas apie atgarsio susilaukusias bylas, jis minėjo Vytauto Pociūno žūties, A.Petrusevičiaus, J.Abromavičiaus, Sausio 13-osios ir Kauno pedofilijos bylas.

"Visos šitos bylos, jeigu jūs pamenate, visą laiką buvo linksniuojamos iš dešinės pozicijos partijų atstovų. Aš dar kartą manau, kad nė vienai politinei jėgai prokuratūra neturi tarnauti, ir dėl to, kai pasibaigs kadencija, tas, kas priims sprendimus dėl prokuratūros vadovybės, galės spręsti ir klausimus, kaip šitos bylos turėtų pasibaigti" - dėstė G.Jasaitis.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad prokurorai patiria konservatorių spaudimą, jis atsakė: "Kalbant apie spaudimą - taip, tas spaudimas yra jaučiamas, bet aš manau, kad kolegos prokurorai yra pakankamai padorūs, sąžiningi ir psichologiškai atsparūs, kad galėtų priimti teisėtus sprendimus kiekviename procese".

A.Kubilius: jei buvo kištasi, reikėjo imtis priemonių

Valdančiųjų konservatorių lyderis premjeras A.Kubilius G.Jasaičio priekaištus sakė siejąs su ketinimais nepratęsti jo įgaliojimų.

"Kai kuris nors aukštas pareigūnas yra atstatydinamas iš pareigų, arba, kaip prezidentė pasakė, kad nepratęs įgaliojimų, tada tenka iš tikrųjų išklausyti pačių įvairiausių, ar emocingų, ar sąmoningai tikrai neteisingai dėstomų pareiškimų, kuriuos komentuoti būtų visiškai neatsakinga", - ketvirtadienį transliuotame interviu "Žinių radijui" teigė premjeras.

Ministro pirmininko manymu, G.Jasaitis, matydamas neteisėtus veiksmus, turėjo imtis teisinių priemonių.

"Jeigu prokuroras matė, kad kas nors kišasi į prokuratūros darbą, o tai yra neteisėtai, tai yra prieš įstatymus, jisai turėjo imtis visų teisinių priemonių", - kalbėjo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis.


Šiame straipsnyje: prokuroraipolitinis spaudimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių