Iki metų pabaigos bus nauja koalicija?

Opozicija tikina iš prezidentūros gaunanti signalų, kad netrukus gali būti imtasi formuoti naują valdančiąją koaliciją arba bent pertvarkyti dabartinę.

Tuo tarpu dabartiniai valdantieji, nors ir neatmeta koalicijos išplėtimo ar pertvarkymo galimybės, tvirtina esantys ramūs bent iki šių metų rudens, kai reikės balsuoti dėl kitų metų biudžeto.

Opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė esą yra atkreipusi dėmesį į būtinybę dabartinei Vyriausybei ir valdančiajai koalicijai keisti savo darbo stilių, nes priešingu atveju bus reikalingos politinės permainos. „Iš prezidentūros yra gauta tokia informacija, kad jeigu iki vasaros dabartinė koalicija nesusitvarkys, nepakeis savo požiūrio ir darbo stiliaus, bus inicijuoti pokalbiai arba dėl plačiosios koalicijos sudarymo, arba dėl visiškai naujos koalicijos“, - teigė jis.

Neatmetama, kad ilgainiui gali atsirasti sąlygos suformuoti vadinamąją plačiąją „vaivorykštės“ koaliciją, kurioje dalyvautų dabartiniai valdantieji konservatoriai ir opoziciniai socialdemokratai. Tačiau tam esą trukdo nesutarimai pačioje Socialdemokratų partijoje, ypač tarp jos lyderių A.Butkevičiaus ir Juozo Olekos.

„A.Butkevičius yra lankstesnis žmogus, ne toks piktas, taigi, sukalbamesnis. Bet kuris iš jų yra protingesnis, ateitis parodys“, - „Savaitės komentarams“ sakė Seimo pirmininkė, viena iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderių Irena Degutienė.

Parlamento vadovė neatmetė, kad gali susidaryti tokia situacija, kai Tėvynės sąjunga bus priversta bendradarbiauti su socialdemokratais, nors politikė tvirtino sunkiai įsivaizduojanti tokią galimybę.

Valdantieji liberalcentristai kartoja esantys pasirengę reikalui esant tarpininkauti Tėvynės sąjungos ir socialdemokratų galimoms deryboms dėl bendradarbiavimo. „Ne kartą esu sakęs, kad galime pabūti vertėjais tarp socialdemokratų ir konservatorių. Ir tikriausiai tokiais netgi tapsime“, - kalbėjo Liberalų ir centro sąjungos vienas vadovų Algis Čaplikas.

Liberalcentristai yra dirbę ir ankstesnėje Vyriausybėje, dominuojamoje socialdemokratų.

Kita vertus, dalis valdančiųjų įsitikinę, kad dabartinė keturių centro dešinės partijų koalicija yra pakankamai gyvybinga ir galės apsieiti be pagalbos iš šalies bent iki šių metų rudens, kai reikės kaupti balsus Seime kitų metų biudžetui patvirtinti.

„Visi svarbiausi sprendimai jau yra priimti ir gyvybiškai svarbių balsavimų per artimiausius kelis mėnesius nenumatoma. Todėl manau, kad pavasarį opozicijai tikrai nieko nepavyks padaryti. O rudenį galime matyti patį tą didžiausią puolimą. Tuomet galbūt ir reikės galvoti apie kokius nors persitvarkymus“, - sakė valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos vadovas Arūnas Valinskas.

Panašios pozicijos laikosi ir premjeras, Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius, kuris irgi pastebi, kad dabartinė valdančioji koalicija sugeba priimti jai būtinus sprendimus, be to, neatsisako bendrauti su opozicija, ieškant paramos savo pozicijoms.

Valdančioji koalicija dabar formaliai turi tik 70 balsų Seime iš 141, tačiau ją remia dar keturi frakcijoms nepriklausantys Mišriosios grupės parlamentarai.


Šiame straipsnyje: koalicijaopozicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių