I.Degutienė: valdantiesiems dirbti Seime nebus lengva

Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė sako, kad artėjančią rudens sesiją, kurios metu reikės patvirtinti valstybės biudžetą, daugumos neturintiems valdantiesiems dirbti nebus lengva.

Tačiau tuo pačiu parlamento vadovė teigė, kad opozicijos blokas irgi nėra stiprus, ir ragino parlamentarus prisiimti atsakomybę už konstruktyvų darbą.

"Šiandieniniame Seime nėra stiprios valdančios daugumos, bet nėra ir stiprios opozicijos, todėl kad vieni ateina, kiti išeina, kiti Anapilin išeina, tai iš tiesų tas santykis koalicijos ir opozicijos visą laiką yra kaip ant svarstyklių lėkštės - lygus", - trečiadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė I.Degutienė.

Tarp svarbiausių rudens sesijos darbų ji nurodė kitų metų biudžeto tvirtinimą bei kovai su korupcija skirto įstatymų projektų paketo priėmimą, taip pat - teisės aktus dėl nebaigtų švietimo ir sveikatos apsaugos sistemų, socialinio draudimo fondo reformų.

"Aš nemanau, kad bus lengva, nelengva buvo ir pavasario sesijoje, kai kuriuos klausimus sprendėme greičiau ir paprasčiau, kitus klausimus sprendėme sudėtingiau, tačiau turbūt kiekvienas parlamentaras turi prisimti asmeninę atsakomybę už konstruktyvų darbą", - sakė parlamento vadovė.

Opozicijos lyderis Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys pripažino, jog opozicija reikiamo skaičiaus parlamentarų suformuoti valdančiąją daugumą neturi. Tačiau jis sakė, kad teiks teisės aktų pasiūlymus sprendžiant nedarbo klausimą, smulkiojo ir vidutinio verslo problemas.

"Kiekvienos opozicijos tikslas yra tapti valdančiąja dauguma, ir mes tokių dalykų neatmetame, tačiau realiai vertiname ir aritmetines galimybes. Mes suvokiame, kad valstybei valdyti reikia stabilios daugumos, ir jei mes turėsime 75 ar panašiai parlamentarų, galėsime kalbėt apie stabilios daugumos suformavimą, kuri galėtų įgyvendinti užsibrėžtą programą. Mes niekada nekalbėjome, kad mums reikia valdžios dėl valdžios", - kalbėjo V.Gapšys.

"Reikia pradėti stipriai dirbti, kad pajamų surinkimas į biudžetą būtų didinamas, labai didelės problemos yra nedarbo srityje. Matome, kad Vyriausybė nesugeba pasiūlyti realių sprendimų, tad teks mums kaip opozicijai siūlyti alternatyvas - palengvinant įsidarbinimo galimybes, sudarant verslo sąlygas, kad plėtotųsi smulkus ir vidutinis verslas, ne kartą sakėme, kad tiems, kurie kuria pridėtinę vertę eksportuodami, turi būti sumažinti mokesčiai, kad jų produkcija taptų konkurencinga", - dėstė opozicijos lyderis.

Opozicinės frakcijos taip pat tariasi dėl plačios opozicinės koalicijos Seime, įtraukiant visas opozicijoje esančias frakcijas.

"Mes kalbame apie tai, kaip įsivaizduotume opozicijos darbą rudens sesijoje. Manau, kitą savaitę įvyks rimtesni pokalbiai, žiūrėsime, į ką tai išsivystys, bet pokalbiai, kalbos vyksta, kad opozicija turėtų būti suvienyta, dirbti vienos sutarties pagrindu", - sakė V.Gapšys.

Šiuo metu koaliciją yra sudariusios opozicinės Darbo bei "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos, tuo metu dar opozicinėmis yra pasiskelbusios didžiausia opozicinė Socialdemokratų bei nuo valdančiųjų atskilusi Krikščionių partijos frakcijos.


Šiame straipsnyje: Irena Degutienėkoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių