I.Degutienė: Vaiko teisės: visi lyg ir gina, bet iš esmės - niekas

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, pirmadienį susitikusi su vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene, iš jos laukia pasiūlymų, kaip reikėtų keisti įstatymus, siekiant geriau koordinuoti vaiko teisių apsaugos klausimus.

Šiuo metu esančią situaciją parlamento vadovė pavadino betvarke.

"Tokios netvarkos Lietuvoje negali būti - kai daug auklių, vaikas be galvos. Paprašiau, kad pateiktų, kokius reikia keisti teisės aktus, kad situacija pasikeistų. Šiandien dienai tikrai netvarka labai didelė Lietuvoj, nes visi lyg ir gina vaiko teises, o iš esmės vaiko teisių niekas negina", - pirmadienį po susitikimo su E.Žiobiene sakė I.Degutienė.

Ji pripažino, kad susitikimas su vaiko teisių apsaugos kontroliere surengtas reaguojant į Drąsiaus Kedžio rėmėjų reikalavimus nušalinti vaiko teisių apsaugos kontrolierę, kaip esą nesugebančią eiti patikėtų pareigų.

"Man buvo įteikta 400 žmonių pasirašyta peticija, kur apkaltinta kontrolierė, kad ji nevykdo įstatymų ir pageidaujama, kad šitos vaiko teisių apsaugos kontrolierės nebūtų, taip pat rezoliucija, pasirašyta penkių nevyriausybinių organizacijų, kurios reikalauja nušalinti nuo pareigų E.Žiobienę", - sakė I.Degutienė.

Tačiau po susitikimo su vaiko teisių apsaugos kontroliere parlamento vadovė sako gavusi paaiškinimus, kurie ją įtikino, jog mesti kaltinimai, ypač - dėl teisės aktų neišmanymo, nepagrįsti.

"Tie kaltinimai, kurie mesti kontrolierei E.Žiobienei, jos išklausius, yra nepagrįsti, nes tai yra ne jos funkcijos", - sakė parlamento vadovė, pabrėžusi ir tai, jog vaiko teisių apsaugos kontrolierė - aukštos kvalifikacijos teisininkė.

Tačiau vaiko teisių apsaugos klausimus reglamentuojantys teisės aktai, Seimo pirmininkės vertinimu, vienas su kitu prasilenkia.

"Šiandien Lietuvoj vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba visiškai atskira nuo vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus savivaldybėse, jie yra pavaldūs savivaldybei, konkrečiai merui. Šiandien sužinau, kad netgi globėjo teisės mergaitės atžvilgiu buvo suteiktos Kauno miesto administracijos direktoriaus parašu. Esu šiek tiek nustebinta, kaip pas mus vaiko teisių problemos sprendžiamos nekoordinuotai", - sakė I.Degutienė.

"Iš vienos pusės yra įstaiga, kuri prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, rajonuose tarnybos pavaldžios savivaldybei, ir visiškai nebeaišku, kokios funkcijos yra paties vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus, o jos pagal įstatymą tikrai yra pakankamai ribotos", - tęsė parlamento vadovė.

D.Kedžio šalininkų pyktį E.Žiobienė užsitraukė išsakiusi poziciją, jog teismų sprendimai turi būti vykdomi, o Garliavoje susirinkusią minią, neišleidusią mažametės D.Kedžio dukters pas motiną, sakė pažeidžiant mergaitės interesus.

Pirmadienį po susitikimo E.Žiobienė sakė mananti, jog jai pavestas pareigas einanti tinkamai, ir apgailestavo, jog žmonių, kurie viršenybę teiktų Konstitucijai ir įstatymams - mažuma.

Kalbėdama apie D.Kedžio dukters situaciją vaiko teisių apsaugos kontrolierė sakė, net jei ir norėtų, nieko negalinti padaryti, nes visus su mergaite susijusius klausimus - dėl globos, gyvenamosios vietos - jau sprendžia teismai, o būtent jie Lietuvoje vykdo teisingumą.

"Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba dirba pagal turimą įstatymą, koks jis yra, funkcijos, kokios yra, aš jas vykdau ir gerbiu, lygiai taip pat suprantu, kad turbūt esu mažumoje šioje mūsų valstybėje, kad suprantu, kad Konstitucija ir įstatymas yra demokratinės valstybės pamatas. Demokratija nėra anarchija, o tam tikrai tvarka, todėl gerbiu įstatymus ir jų būtinai laikysiuos, todėl manau, kad galiu vykdyti šias pareigas", - sakė E.Žiobienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių