I.Degutienė ragina Vyriausybę dar pasvarstyti dėl minimalios algos

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ragina Vyriausybę atsižvelgti į Seimo rezoliuciją labiau nei numato ministrų kabinetas didinti minimalią algą. Ji tikisi, kad Trišalėje taryboje bus priimtas visas puses tenkinantis sprendimas.

„Seimo rezoliucija - taip, tai nėra tas privalomasis dokumentas, kurį tu privalai vykdyti, tačiau reikia pripažinti, kad mes gyvename demokratinėje parlamentinėje valstybėje ir kad Vyriausybė turi vistiek atsižvelgti ir bent jau nagrinėti tą siūlymą - nes rezoliucija yra siūlymas, raginimas Vyriausybei grįžti prie šios temos, dar kartą peržiūrėti ir pagal šiandienines finansines galimybes, kurias turi išnagrinėti kartu su Trišale taryba - tai yra su socialiniais partneriais“, - interviu Žinių radijui sakė I.Degutienė.

„Trišalė taryba yra gera vieta, kur galima viską puikiausiai išdiskutuoti, visas baimes išsiaiškinti, kodėl smulkieji verslininkai nenori, kodėl stambieji sutinka, koks tas yra tikrasis variantas, kad ir žmonės būtų patenkinti, ir verslas, ir valstybės finansai nenukentėtų. Puikios galimybės susėsti prie stalo ir viską apsvarstyti. Ir manau, kad Vyriausybė tą ir padarys“, - pridūrė ji.

Anot jos, tiek Latvijoje, tiek Estijoje minimali alga yra didesnė - ji siekia atitinkamai apie 974 litus ir 960 litų, todėl "norėtųsi, kad ir Lietuvoje ji būtų didesnė".
Seimas antradienį pasiūlė Vyriausybei nuo kitų metų didinti minimalią algą (MMA) iki 1 tūkst. litų bei laipsniškai didinti neapmokestinamų pajamų dydį.

Vyriausybė jau yra pritarusi, kad nuo kitų metų liepos MMA didėtų iki 850 litų. Trišalė taryba Vyriausybės siūlomą MMA didinimo projektą planuoja svarstyti spalio 11 dieną.
Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius - 670 litų. Paskutinį kartą minimali alga 100 buvo didinama 2008-ųjų pradžioje.


Šiame straipsnyje: Minimali alga

NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kam ja didinti geriau visai nemoketi, tik pamaitinti kose, apauti panesiotais batais, ir pirmyn i darba

aira

aira portretas
kaip gyventi

MNPD Lietuvoje 30000 litų

MNPD Lietuvoje 30000 litų portretas
Visiems visiems visiems Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly !!! Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Bet ... Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt metų) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. Vienykimės reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD žmogui Lietuvoje 30 000 litų. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių