I.Degutienė: priežiūros komiteto sprendimas dėl V.Navicko nepadidins TS-LKD prestižo

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komiteto sprendimas sustabdyti sostinės mero Viliaus Navicko narystę partijoje, o su juo konfliktavusį savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą pašalinti iš partijos, nepadidins nei TS-LKD, nei visų partijų prestižo, sako Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė.

"Toks Priežiūros komiteto sprendimas tikrai nepadidins nei Tėvynės sąjungos, nei visų partijų prestižo", - penktadienį BNS sakė TS-LKD pirmininko pavaduotoja.

I.Degutienė tvirtino, kad partijos Priežiūros komiteto sprendimas kelia rimtų abejonių.

"Nežinau visų konkrečių aplinkybių, tačiau iš žiniasklaidos pranešimų atrodo, kad buvo vertinami asmeniniai dviejų partijos narių santykiai ir jų etiškumas, o ne esminės priežastys, dėl kurių kilo konfliktas", - teigė Seimo pirmininkė.

Ji pareiškė neišgirdusi atsakymų į esminius klausimus: ar teisingos Vilniaus savivaldybės kontrolieriaus keliamos abejonės dėl kai kurių Vilniaus savivaldybės sprendimų ir finansinių operacijų, susijusių su Balsių mokykla, "Vilniaus vandenimis".

"Jei tikrai Vilniaus meras kontrolieriui nurodė, ką tirti ir ko ne, ir kaip tirti, tai toks nusižengimas turėjo būti vertinamas ypač griežtai", - sakė I.Degutienė.

Jai susidaręs įspūdis, kad minėti dalykai liko netirti.

"O nepateikus atsakymų į esminius klausimus ir Priežiūros komiteto sprendimas neatrodo teisingas", - tvirtino konservatorė.

I.Degutienė nuogąstavo, kad visuomenė ir dalis partijos narių susidarys vaizdą, kad "kontrolierius buvo pašalintas iš pareigų, nes nepakluso merui ir kėlė į viešumą opias problemas".

"Mes, politikai, turėtume ne bausti, o kaip tik skatinti žmones, kurie drįsta kelti į viešumą galimus neskaidrius susitarimus ar neteisingą elgesį, kitaip kalbos apie skaidresnę politiką taip ir liks tik kalbomis, o nusivylimas politika ir politikais dar stiprės", - dėstė I.Degutienė.

Valdančiosios TS-LKD Priežiūros komitetas ketvirtadienį sustabdė Vilniaus mero V.Navicko narystę partijoje, o apie patiriamą spaudimą prabilusį savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą pašalino iš jos.

Priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius BNS sakė, kad V.Navickas po metų galės prašyti, kad jo narystė TS-LKD būtų atstatyta.

BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip meras V.Navickas, rugsėjo pradžioje susitikęs su Š.Skuču, "mokė" kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su partijos bičiuliu sako, kad nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai, savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o nurodymą, kuris naudingas "paksiniams", galima nagrinėti ir trejus metus.

Už pokalbio įrašinėjimą slapta ir jo paviešinimą Š.Skučas pašalintas iš TS-LKD.

Komiteto sprendimas yra galutinis.

TS-LKD Vilniaus sueigos taryba buvo rekomendavusi partijos Priežiūros komitetui iš partijos šalinti V.Navicką dėl jo elgesio su savivaldybės kontrolieriumi Š.Skuču.

Š.Skučą Priežiūros komitetui buvo apskundęs V.Navickas.

Kontrolierius BNS yra sakęs, kad ne kartą patyrė mero spaudimą.

Kontrolieriaus teigimu, spaudimą iš mero jis patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę. Pastarojoje ataskaitoje išsakyta abejonių, kad kai kurie viešieji pirkimai galėjo vykti neskaidriai, o tai galėjo lemti šilumos kainos augimą.

Š.Skučas vasarą paskelbė, kad už pradėtą statyti Balsių mokyklą vilniečiai per 25 metus permokės 82 mln. litų

V.Navickas siekė, kad Š.Skučas būtų atleistas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų, tačiau savivaldybės taryba atsisakė šį klausimą įtraukti į posėdžio darbotvarkę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių