I.Degutienė: prezidentės indėlis lengvinant krizės padarinius – svarus

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, vertindama kadenciją įpusėjusios prezidentės Dalios Grybauskaitės darbus, teigia, kad šalies vadovė išsiskiria ypatingu aktyvumu įstatymų leidyboje, o jos bendras veikimas su Vyriausybe esą palengvino ekonominės krizės padarinius.

Parlamento vadovė taip pat sakė vertinanti, anot jos, glaudų Seimo ir Prezidentūros bendradarbiavimą, kuris davė naudingų vaisių, taip pat džiaugiasi dėl sutampančių šalies vadovės ir dabartinės Vyriausybės programinių nuostatų.

„Prezidentės indėlis palengvinant krizės padarinius yra didelis, dirbant kartu su Vyriausybe“, - pirmadienį sakė I.Degutienė.

Anot jos, D.Grybauskaitė „turi labai daug iniciatyvų Vyriausybės veikloje arba, kaip aš sakau, valstybės vidaus gyvenime, kur kartais labai sunku atskirti tą ribą, kur čia vidaus politika, kur čia užsienio politika“.

Parlamento vadovė svarstė, kad prezidentei bendradarbiauti su Vyriausybe padeda ir tai, kad D.Grybauskaitė yra ėjusi eurokomisarės pareigas, „turi platesnį europinio mąstymo kontekstą“.

„Prezidentė D.Grybauskaitė, palyginti su kitais buvusiais prezidentais, labai skiriasi tuo, kad tikrai įstatymų leidybos procese yra labai aktyvi, ir tos temos, kurios buvo jos programoje, ji iš tų sričių pateikė daug įstatymų projektų“, - atkreipė dėmesį I.Degutienė.

Seimo pirmininkė taip pat sakė vertinanti tarpinstitucinį Seimo ir Prezidentūros bendradarbiavimą.

„Noriu pasidžiaugti, kad yra glaudus bendradarbiavimas tarp Seimo ir prezidento institucijų, ir tai duoda daug naudos valstybei. Prieš kiekvieną sesiją prezidentė susitinka ne tik su manim, bet ir su valdyba, komitetų pirmininkais, frakcijų vadovais, tikrai žino, kokios yra skaudžios problemos, kurias reikia spręsti, ir ta programa, kuri buvo prezidentės (rinkimų - red.), labai džiaugsiuosi, sutapo su dabartinės Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos programa, tai yra ir kova su korupcija, energetinės nepriklausomybės klausimai“, - kalbėjo parlamento vadovė.

Seimo pirmininkė taip pat sakė vertinanti Prezidentūros požiūrį ne tik teikiant parlamentui projektus, bet ir grąžinant priimtus įstatymus. Pasak jos, iš Prezidentūros visuomet sulaukiama paaiškinimų, dėl kokių priežasčių ar numanomų spragų įstatymas grąžinamas.

D.Grybauskaitė penkerių metų kadencijai buvo išrinkta 2009 metų gegužės 17 dieną, ji inauguruota liepos 12-ąją. D.Grybauskaitės kadencija įpusėja 2012-ųjų sausio 12-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

NESUPRANTU

NESUPRANTU portretas
ko cia ta politine savalka vis i eteri dar lenda? Negi mano, kad zmones nemato ir nesupranta jos isverstaskuriskos "politikos"?

Nu

Nu portretas
ir kam iš paprastų eilinių žmogelių čia jau taip tie krizės padariniai palengvėjo?

Aldona

Aldona portretas
Graži moteris, tai nereiškia, kad ji pareiginga. Panaši į Timošenko: ima, griebia, velka. To dar nebuvo, kad reikėtų nekilnojamą turtą saugoti. Išeidama sugriaus viską. Neturi visuomeninio intereso ir pasiryžimo. Jos diplominis darbas - "Privatinės nuosavybės reikšmė asmeniniame pagalbiniame ūkyje". Tai ko jai skverbti į visuomenės reikalus? Ar ji supranta, ką daro? Kas atsakys už ją? Be to ji yra pikta, agresyvi tarptautinėje erdvėje. Taip niekas nepasielgtų, kaip ji. Dėl jos nemalonu visiems.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių