I.Degutienė pasiryžusi toliau reikalauti K.Komskio atsistatydinimo

Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė nekeičia nuomonės, kad opozicinės Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Kęstas Komskis turi pasitraukti iš Seimo Antikorupcijos komisijos vadovo pareigų.

Tačiau K.Komskis neketina paklusti ir ruošia pareiškimus teismams dėl neva spaudos eskaluojamo šmeižto, jog jis susijęs su kontrabanda.

Pokalbį pavadino atviru

Ketvirtadienį Seimo pirmininkė susitiko su Antikorupcijos komisijos vadovu, kad pasikalbėtų su juo apie kaltinimus sąsajomis su šešėlinės ekonomikos veikėjais, taip pat apie perspektyvas toliau dirbti užimame poste.

"Įvyko atviras pokalbis. K.Komskis neigia tai, ką rašo žiniasklaida, rodo televizija", - teigė I.Degutienė.

Tačiau, Seimo pirmininkės nuomone, tik "teisėsaugos institucijos gali išspręsti tą ginčą, jos gali tapti vieninteliu arbitru šioje istorijoje".

Vėl pasiūlė atsistatydinti

I.Degutienė priminė, kad ji yra politikė ir jau yra ne kartą pateikusi savo politinį vertinimą, jog K.Komskis, apie kurį pranešami tokie dalykai kaip sąsajos su kontrabandininkais, negali būti Antikorupcijos komisijos vadovu.

"Natūralu, mano vertinimas tik politinis, ne teisinis. Pasakiau jam, ar ne protingiau būtų pačiam atsistatydinti. Jis taip nemano", - sakė Seimo pirmininkė.

Ji pripažino, kad Antikorupcijos komisijos vadovo postas priklauso opozicijai, kuri ir turėtų spręsti K.Komskio likimą. "Kreipsiuos ir toliau į opoziciją, kalbėsiu su ja. Politinis atspalvis yra neigiamas, todėl tebesilaikau nuomonės, kad komisijos vadovas turėtų būti pakeistas", - teigė I.Degutienė.

Ji jau kreipėsi į naująjį opozicijos lyderį Algirdą Butkevičių, kad būtų apsvarstytas K.Komskio tinkamumo užimti komisijos vadovo pareigas klausimas.

"Jeigu opozicija apsispręs, kad jis turi likti tame poste, reiškia, taip ir liks", - pripažino Seimo vadovė. Todėl ji tvirtino su K.Komskiu aptarusi, kaip gerinti Antikorupcijos komisijos darbą.

Skundėsi tapęs keršto auka

Pats K.Komskis skundėsi tapęs nusikalstamų struktūrų keršto auka. Esą kai jis iki tapdamas Seimo nariu buvo Pagėgių meras, labai aktyviai kovojo su nusikaltėliais. Todėl jie dabar keršija K.Komskiui, o tam padeda ir kai kurios žiniasklaidos priemonės.

"Esu parengęs 8 pareiškimus teismui dėl šmeižto. Jie turėtų būti artimiausiu metu pateikti", - kalbėjo Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas.

K.Komskis pakartojo neketinąs pats atsistatydinti ir lauksiąs, koks bus opozicijos sprendimas šiuo klausimu. Be to, komisijos vadovas tvirtino iš įvairių teisėsaugos institucijų gavęs atsakymus, kuriuose esą nėra jokios informacijos apie jo sąsajas su nusikalstamomis grupuotėmis.

Kita vertus, Specialiųjų tyrimų tarnybos atsakymas K.Komskiui yra labai aptakus. Jame teigiama, kad "neteikiama jokia informacija, galinti tapti ikiteisminio tyrimo medžiaga". Kai kurios teisėsaugos institucijos, į kurias kreipėsi K.Komskis, išvis jam nieko neatsakė.

Netikėtai atsiėmė skundą

K.Komskis siejamas su Pagėgiuose įsigalėjusiais kontrabandininkais dar nuo 2003 metais įsiliepsnojusio prezidento Rolando Pakso skandalo laikų. Valstybės saugumo departamento slaptoje pažymoje buvo nurodyta, kokius įtartinus ryšius palaiko K.Komskis su asmenimis, siejamus su kontrabanda.

Šių metų pradžioje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Arvydas Anušauskas užsiminė, kad dalis partijų ir politikų yra finansuojami šešėlinio verslo. Leista suprasti, kad tarp jų yra ir Pagėgiuose dirbę ar dirbantys politikai.

Po to I.Degutienė kreipėsi į opozicija, prašydama atstatydinti K.Komskį iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų. Tačiau šis reikalavimas buvo atmestas. O K.Komskis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, apskųsdamas Seimo vadovę. Tačiau šį trečiadienį etikos sargams susirengus svarstyti šį skundą, K.Komskis jį netikėtai atsiėmė, pareiškęs norą uždarame susitikime išsiaiškinti santykius su I.Degutiene.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių