I.Degutienė nesulaukė K.Komskio atsistatydinimo pareiškimo

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienio rytą teigia laukusi Antikorupcijos komisijos pirmininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio atsistatydinimo pareiškimo, tačiau vietoj to sulaukė prašymo kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), kad ši pakeistų neigiamą sprendimą komisijos atžvilgiu.

„Aš maniau, kad jis atneš atsistatydinimo pareiškimą, tačiau taip ir nesulaukiau. Turbūt šiam politikui nėra būdingas atsakingumo jausmas“, - antradienį po susitikimo BNS sakė parlamento vadovė.

K.Komskis jai įteikė Generalinės prokuratūros raštą, kuriame teigiama, kad Seimo Antikorupcijos komisija nesikišo į vadinamosios mailiaus bylos tyrimą. Prokurorai pripažino, kad buvo kviesti į komisijos posėdžius, kuriuose aptarta ir ikiteisminio tyrimo eiga, tačiau jie patys priėmė sprendimą ir pateikė duomenis, kuriuos jie pripažino leistinais atskleisti. Iš Antikorupcijos komisijos jie negavo įstatymuose nenustatytų pavedimų ar įpareigojimų, kurie galėtų būti pripažinti kišimusi į prokuratūros veiklą, teigia generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Tuo metu EPK prieš keletą savaičių Seimo Antikorupcijos komisiją pripažino nesilaikius reikalavų nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą kontroliuojant šios bylos tyrimą.

„Pristačiau oficialią Generalinės prokuratūros nuomonę dėl to, ar mūsų komisija kišosi, ar nesikišo. Prašiau, kad etikos sargai gavę naujos informacijos, persvarstytų savo sprendimą“, - antradienį BNS sakė K.Komskis, kurio iniciatyva įvyko susitikimas su I.Degutiene.

Seimo pirmininkė tvirtino perduosianti etikos sargams komisijos vadovo prašymą, tačiau ji priminė, jog EPK patį K.Komskį yra pripažinusi nusižengus etikai dėl kito atvejo. Dėl to I.Degutienė yra pasiūlysi Antikorupcijos komisijai vėl apsvarstyti, ar jos pirmininkas gali eiti pareigas.

„Mano pozicija, kokia buvo, tokia ir yra. Tačiau svertai yra pačios Antikorupcijos komisijos, jeigu pati komisija neapsisprendžia ir jiems viskas tinka, tai aš neturiu jokių kitų svertų. Galiu nepasitikėti vienu ar kitu žmogumi, neturiu jokių teisių, jokių teisinių galių, kad galėčiau priimti sprendimą“, - kalbėjo parlamento vadovė.

K.Komskis savo ruožtu tvirtino ketinąs toliau eiti pareigas, o I.Degutienė, jo nuomone, tiesiog neturėjo visos informacijos.

„Šiai dienai šitoje vietoje Seimo pirmininkė neturėjo visos informacijos, rėmėsi komisijos išvada“, - teigė jis.

EPK tyrimą dėl Antikorupcijos komisijos veiksmų atliko buvusio Lietuvos banko vadovo ir ambasadoriaus Romualdo Visokavičiaus, vieno iš devynių įtariamųjų byloje, prašymu.
Mailiaus byloje organizuotos nusikalstamos grupuotės nariams pateikti kaltinimai dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo, pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą.

Įtariama, kad organizuota nusikalstama grupė, prisidengusi veiklos nevykdančiomis septyniomis Lietuvos ir viena užsienio įmone, 2009-2010 metais klastodama dokumentus, steigdama fiktyvias įmones, kyšininkaudama, papirkinėdama ir skatindama piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą - 10 mln. litų iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto.


Šiame straipsnyje: Kęstas KomskisIrena Degutienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aukos

Aukos portretas
K.Komskis - n-toji auka.

l

l portretas
Prokuratūra paskelbė, kad jokio nusikaltimo nėra - kodėl turi atsistatydinti?

kvaila

kvaila portretas
Prokurorai, kad nekaltas, o teisėsauga užsiima Degutienė. Pati tegul eina lauk iš Seimo pirmininko pareigų
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių