I.Degutienė: kurstoma neapykanta tarp lietuvių ir lenkų

Mitingo prieš Švietimo įstatymą organizatorius Seimo pirmininkė sako kurstant neapykantą tarp lietuvių ir lenkų tautų.

„Tai, kas vyksta šiandien prie Seimo, yra ne dalykinė, o politinė akcija, kurią inspiruoja politikai, net mūsų lenkų tautybės Seimo nariai. Labai daug ką pasako, jei Rusijos interneto puslapį atsiverstumėte, ir ten kviečiama į šį mitingą. Man tuo viskas pasakyta, ir todėl aš tikrai neketinu Seime daryti jokių darbo grupių papildomų“, - penktadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Ji pabrėžė, kad problemoms spręsti sudaryta tarpvalstybinė ekspertų komisija, kuri rado sutarimą dėl lenkų tautinės mažumos nepasitenkinimą sukėlusių įstatymo nuostatų.
„Ir tame fone užsispyrusiai organizuoti tokius mitingus... Pirmiausia aš tai matau kaip kurstymą nesantaikos tarp dviejų tautų. Ir šiandien turbūt yra noras sukurstyti eilinį lietuvių su eiliniu lenku, kurie yra draugai, bičiuliai, šeimomis draugauja, aš pati tikrai turiu ne vieną artimą lenkų tautybės draugą“, - kalbėjo parlamento vadovė.

„Kviesčiau tuos politikus atsikvošėti, gyvename taikiai Lietuvoje, ir toliau gyvenkime“, - pridūrė ji.

Penktadienį tautinių mažumų surengtame mitinge prie Seimo jo dalyviai reikalavo atšaukti Švietimo įstatymo nuostatas, kuriomis tautinių mažumų mokyklose įvedama daugiau dalykų dėstyti lietuvių kalba bei numatoma nuo 2013 metų suvienodinti lietuvių kalbos egzamino reikalavimus.
Lietuvoje gyvena apie 200 tūkst. lenkais save laikančių žmonių.


Šiame straipsnyje: LenkainesantaikaLietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Ieško nepametę... Taigi čia jokios skriaudos nėra. Jeigu dar ir egzaminuų reikalavimus kai kuriam laikui pamažina, tai ko dar jie nori?..

taigi

taigi portretas
Manau, kad perdaug jautriai oficialiai reaguojama į tuos tyčinius išpuolius. Klastingi kurstytojai tomaševskiniai tuo naudojasi ir sulaukia dėmesio. O dabar surengė sau priešrikiminę reklamą...Žurnalistams taip pat nederėtų persistengti juos sureikšminant.Reikėtų rimtai atskleisti jų manipuliacijas...Penktoji kolona darbuojasi...Tenesnaudžia ir mūsų saugumAS

Kęstas

Kęstas portretas
Pasimokykime iš tautinių mažumų, kaip reikia ginti mūsų teises. Valdančiųjų universitetinė reforma verčia Lietuvą bedarbių teisininkų koncentracijos stovykla, nes studijuoti pas mus yra pernelyg brangu, o teisės studijos pigiausios. Mūsų studentai tyli. Šaunuoliai, tautinių mažumų atstovai. Tokį tariamą šedevrą, šiandieninį Lietuvos tautinių mažumų švietimą reguliuojantį įstatymą, sunku sudarkyti. Juk jis suvienodina žinių patikrinimą, nesuvienodinus mokymosi programų. Kadangi studijų kaina pernelyg didelė, palyginus su Lietuvos gyvenimo lygiu, vyksta žiauri konkurencija dėl nemokamų vietų aukštosiose mokyklose. Tai reiškia, kad tautinėms mažumoms tyčia trukdoma įsigyti aukštąjį išsilavinimą. O fašistams tarp lietuvių tik tiek pasakysiu: Tomaševskis gina diskriminuojamas mažumas. O jūs keliate nesantaiką valstybėje, darote ją lengva Rusijos auka, kaip Smetonos režimas padarė prieš karą. Gėdykitės. Politologas: D.Tusko vizitas peržengia diplomatijos ribas. O dabartinės Lietuvos valdžios elgesys peržengia padorumo ribas.Mažumų diskriminavimas yra aiškus įrodymas, kad šalyje nėra demokratijos. Nenuostabu, kad lietuviai masiškai palieka Lietuvą.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių