I.Degutienė dėl Kazokiškių kreipėsi į premjerą ir Seimo komitetą

Seimo pirmininkė Irena Degutienė padėtį Kazokiškių sąvartyne vadina kritiška ir kreipėsi į parlamentinį komitetą bei premjerą dėl situacijos ištyrimo.

Trečiadienį pranešta, kad I.Degutienė raštu kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą ir ministrą pirmininką Andrių Kubilių su prašymais „atlikti tyrimus ir išsiaiškinti, kas yra atsakingas už esamos padėties Kazokiškių sąvartyne susidarymą ir ką daryti toliau“.

Seimo vadovės laiškuose primenama, kad trečiadienio rytą prie sąvartyno protestavo Kazokiškių bendruomenės nariai, teigdami, kad sąvartynas aštuonis mėnesius veikia be galiojančios poveikio aplinkai vertinimo analizės, dėl kurios teismas buvo sustabdęs šio sąvartyno veiklą.

„Kazokiškių bendruomenės nariai teigia, kad Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento išduotas naujas leidimas, leidžiantis toliau eksploatuoti sąvartyną, yra be pilno galiojančio poveikio aplinkai vertinimo, todėl neatitinka teismo nutarties“, – raštuose Aplinkos komiteto pirmininkui ir premjerui teigia I.Degutienė.

Seimo pirmininkė paprašė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Joną Šimėną komitete atlikti parlamentinį tyrimą ir išsiaiškinti, ar „naujai išduotas leidimas toliau eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną atitinka teismo nutartį, ar išduodant leidimą buvo pilnai atliktas poveikio aplinkai vertinimas, kas konkrečiai iš Aplinkos ministerijos pareigūnų yra atsakingas už šią per penkerius metus susidariusią padėtį ir ką toliau numatoma daryti su šiuo sąvartynu“.

„Kadangi ši problema ir konfliktai tarp Kazokiškių bendruomenės ir Aplinkos ministerijos tęsiasi jau penkerius metus, Seimo pirmininkė paprašė premjerą taip pat išsiaiškinti padėtį ir pateikti sprendimus“, - priduriama pranešime.

Trečiadienį interviu Žinių radijui I.Degutienė sakė kritiškai vertinanti padėtį Kazokiškių sąvartyne, kur, anot Seimo vadovės, per penkerius metus nieko nepadaryta jį modernizuojant. Šiandieninę padėtį I.Degutienė pavadino esančia be išeities.

„Penkeri metai, galima buvo viską padaryti, pastatyti modernų sąvartyną, kuris nei kvapų skleistų, nei šiukšlių matytųsi, kaip yra kitose Europos Sąjungos šalyse. Turėjo būti modernus, ekologiškas, aplinkos neteršiantis sąvartynas, atitinkantis aplinkosauginius standartus, bet tas darbas yra nepadarytas, šiandien yra padėtis be išeities, ir reikia sėst ir visiems staigiai galvot, ką daryt“, - teigė I.Degutienė.

„Šiandien esame įsprausti į kampą, nes nėra alternatyvos, alternatyva tai nesukurta, aš manau, kad už tai yra atsakinga Aplinkos ministerija“, - kalbėjo parlamento vadovė, pridūrusi, kad Kazokiškių bendruomenė esama padėtimi visiškai teisingai piktinasi.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prieš metus panaikino leidimą naudoti Kazokiškių sąvartyną, bet sprendimo vykdymą atidėjo vieneriems metams - įpareigojo per tą laiką pašalinti formalius trūkumus - atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir gauti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą

Sąvartynas nuo trečiadienio būtų turėjęs stabdyti veiklą, tačiau Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas išdavė leidimą, kuris leido toliau eksploatuoti Elektrėnų savivaldybėje esantį Kazokiškių sąvartyną.

Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus teigia, kad alternatyvų Kazokiškių sąvartynui esą nėra, ir jei tektų jį uždaryti, kiltų nepaprastoji padėtis. Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas antrina, kad jei sąvartyno veikla nebūtų pratęsta, sostinėje susikaups tūkstančiai tonų šiukšlių.

Tolesniam sąvartyno eksploatavimui priešinasi Kazokiškių bendruomenė, teigdama, kad sąvartynas aštuonis mėnesius veikia be galiojančios poveikio aplinkai vertinimo analizės ir jo esą laukia toks pat likimas kaip uždaryto Kariotiškių sąvartyno, kurio vietoje susidarė dumblo pelkės, toje vietoje užteršta aplinka.

Bendruomenės atstovai trečiadienį prie Kazokiškių sąvartyno pradėjo piketą. Protestų metu sulaikyti keli žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių