Į valdininkų kišenes ir toliau byra priemokos

Svarbiausios krašto institucijos pirmąjį šių metų pusmetį priemokoms išleido beveik 3 mln. 300 tūkst. litų. Nors Vyriausybė deklaruoja, kad jokių premijų šiukštu nemoka ir sunkmečiu esą nemokės, kai kuriose ministerijose tokioms išmokoms pinigų nepagailėta, rašo „Lietuvos žinios“.

Seimo Audito komitetas surinko duomenis apie tai, kaip pirmuosius šešis šių metų mėnesius krašto institucijose buvo naudojamos darbo užmokesčio fondo lėšos. Iš jų matyti, kad valdžios įstaigos ir toliau neskursta - didžiulės pinigų sumos išleidžiamos papildomoms išmokoms prie pagrindinio atlyginimo, o kai kur - net ir premijoms ar personalinėms išmokoms.

Prezidentūros kanceliarija priemokoms išleido beveik 186 tūkst. litų. Visos šios išmokos pirmąjį pusmetį paskirtos "už įprastą darbo krūvį esą viršijančią veiklą". 
Seimo kanceliarija per pirmuosius šešis šių metų mėnesius išmokėjo beveik 161 tūkst. litų personalinių priemokų. Liūto dalis - beveik 145 tūkst. litų - skirta „už darbą, esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų“: viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, budėjimą. 12 tūkst. litų priemokų skirta už papildomų užduočių atlikimą, taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą.

Ministro pirmininko tarnyba (MPT) priemokoms sausio-birželio mėnesiais išleido 98 tūkst. litų. Visos jos skirtos taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą. Šioje institucijoje pirmą pusmetį taip pat išmokėta 114 tūkst. litų personalinių priedų. Pasak MPT Komunikacijos departamento direktorės Linos Korsakaitės, personaliniai priedai mokami kaip atlyginimo dalis asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartį, pavyzdžiui, vertėjams, ūkio dalies darbuotojams.

Prezidentūros ir Seimo kanceliarijose bei MPT vidutinis darbo užmokestis pirmąjį šių metų pusmetį siekė 3,6 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Iš Seimo Audito komiteto surinktų duomenų matyti, kad tokio dydžio vidutiniai atlyginimai buvo ir keliose ministerijose: Aplinkos ir SAM.

Tarp ministerijų lyderės atlyginimų srityje buvo URM ir KAM. Vidutinė alga sausio-birželio mėnesiais čia siekė 4,1 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Vidutiniškai po 3,8 tūkst. litų uždirba Teisingumo ministerijos darbuotojai.

Mažiausi vidutiniai atlyginimai, siekiantys po 3,2 tūkst. litų neatskaičius mokesčių, - ŠMM ir Vidaus reikalų ministerijose. Kiek daugiau - vidutiniškai po 3,3 tūkst. litų iki mokesčių - pirmąjį šių metų pusmetį uždirbdavo SADM ir Finansų ministerijos darbuotojai.


Šiame straipsnyje: valdininkaialgospremijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Geras

Geras portretas
Melžėjai, 2011 08 13 13:05,,, Kas darosi po 1991-jų ir kam reikalingas įstatymas, baudžiantis iki 2-jų m. kalėjimo už “okupacijos neigimą”, sausio 13-os ar miškinių “niekinimą” ir pan.? Labai jau primenantis liūdnai pagarsėjusį dvasininkų seminarijos auklėtinio J. Džiugašvilio-Stalino laikų 58 str., pagal kurį sodindavo už “negeras” kalbas. Įsižiūrėkite. Įsiklausykite. Atmerkite akis. Jie melžia. Valstybę. Lietuvą. Kartu ir mus visus. Lyg pusiau šventą karvę. Dieną ir naktį. Kartais net iš abiejų pusių. Kai kurie net ir po mirties… Į guminį besąžinės ir gobšumo kibirą.Dvidešimt antrus metus. Tie, kuriems reikalingi tokie įstatymai. Kad žmonės tiesos nesužinotų. Vieni jau baigė melžti, o kiti tęsia. Arba pradėjo jį vėliau. Geriausiai sekasi, kai abu melžėjai sutuoktiniai,kai melžia kartu arba pakeisdami vienas kitą. Įsižiūrėkite į „stogus" ir „stogines", po kuriais ir po kuriomis galima melžti tą lietuvišką juodmargę bet kokiu oru, nebijant, kad pasvilins pakaušį, nors ir labai ūkanota Lietuvos teisingumo saulė. Įsižiūrėkite. Įsiklausykite. Melžia. Tą beveik šventą lietuvišką karvę. Labiau “nusipelnę” - po „stogais", nenusipelnę - tik probėgomis. Ne veltui net vienas seimo narys šoko su karvės tešmeniu...pamąstykite! Niekas taip nesuteršė mūsų valstybės garbės kaip tie, pasivadinę save signatarais, stribų pavyzdžiu išsireikalavę dar kažkokias rentas, kurios daugiau nei penkis kartus viršija eilinio žmogaus realų uždarbį. Už kokius nuopelnus jiems skirti tie papildomi pinigai? Gal už tai, kad balsavo už atsiskyrimą nuo TSRS? Tuo laiku net beždžionė būtų taip balsavusi – TSRS galą jautė net visiški bukapročiai. Kai kurie net nebalsavo, bet nepraleidžia progos pasinaudoti išmokomis, pavadintomis "renta". Ne tam juos žmonės delegavo į Aukščiausiąją tarybą, ne to tikėjosi ir ne tokio gyvenimo laukė. Ką konkretaus padarė bent vienas vadinamasis signataras, kad nebūtų tokio bordelio Lietuvoje, kad žmonės neskurstų, nebadautų, nebūtų niekinami ar priversti palikti Tėvynę visiems laikams? Gėda ir graudu, kad dar kažkas juos bando nuprausti nuo viso to purvo.

ANEKDOTAS

ANEKDOTAS portretas
Kai tik su savo geru kaimynu pradedame kalbėti apie politiką ir lt ekonomiką, bei mūsų žmonių vargus , jis sako : "tas Kubilius...", "Kubiliui...", " nekenčiu kubiliaus..." ir pan . , Viskas "suverčiama vienai pavardei", nors , atvirai pasakius, TAIP IR YRA, kai klerkams, jo pavaldiniams , viskas galima (ir kelionės, ir visokie priedai, ir dvigubo atlyginimo dydžio premijos, ir...), o PAPRASTIESIEMS MINIMALAUS ATLYGIO PAKĖLIMUI NĖRA BIUDŽETE PINIGŲ, nes nesusibalansuos biudžetas ir bus per didelis deficitas, o ŽMONĖS JAM "nesvarb...".
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių