Į Seimą ateinantis A.Burba: nenusiminsiu, jei teks dirbti trumpai

Būsimasis Seimo narys Andrius Burba sutinka su vertinimu, kad Seimas prarado visuomenės pasitikėjimo likučius, nes nesugebėjo išmesti priesaiką sulaužiusio parlamentaro Aleksandro Sacharuko.

Tautos prisikėlimo partijos narys, šios partijos deleguoto aplinkos ministro Gedimino Kazlausko patarėjas, Vyriausiosios rinkimų komisijos narys A.Burba netrukus ateis dirbti į Seimą vietoj Konstituciją pamynusio ir iš parlamentarų gretų išmesto Lino Karaliaus.

– Tikrai apsisprendėte eiti į Seimą? – paklausė 1Vilniausdiena būsimo Seimo nario.

– Ko gero, nebūčiau kandidatavęs, nebūčiau ėjęs į 2008 m. rinkimus, jeigu dabar praleisčiau progą padirbėti Seime. Gal tai ir banaliai skambės, bet tikrai norėtųsi savo darbu bent truputėlį pakelti Seimo prestižą. Stengsiuosi tą darbą atlikti sąžiningai.

– Tapsite valdančiosios Jungtinės Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos nariu?

– Taip. Esu Tautos prisikėlimo partijos narys, todėl ateisiu į šią frakciją. Joje tuomet turėtų būti 13 narių.

Turint galvoje dar ir buvusio Krikščionių partijos frakcijos nario Laimonto Diniaus perėjimą į Liberalų sąjūdžio frakciją, valdančioji koalicija turėtų padidėti nuo ligšiolinių 69 iki 71 balso Seime. Tai reiškia, kad jau bus formali balsų dauguma.

– Kaip sutikote žinią ketvirtadienį, kad tapsite naujuoju Seimo nariu?

– Tai buvo paprasta darbo diena, niekuo ypatingu ji neišsiskyrė. Visą dieną dirbau savo tiesioginį darbą – buvo posėdžių, dalykinių susitikimų. Bet kartkartėmis sekiau įvykių Seimo salėje transliaciją.Kai paaiškėjo balsavimo rezultatai ir tai, kad man atiteks Seimo nario mandatas, pirmiausia teko atlaikyti gana nemenką žurnalistų skambučių ataką. Tik vėliau truputį permąsčiau, ką reikės artimiausiu metu, dar iki priesaikos, nuveikti.

Sakyčiau, buvo šiokia tokia šoko būsena, nes juk keisis mano statusas, darbo pobūdis, pagaliau, matyt, šiek tiek ir gyvenimo būdas. Žodžiu, pagalvoti buvo apie ką.

– Tačiau nė minutės neabejojote, kad sutiksite eiti į Seimą?

– Ne, tuo klausimu visiškai jokių abejonių nebuvo.

– Gal jau spėjote atšvęsti savo būsimą prisijungimą prie tautos išrinktųjų?

– Ne. Dar nebuvo progos. Kol neduota priesaika ir nepradėjau eiti šių pareigų, manau, kad, ko gero, švęsti ir nederėtų. Juolab reikia kitus reikalus sutvarkyti, perduoti dabartinius darbus kitiems žmonėms.

– Kaip vertinate ketvirtadienio balsavimo dėl apkaltos, galima sakyti, dvigubus rezultatus?

– Dviprasmiškai. Manau, kad ir visuomenė tikėjosi visiškai kitokio sprendimo, ir, atrodo, patys Seimo nariai sutrikę. Turbūt bus kas nors dar daroma – ar bus naujas kreipimasis į Konstitucinį Teismą, ar kokie kitokie teisiniai sprendimai dėl A.Sacharuko, ar netgi svarstymai dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.

– Kaip jūs pats jausitės Seime, kuriame yra vienas priesaiką sulaužęs Seimo narys?

– Iš tikrųjų ne man teisti. Visus Seimo narius galų gale įvertins rinkėjai – ar tai bus per pirmalaikius, ar per eilinius Seimo rinkimus. Beje, net ir eiliniai rinkimai ne už kalnų, nes tie dveji metai labai greitai prabėga.

Kad ir kaip ten būtų, tai yra būsimasis mano kolega, todėl kol kas vertinti gal ir nederėtų. Bet, be abejo, kai Seimo reitingai yra tokie žemi ir po šios savaitės įvykių tikriausiai dar labiau smuks, bus labai sunku dirbti ir įrodyti visuomenei, kad Seimas yra dirbantis, sugebantis priimti sprendimus dėl tautos.

– Nėra tokio jausmo, kad ateinate į Seimą labai trumpam, ypač jeigu vis dėlto būtų apsispręsta dėl pirmalaikių rinkimų jau kitąmet?

– Priklausys nuo to, kaip apsispręs Seimo nariai. Galbūt iš tikrųjų įsiklausys į tautos nuomonę ir rimtai svarstys tokių rinkimų galimybę.Bet aš tikrai nebijau tokio dalyko. Niekada nebuvau be darbo, visada surasdavau nišą ir galimybę dirbti, realizuoti savo žinias. Tai reiškia, kad tikrai nebijau likti be darbo, kaip galbūt kai kurie Seimo nariai.

Visą interviu skaitykite šeštadienio dienraštyje 1Vilniausdiena.


Yra buvęs Seimo nario padėjėju

Gimė 1978 m. balandžio 15 d. Klaipėdoje. Po devynių vidurinės mokyklos klasių įstojo į Klaipėdos politechnikos mokyklą ir ten įgijo kompiuterių operatoriaus specialybę.

1996 m. įstojo į Kalbų ir verslo kolegiją, čia studijavo verslo teisę ir įgijo juriskonsulto specialybę. Įgijęs teisininko specialybę nusprendė siekti karjeros teisinėje institucijoje.

1999 m. pradėjo dirbti informatikos konsultantu Klaipėdos apygardos administraciniame teisme.

2002 m. įgijo reklamos komersanto specialybę Paslaugų ir verslo mokykloje, 2006-aisiais – teisės magistro kvalifikacinį laipsnį M.Romerio universitete.

Papildomai studijuodamas Vytauto Didžiojo universiteto Teisės institute aktyviai dalyvavo studentų bendruomenės veikloje. Buvo įvertintas ir gavo pasiūlymą dirbti Seimo nario padėjėju.Po kurio laiko pasitraukė iš aktyvios politinės veiklos, tačiau 2008 m. įstojo į Tautos prisikėlimo partiją, tapo aktyviu jos nariu, vienu iš partijos lyderio Arūno Valinsko bendražygių, 2009 m. viduryje neišėjusių į Krikščionių partiją. Tautos prisikėlimo partijos kandidatų sąraše dalyvavo rinkimuose į Seimą, tapo pirmuoju mandato negavusiu sąrašo nariu.

Iki 2009-ųjų vidurio vadovavo bendrovei, užsiimančiai renginių organizavimu ir talentingų atlikėjų prodiusavimu.Kiek daugiau nei metus dirba aplinkos ministro patarėju, taip pat yra Tautos prisikėlimo partijos atstovas Vyriausiojoje rinkimų komisijoje.

Domisi muzika, kino menu, kitų tautų tradicijomis, istorija. Patinka aktyvus poilsis gamtoje. Mėgsta žaisti krepšinį.


Šiame straipsnyje: Andrius Burba

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių