Į LRT tarybą siūlomi E.Ganusauskas, A.Pitrėnienė, L.Gadeikis ir T.Eimutis

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) trečiadienį pritarė partijų pasirinktiems kandidatams į Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybą. Šias kandidatūras dar turės tvirtinti Seimas.

Parlamentarai sutarė, kad vietoj keturių kadencijas baigusių LRT tarybos narių po du kandidatus siūlys valdantieji ir opozicija.

Didžiausia Seimo frakcija - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) - į LRT tarybą teikia žurnalisto, prozininko Liudviko Gadeikio kandidatūrą.

Kitą kandidatą nuo valdančiųjų teikia Tautos prisikėlimo partija (TPP), ji į tarybą siūlo partijos Kauno skyriaus pirmininko, verslo konsultanto Tomo Eimučio kandidatūrą.

Opozicija pasiūlė antrai kadencijai pratęsti dabartinių LRT tarybos narių Edmundo Ganusausko ir Audronės Pitrėnienės įgaliojimus.

E.Ganusauską į LRT tarybą siūlo partija "Tvarka ir teisingumas", buvusią parlamentarę A.Pitrėnienę - Darbo partija.

Seimas turi patvirtinti keturis naujus LRT tarybos narius, mat dabartinių kadencija baigiasi rugpjūčio mėnesių.

LRT taryba yra aukščiausiasis visuomeninio transliuotojo valdymo organas. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų - visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Keturis tarybos narius 6 metams skiria prezidentas, keturis narius 4 metams skiria Seimas, dar keturis narius, kaip savo atstovus (po vieną), 2 metams skiria šios organizacijos: Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija. Pasibaigus Tarybos nario įgaliojimų laikui, jį paskyrusi ar delegavusi institucija (organizacija) naują narį skiria 6 metams.


Šiame straipsnyje: LRT taryba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių