Į lietuvių jachtą valandą buvo nutaikytas Izraelio pasieniečių kulkosvaidis

Lietuvių buriuotojų ekspedicijai "Gold of Lithuania 2010" kelionės aplink Viduržemio jūrą metu teko patirti Izraelio pasieniečių apklausas.

Įveikę antrąjį iš suplanuotų trijų etapų, atkartojant daugiau nei prieš 400 metų didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio įvykdytą kelionę aplink Viduržemio ir Adrijos jūras, buriuotojai pasakojo, kad priplaukus prie Izraelio krantų, prie jachtos priplaukė pasieniečių laivas, kuris sukdamas aplink jachtą ratus per raciją apie valandą apklausinėjo įgulą. Tuo metu iš laivo į juos buvo nutaikytas kulkosvaidis.

Krante įgulą dar kartą kelias valandas apklausinėjo pasieniečiai tikrindami, ar įgulos narių parodymai atitinka vieni kitus.

"Į mus pirma žiūrėjo kaip į priešus, bet vėliau kaip į artimus draugus (...) Mes supratome, kad toks gyvenimas, tokia ten situacija", - sakė projekto idėjinis autorius ir komandos šturmanas Donatas Juškus.

Pasak ekspedicijos dalyvio Tomo Staniulio, įgula taip pat negalėjo įplaukti į šiaurinę Kipro dalį, kurios nepriklausomybę pripažįsta tik Turkija - tuomet būtų problemų tarptautinės bendruomenės pripažįstamame Kipre.

Idėjos autorių teigimu, Plaukimu ne tik minima istorinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko kelionė, tačiau ir stengtasi skatinti turizmą, investicijas į Lietuvą bei ekonominį bendradarbiavimą. Tam gausiai vežama reprezentacinės medžiagos apie Lietuvą.

Per 30 dienų trukusią kelionę, kuri baigėsi rugpjūčio 3-iąją buvo aplankytos 5 šalys: Graikija (Rodo sala), Turkija, Kipras, Izraelis ir Egiptas, 16 uostų, susitikta su šių miestų atstovais. Iš viso buvo įveikta 1600 jūrmylių.

"Stebina Viduržemio regiono noras statyti tiltus, skatinti bendradarbiavimą tarp miestų, skatinti verslą", - kalbėjo D.Juškus.

Kitais metais ketinama plaukti pietine Viduržemio jūros dalimi, aplankant Portugaliją, Ispaniją, Prancūziją, Šiaurės Afrikos valstybes. Tai esą bus daugiau švietėjiška misija, susitinkant su universitetų atstovais, studentais.

Praėjusiais metais, pirmojo etapo metu plaukta po Viduržemio jūros viduriniąją dalį, aplankant Kroatiją, Albaniją, Italiją, Kretą ir kitas vietoves.

M.K.Radvila, pravardžiuojamas Našlaitėliu, (1549-1616) buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikas, Abiejų Tautų Respublikos valstybės ir karinis veikėjas, kartografas. Ši istorinė asmenybė svarbi ir tuo, kad iškart po piligriminės kelionės į Šventąją žemę Radvila Našlaitėlis finansavo ankstyvojo baroko Nesvyžiaus bažnyčią, statytą pagal Romos Il Gesu bažnyčios pavyzdį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių