I. Degutienė dėl partijos pirmininko posto su A. Kubiliumi nesikaus

Buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė pirmadienį patvirtino nesieksianti Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkės posto.

Politikė pabrėžė, kad dauguma partijos skyrių yra iškėlę dabartinio lyderio, buvusio premjero Andriaus Kubiliaus kandidatūrą, todėl ji nenorinti kurti papildomų „vidinių įtampų“.

„Yra problemų partijoje, bet skyriai kelia A.Kubiliaus kandidatūrą, ir manau, kad nereikia kažkokių papildomų vidinių įtampų, todėl labai tvirtai apsisprendžiau nedalyvauti“, - BNS sakė I.Degutienė.

Pasak jos, šįkart priimti sprendimą dėl partijos pirmininko rinkimų buvo lengviau, nei prieš dvejus metus, kai daugelyje partijos skyrių buvo keliama po kelias kandidatūras. Tuomet I.Degutienė pralaimėjo partijos vadovo rinkimus A.Kubiliui.

Šį kartą, anot buvusios Seimo pirmininkės, partijos skyriai yra gana tvirtai apsisprendę, ir A.Kubiliaus kandidatūra sulaukia daugiausia paramos.

Seimo opozicijos lyderis TS-LKD pirmininkas A.Kubilius pirmadienį teigė nesiimąs komentuoti konkrečių kandidatūrų. Anot jo, galutinis kandidatų į partijos pirmininko postą sąrašas paaiškės po trečiadienį vyksiančio prezidiumo posėdžio.

„Galiu tik padėkoti skyriams, kurie mane iškėlė. Be abejo, reikia pripažinti, kad partijoje yra problemų, tą matome ir suprantame, ir rengiame strategiją toms problemoms spręsti“, - sakė A.Kubilius.

Pirmadienis yra paskutinė diena didžiausios opozicinės partijos skyriams bei kitiems struktūriniams padaliniams iškelti kandidatą į partijos pirmininko postą.

Į šios partijos pirmininkus jau iškelta 18 kandidatų.

Partijos skyriai bei kitos struktūros kandidatais į šias pareigas pasiūlė dabartinį konservatorių vadovą, opozicijos lyderį Andrių Kubilių, jo pagrindine konkurente per praėjusius partijos vadovo rinkimus buvusią Seimo vicepirmininkę Ireną Degutienę, ankstesnį partijos vadovą europarlamentarą Vytautą Landsbergį, Seimo narius Valentiną Stundį, Arvydą Anušauską, Mantą Adomėną, Arvydą Vidžiūną, Paulių Saudargą, Audronių Ažubalį, Dainių Kreivį, Agnę Bilotaitę, Kęstutį Masiulį, Naglį Puteikį, Kazį Starkevičių, Rasą Juknevičienę, europarlamentarę Laimą Andrikienę, Kauno merą Andrių Kupčinską, partijos atsakingąjį sekretorių Raimundą Alekną.

N.Puteikiui partijos Priežiūros komitetas yra uždraudęs kurį laiką eiti bet kokias vadovaujančias pareigas partijoje dėl komentaro apie bendrapartietį „Facebook“ paskyroje. Šį sankcija gali būti taikoma ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui.

Pagal partijos įstatus, pirmininką dvejų metų kadencijai iš kandidatų, kuriuos gali siūlyti taryba, TS-LKD bendrija Lietuvos krikščionys demokratai, frakcijos, bendruomenės ir skyrių susirinkimai, renka visi TS-LKD nariai. Kandidatai į pirmininkus gali būti keliami ne anksčiau kaip penki mėnesiai ir ne vėliau kaip du mėnesiai iki pasibaigiant TS-LKD pirmininko kadencijai.

Pasibaigus kandidatų kėlimo terminui, visiems kandidatams skiriamas vienas mėnuo rinkimų agitacijai vykdyti. Po jo vieną savaitę vyksta balsavimas. TS-LKD pirmininko tiesioginiai rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų partijos narių. Išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių TS-LKD narių balsų.

2011 metų pavasarį I.Degutienė buvo pagrindinė ilgamečio partijos pirmininko A.Kubiliaus varžovė renkant partijos vadovą. Tų metų gegužę vykusiuose partijos vadovo rinkimuose A.Kubilius gavo 5,5 tūkst balsų, už I.Degutienę balsavo 4,6 tūkst. partijos narių.

Šiemet konservatorių partijos suvažiavimas numatomas balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. Iki jo partijos vadovas jau turi būti išrinktas.NAUJAUSI KOMENTARAI

bronius

bronius portretas
Anksčiau vyrai moterims užleisdavo vietas.

kaunas

kaunas portretas
su kubilium nesikaus,bet kausis su gribauskaite.

Džeržgianti valdžios mašin

Džeržgianti valdžios mašin portretas
Kodėl šiuolaikiniai žmonės pasirenka neigiamą vaidmenį istorijoje? Toks garbingas gydytojo ar LKP istruktoriaus vardas, tai dar rūpi sukelti masinį terorą. Pliuralizmas skaldo vienybę, susiklausymą.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių