Homoseksualų partnerystės įteisinimas gali prieštarauti Konstitucijai?

Socialdemokratės Aušrinės Marijos Pavilionienės registruotą Partnerystės įstatymo projektą, kuris leistų tos pačios lyties asmenų santykių įteisinimą, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) pripažino galimai prieštaraujančiu Konstitucijai.

Už Seimo kanceliarijos Teisės departamento pateiktą išvadą, kuria projektas įvertintas kaip galimai prieštaraujantis pagrindiniam šalies įstatymui, trečiadienį balsavo 4 komiteto nariai, vienas buvo prieš, 3 susilaikė. Kadangi balsai pasiskirstė abejose pusėse po lygiai, lėmė už Seimo teisininkų išvadą pasisakiusio TTK pirmininko konservatoriaus Stasio Šedbaro balsas.

Teisės departamento teigimu, partnerystė yra šeiminiai santykiai tarp dviejų priešingos lyties asmenų - vyro ir moters, kai tuo tarpu A.M.Pavilionienės siūlomas projektas ją leidžia ir tarp tos pačios lyties asmenų. Komiteto nariai taip pat pastebėjo, kad Civiliniame kodekse numatyta, tačiau įstatymais vis dar neįteisinta partnerystė irgi apibrėžiama kaip vyro ir moters santykiai. Tačiau parlamentarė tuo pačiu teikė ir Civilinio kodekso pataisas, kuriose vietoje žodžių „vyras ir moteris“ naudojama sąvoka „partneriai“.

Pagal Seimo statutą, jei TTK padaro išvadą, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai, ši išvada teikiama svarstyti Seime. Jeigu Seimas visų Seimo narių balsų dauguma nepritaria TTK išvadai, atitinkamas įstatymo projektas gali būti svarstomas ir nepateikus atitinkamo Konstitucijos pataisų projekto.

Komiteto posėdyje dalyvavęs Teisės departamento vadovas Andrius Kabišaitis tvirtino, jog Civiliniame kodekse įrašyta, kad partnerystė yra šeimos instituto sudėtinė dalis, o Konstitucinis Teismas savo nutarime nurodęs, jog šeimos santykiai gali būti kuriami ne tik santuokos pagrindu, bet tarp vyro ir moters, tad A.M.Pavilioniėnės projektas sukuria prieštarą dabartiniam teisiniam reguliavimui.

Pasisakiusieji komiteto nariai rėmėsi ir tokiais argumentais, jog šeimos tikslas yra giminės pratęsimas, o, pasak komiteto nario Pauliaus Saudargo, „dvi vištos ar du gaidžiai kiaušinių nepadės“.

Iki šiol Lietuvoje partnerystė, nors įrašyta Civiliniame kodekse, nėra galima, nes nėra atskiro ją numatančio įstatymo. Po Konstitucinio Teismo nutarimo, kuriuo pasakyta, kad šeima gai būti kuriama ne vien santuokos pagrindu, A.M.Pavilionienė registravo projektą, kuris leidžia ir tos pačios lyties asmenų partnerystę. Teisingumo ministerija vėliau pristatė projektą, kuris įteisintų vyro ir moters partnerystę.


Šiame straipsnyje: HomoseksualaiGėjaiPartnerystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

nespecas

nespecas portretas
šeima tai tėtis mama ir vaikai.Nepilna šeima ,tai mama ir vaikai,tėtis ir vaikai.O kokia šeima dviejų pederastų ar dviejų lesbijiečių?Gaunasi tarp tų asmenų šeimos parodija.Tegu jie vadinasi partneryste, tik jokiu būdu ne šeima.

kuka

kuka portretas
ne veltui Stoma Seima kvailiu samburiu isvadino...O gal ne tik kvailiai ten sedi.jei zmoniu zmonemis nelaiko?pagal statistika Seime 14 homoseksualu-o besislepiantis homoseksualas-blogiau nei arsus homofobas!

xsitopp

xsitopp portretas
LR konstitucijos 38str.3 dalis-santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.Apie ka dar kalbama ???? As uzjauciu zmones ,kuriu seimose yra kitos pakraipos asmuo.Pas mane seimoje butu toks asmuo,as ivardinciau kaip seimos nari ,kuris turi sveikatos sutrikimu.Medikai ta pati sako.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių