Halifakso bendruomenė nepraradusi ryšių su Lietuva

Aplink pasaulį plaukianti ir visuose penkiuose žemynuose lietuvių bendruomenes lankanti “Tūkstantmečio odisėja” atskubėjo jau į penkioliktą bendruomenę - pas Halifakso (Kanada) lietuvius. Lietuvos Respublikos ambasadorė Kanadoje Gintė Damušytė, konsulė Miglė Jankauskienė ir Kanados lietuvių bendruomenė krašto valdybos vicepirmininkė Rūta Kličienė turėjo nelengvą užduotį - suorganizuoti jachtos “Ambersail” sutikimą Halifakse, kuriame lietuvių bendruomenė nėra gausi.

Nors nedidelė, tik kelias šeimas jungianti bendruomenė, buriuotojus pasitiko šiltai ir svetingai.

Erlandas Galinis kartu su žmona Vaiva ir dukromis pasitiko ir IX etapo įgulos narius oro uoste, ir VIII etapo narius atplaukusius į Halifakso uostą jachta “Ambersail”. Nors organizuojant sutikimą buvo rastos tik kelios lietuvių šeimos Halifakse, sutinkant laivą buvo aišku, kad su Lietuva ryšių turi ne viena dešimtis žmonių.

Ypač malonu buvo sutikti Alaną Ruffmaną - okeanologą, kurio proprosenelis emigravo iš Klaipėdos į Didžiąją Britaniją, o vėliau - į Kanadą. A. Ruffmanas niekada nebuvo Lietuvoje, nors kartą bandė ten patekti. Dar sovietmečiu okeanologas bandė gauti Sovietų Sąjungos vizą ir aplankyti Lietuvą, tačiau jam nebuvo leista to padaryti. Alanas Ruffmanas su ambasadore Ginte Damušyte aptarė galimybes atsekti savo giminės geneologiniu medžiu iki Lietuvoje gyvenančių giminaičių ir atvykti į Lietuvą jų aplankyti.

Aleksa Steponaitis ir jos sesuo Jessica taip pat buvo maloniai nustebintos buriuotojų ryžto aplankyti svetur gyvenančius tautiečius. Nors Kanadoje gyvena ne pirma Steponaičių karta, seserys teigė, kad didžiuojasi turinčios lietuviško kraujo. O kai pamatė “Ambersail” pilnomis burėmis artėjant link prieplaukos, sunkiai galėjo sulaikyti ašaras. Jos patikino prisidėsiančios prie Lietuvos tūkstantmečio šventimo ir būtinai aplankysiančios Lietuvą artimiausiu metu.

Rūta Kličienė, Kanados lietuvių bendruomenės vicepirmininkė, sakydama kalbą susirinkusiems pasitikti jachtos “Ambersail” taip pat sunkiai galėjo sulaikyti džiaugsmo ašaras ir dėkojo buriuotojams už perduotą Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus kvietimą švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį bei puikią progą Kanados lietuviams susirinkti bei prisiminti savo kilmę.

Halifakso lietuvių bendruomenė nors nedidelė, tačiau išties nuoširdi ir nepraradusi ryšių su Lietuva.

 “Tūkstantmečio odisėjos” apsilankymas Halifakse - Kanados žiniasklaidos dėmesio centre. Lietuvos buriuotojų misiją suvienyti visus pasaulio lietuvius bendram Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui Halifakso žiniasklaida nušvietė išsamiai.

“Tūkstantmečio odisėjos” sutikimą aprašė keli dienraščiai - “Metro” ir “The Chronicle Herald”, reportažą apie sutikimą parodė ir Global TV.

“The Chronicle Herald” lietuvių misiją ir “Ambersail” pasitikimą aprašė kaip vieną svarbiausių pirmadienio temų. “Metro”, didžiausias pasaulinis nemokamas dienraštis, kurį kasdien skaito daugiau nei 1 milijonas žmonių, nuotrauką su Lietuvos vėliava įrėmino straipsniu antrajame puslapyje.

Pirmadienį prie laivo sulaukėme nemažai smalsuolių, kurie, kaip paaiškėjo vėliau, turi įvairių ryšių su Lietuva ir buvo labai nudžiugę, kai pamatė publikacijas ar žiūrėjo reportažus apie jachtos “Ambersail” sutikimą ir susitikimą su Halifakso lietuviais.

Laivas ir plevėsuojanti trispalvė traukė Halifakso gyventojų ir šio miesto svečių dėmesį, tad buriuotojai maloniai kiekvienam smalsaujančiam pasakojo apie Lietuvos tūkstantmečio paminėjimą ir Odisėjos misiją.

Daugelis jų ateis palydėti ir palinkėti gero vėjo IX etapo įgulai jos kelionėje per Atlanto vandenyną.

Na o VIII etapo įgula, vadovaujama Kapitono Lino Tamkvaičio šiandien išvyksta į Torontą tęsti misijos ir susitikti su gausia Kanados lietuvių bendruomene, skaičiuojančia beveik 50.000 narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių