Hakeriai subjaurojo etikos komisijos tinklalapį

Nežinomi įsilaužėliai šeštadienio naktį subjaurojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) interneto svetainę.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kol kas neturi informacijos, kas galėjo tai padaryti.

„Dirbame, aiškinamės, tačiau pasakyti ar bent jau nuspėti, kas ir iš kokios šalies galėtų būti tie įsibrovėliai, kol kas tikrai negalime. Tikėtina, kad tokią informaciją turėsime tik pirmadienį", - naujienų agentūrai BNS teigė RRT Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Jurkevičius.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Povilas Malakauskas BNS sakė nekomentuosiąs, ar yra požymių apie galimai prasidėjusias kibernetines atakas.

Žiniasklaida skelbia, kad kompiuterių įsilaužėliai VTEK svetainėje buvo patalpinę buvusios Sovietų Sąjungos simbolius - pjautuvą ir kūjį bei įžeidžiantį tekstą su keiksmažodžiais.

RRT duomenimis, panašių virtualių išpuolių prieš kitų institucijų interneto svetaines pastarosiomis dienomis neužfiksuota.

BNS žiniomis, kai kurios valstybės institucijos savo iniciatyva ėmėsi papildomų interneto tinklalapių saugumo priemonių.

Prieš kelias savaites Seimas priėmė įstatymų pataisas, draudžiančias sovietinių ir nacių simbolių naudojimą susirinkimuose. Šis Seimo sprendimas sulaukė griežto Rusijos atstovų pasmerkimo.

Šią savaitę Estijos televizijos kanalas ETV24 ir žurnalas „The Baltic Course" pranešė, kad Rusijos programišiai, vadinamieji hakeriai, vėl planuoja didelį kibernetinį išpuolį prieš Baltijos šalis ir Ukrainą.

Buvo skelbiama apie neseniai internetiniuose Rusijos forumuose pasirodžiusius raginimus rusų programišiams suvienyti pastangas masinei atakai prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos administracinių bei valstybinių institucijų tinklalapius.

Jų nuomone, būtent šiose šalyse su rusais elgiamasi blogiausiai. Be to, juos papiktino uždrausti  sovietiniai simboliai.

„Visos šalies hakeriai nusprendė vienytis, o juos paskatinusi priežastis - įžūlus Vakarų valstybių elgesys. Mums nusibodo stebėti, kaip NATO artėja prie mūsų Tėvynės sienų, nusibodo Ukrainos politikai, užmiršę savo liaudį ir galvojantys tik apie savo interesus. Nusibodo Estijos valdžia, kuri įžūliai ir atvirai perrašo istoriją ir remia fašizmą. Stop, gana!", - buvo sakoma programišių pareiškime, išplatintame internete.

Po planuojamo išpuolio vietoj ankstesnės informacijos tinklalapiai turėjo rodyti dideles raudonas žvaigždes ir sovietų karių nuotraukas.

Šių metų gegužę septynios NATO šalys - Vokietija, Slovakija, Latvija, Lietuva, Italija, Estija ir Ispanija - nutarė įkurti ir finansuoti apsaugos nuo kibernetinių atakų centrą Taline.

Tokio centro steigimą paskatino ir paspartino Estijos patirtos kibernetinės atakos praėjusiais metais, kai Estijos Vyriausybė nusprendė iš Talino centro perkelti bronzinio kario skulptūrą į kitą vietą.

NATO atstovas spaudai sutarties pasirašymo metu sakė, kad kibernetinių atakų Estijoje metu buvo galima akivaizdžiai įsitikinti, kad jos gali paralyžiuoti visuomeninį gyvenimą ir kelti pavojų nacionaliniam saugumui.

Centras pradės darbą rugpjūtį, jame dirbs apie 30 darbuotojų iš visų jį įsteigusių šalių. JAV į šį centrą taip pat planuoja atsiųsti savo stebėtoją.

KD ir BNS inf.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių