G.Vagnorius: iki metų pabaigos opozicijoje liks tik konservatoriai

Ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių partija (KP) planuoja trauktis į opoziciją, kuri, pasak jo, netrukus turėtų tapti valdančiąja dauguma. Valdančiosios koalicijos atstovai deklaruoja stabiliai įsitvirtinę valdžioje ir ramiai vertina opozicijos keliamą šurmulį.

Iki šiol laikėsi neutraliai

Pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje „Savaitės atgarsiai“ paklaustas, ar KP netrukus papildys opozicijos gretas, G.Vagnorius atsakė: „Greičiausiai taip ir įvyks. Trečiadienį šį klausimą svarstys frakcija Seime, gal vėliau ir partijos prezidiumas“.

Neoficialiomis žiniomis, klausimą dėl KP pasiskelbimo opozicine šios partijos prezidiumas turėtų svarstyti pirmadienį, kovo 15 dieną.

12 narių turinti KP frakcija Seime (buvusi „Viena Lietuva“) iki šiol nesiskelbė nei opozicine, nei valdančiąja, tvirtindama, kad laikosi neutraliai.

„Jeigu mes pasiskelbsim išeinantys į opoziciją, ji taps valdančiąja dauguma, nes susidarys pakankamos pajėgos, be to dabartinėje valdančiojoje koalicijoje irgi yra nemažai nepatenkintų esama padėtimi“, - įsitikinęs G.Vagnorius.

Šiuo metu opozicinėmis yra pasiskelbusios Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija bei Tvarka ir teisingumas, taip pat kelis nedidelių partijų atstovus Seime vienijanti Mišrioji grupė. Formaliai opozicijoje šiuo metu yra 58 parlamentarai iš 141, tačiau trys Mišriajai grupei priklausantys valstiečiai liaudininkai planuoja su dabartiniais valdančiaisiais pasirašyti susitarimą dėl politinio bendradarbiavimo.

KP prisijungus prie opozicijos, pastarosios pajėgos išaugtų iki 67-70. Be to, opozicijoje tikimasi, kad naujai formuojamą valdančiąją daugumą galėtų paremti 14 šiuo metu koalicijai priklausančių Arūno Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos bei Liberalų ir centro sąjungos atstovų.

Pripažįsta, kad bus nelengva

G.Vagnoriaus nuomone, iki šių metų pabaigos Seime susiformuos labai plati valdančioji koalicija, į kurią įsitrauks ne tik visos dabartinės opozicinės, bet ir dauguma šiuo metu dešiniojo centro koalicijai priklausančių partijų. „Manau, kad bus plačioji koalicija, o opozicijoje liks tik viena partija – Tėvynės sąjunga“, - drąsiai prognozavo KP vadovas.

Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė sutiko, kad jeigu pavyktų suformuoti naują valdančiąją koaliciją, ji būtų labai marga. Tačiau tai esą nesutrukdys tokios koalicijos sudarytai naujai Vyriausybei dirbti pakankamai efektyviai. „Be abejo, bus nelengva. Bet visi pas mus supranta, kad reikia visus išklausyti ir išgirsti, prieš priimant sprendimus. Kuo daugiau nuomonių, tuo geresni sprendimai. Mes jau šiek tiek kalbėjomės apie bendrojo darbo principus. Manau, didelių problemų nekils“, - įsitikinusi L.Graužinienė.

Antradienį socialdemokratai, Darbo partija bei Tvarka ir teisingumas planuoja pristatyti savo parengtą bendrą alternatyvią Vyriausybės programą, kuri esą ir taptų naujos koalicijos formavimo pagrindu.

Koalicija rami

Tačiau dabartinė valdančioji koalicija nemano, kad opozicijai pavyks netrukus perimti valdžią. „Kaip visąlaik, opozicija kelia didelį triukšmą. Bet nereikia galvoti, kad jie tokie jau patrauklūs visiems“, - sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

„Teoriškai gal ir galima įsivaizduoti geriau dirbančią Vyriausybę, bet realiai šiandien nėra alternatyvos dabartiniam kabinetui“, - pastebėjo jis.

Švietimo ir mokslo ministras, Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius irgi įsitikinęs, kad Andriaus Kubiliaus vadovaujamai Vyriausybei alternatyvos nėra. „Akivaizdu, kad tvariausia koalicija dabartiniame Seime yra tarp centro dešinės partijų. Matome labai margą paveikslą opozicijoje, kurio nevienija iš esmės joks pagrindas“, - teigė ministras.

J.Razma paaiškino, kad dabartinė koalicija yra pakankamai gyvybinga ir galinti toliau sėkmingai dirbti, ypač kai ją parems valstiečiai liaudininkai. „Visus sprendimus iki šiol pavykdavo priimti, manome, kad ir toliau pavyks, ypač kai turėsime valstiečių liaudininkų politinę paramą“, - pabrėžė konservatorių frakcijos seniūnas.

Taip jis atsakė į pirmadienį Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareikštą nuomonę, kad „jeigu dauguma negeba priimti sprendimų, ji turi būti keičiama“. Opozicija suprato tai kaip signalą, kad valstybės vadovė paremtų naujai susiformavusią koaliciją, nors Prezidentės atstovai to nepatvirtino.


Šiame straipsnyje: opozicijakoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių