G.Vagnorius bando versti A.Kubilių

Ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių partija (KP) reikalauja atleisti ministrą pirmininką Andrių Kubilių ir vietoje jo paskirti kitą valdančiosios koalicijos atstovą. Tik tada esą KP sutiktų sustiprinti koaliciją.

„Matome tik vieną kelią – nedelsiant išspręsti visuomenės pasitikėjimą praradusio Vyriausybės vadovo klausimą. A.Kubilius neturi antikrizinio veikimo plano, neturi valios jo įgyvendinti. Jis nekonstruktyviai elgiasi“, - po KP prezidiumo posėdžio trečiadienį sakė G.Vagnorius.

Šios partijos vadovybės nuomone, jeigu A.Kubilius liktų premjeru, „tai atneštų kur kas daugiau žalos nei naudos“.

G.Vagnorius tvirtino, kad Vyriausybės vadovas „turi pasitikrinti Seime, ar tebeturi pasitikėjimą“. „Mes sakome, kad nepakeitus Vyriausybės vadovo, mūsų dalyvavimas koalicijoje būtų neįmanomas, nes jeigu dalyvautume tokioje koalicijoje, kokia yra, mes prisidėtume prie tos valstybei nenaudingos ekonominės ir socialinės politikos“, - teigė jis.

Pasak KP lyderio, ši partija nesidera su opozicija dėl perėjimo į jos stovyklą. „Mes nesirengiame pasiskelbti opozicija ir apskritai nevykdome jokių derybų dėl bendradarbiavimo su ja. Bet nevyksta ir jokios derybos su valdančiaisiais, nepaisant to, kad jau tris kartus per pastaruosius kelis mėnesius buvo duoti signalai, jog galime pradėti pokalbius. Jie taip ir neprasidėjo“, - tvirtino G.Vagnorius.

Tačiau, anot jo, praėjusios savaitės pabaigoje A.Kubilius perdavė valdančiosios koalicijos reikalavimą KP paremti dabartinės Vyriausybės programą. Tik tuomet esą ši partija būtų laukiama koalicijoje.

G.Vagnorius teigė manąs, kad valdantieji jau yra pasirengę pakeisti A.Kubilių. „Mano manymu, Vyriausybės vadovas pasikeis, tas klausimas jau išspręstas. Tik nereikėtų to vilkinti“, - kalbėjo KP pirmininkas.

Jis viliasi, kad valdantieji A.Kubilių nuvers dar iki kovo 10 dieną prasidedančios Seimo pavasario sesijos, kurioje esą galėtų būti suformuota nauja Vyriausybė, jau dalyvaujant ir KP.

Kas iš dabartinių keturių centro dešinės valdančiosios koalicijos partijų galėtų tapti naujuoju Vyriausybės vadovu, G.Vagnorius atsisakė spėlioti: „Man tai būtų nekorektiška daryti“.

Valdančioji koalicija šiuo metu formaliai turi vos 71 balsą Seime iš 141. Ši trapi dauguma gali pavirsti mažuma, nes liberalcentristas Žilvinas Šilgalis grasina trauktis iš savo frakcijos, taip sugriaudamas ją ir valdančiąją daugumą.

Trečiadienio rytą posėdžiavę valdančiųjų lyderiai sutarė pradėti konsultacijas dėl koalicijos sustiprinimo „su tomis politinėmis partijomis, kurios parems dabartinės Vyriausybės programą“. Esą tarp tokių partijų gali būti ne tik KP, bet ir kitos Seime atstovaujamos politinės jėgos.

A.Kubilius ir jo vadovaujama Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai oficialiai atmeta pasiūlymus keisti premjerą bei Vyriausybės vykdomą kursą.

Be to, A.Kubilius ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė leido suprasti, kad dabartinė Vyriausybė gali bent kurį laiką dirbti turėdama valdančiąją mažumą Seime.

Į G.Vagnoriaus vadovaujamą KP susijungė 12 narių turinti frakcija Seime, anksčiau turėjusi „Vienos Lietuvos“ pavadinimą, tačiau dabar pasivadinusi savo partijos vardu, taip pat neparlamentinės Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga bei Krikščioniškosios demokratijos partija.


Šiame straipsnyje: Vagnoriuskoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių