G.Steponavičius: verčiau skolintis studijoms nei butui

Atsakydamas į portalo 1diena.lt skaitytojų klausimus Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigė, kad Lietuvai nėra ko didžiuotis rekordiniais universitetų studentų skaičiais. Pasak jo, nėra normalu, kad lietuviai jaučiasi nevisaverčiai, jei nebaigia universiteto.

„Tikslaus skaičiaus, kiek reikia studentų, neteiksiu ir nespekuliuosiu šia tema, bet noriu pasakyti, kad balansas koleginio ir universitetinio mokymo tikrai nėra išskirtinis laimėjimas, kai 70 proc. ar dar daugiau abiturientų stoja į aukštąsias, o ne į kolegijas. Daugelyje ES šalių, studijuojančių universitetuose, žmonių skaičius nesiekia 50 %“, - sakė G.Steponavičius.

Klaidos - ne ministerijos

Ministras pripažįsta, kad neslandumų vykdant priėmimą į aukštąsias mokyklas vis dar neišvengiama nesklandumų, tačiau dauguma jų esą ne ministerijos, o priėmimą vykdančios institucijos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrąjam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) klaidos.

„Manau, kad brandos egzmaninų sesija vyko sėkmingai, Vertindamas šiųmetinį priėmimą į aukštąsias mokyklas noriu pasakyti, kad tai pirmi metai, kai stojantiesiems nereikėjo pildyti popierinių dokumentų ir pristatyti į aukštąsias mokyklas, nebebuvo stojamojo mokesčio“, - šių metų brangos egzaminų sesija džiaugėsi ministras.

Jis pripažino, kad visiškai klaidų ir šiemet nebuvo išvengta, tačiau pabrėžė,kad tai ne ministerijos, o priėmimą vykdžiusios LAMA BPO klaidos.

Didžiausias pliusas - išguitas sovietmetis

Anot jo, didžiausias dabartinės  priėmimo į studijas tvarkos privalumas tas, kad jame neliko korupcinių pokiliminių susitarimų.

„Subjektyvumo faktoriai dabartiniame brandos egzaminų laikyme ir stojant į aukštąsias yra maksimaliai eliminuoti. Neliko to, ką vyresni atsimename iš tarybinių laikų - kiek buvo neskaidrių, pokiliminių dalykų“, - viešėdamas portalo diskusijoje teigė G.Steponavičius.

Anot jo, gerinant padėtį Lietuvos švietime artimiausiu metu bus pristatoma nauja mokyklų direktorių skyrimo tvarka, kuri apims tiek politikų įtakos procese eliminavimą, tiek priofesionalios personalo atrankos principų diegimą bei periodinės atestacijos klausimus.

Taip pat ministras žada pradinukų mokymų programos peržiūrą bei moksleivių skaičiaus klasėse sumažinimą.

Studijos svarbiau už butą

Politiko nuomone, studijų kainos Lietuvoje yra nei per mažos, nei per didelės, nors jas ir nusistato patys universitetai bei kolegijos.

"Raginu Lietuvos visuomenę į išsilavinimą žiūrėti kaip į atsiperkančią investiciją, nes žinios ir gebėjimai yra prasmingiau nei lengva ranka imamos paskolos būstui, automobiliui ar kitiems dalykams. Būtent išsilavinimas yra kelias į tolesnius gyvenimo gerovės dalykus, o ne atvirkščiai", - pabrėžia ministras.

Visus ministro atsakymus galite skaityti ČIA.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių