Goro provincijoje patruliavę lietuvių kariai atrėmė apšaudymą

Afganistano Goro provincijoje patruliuojantiems lietuvių kariams teko atremti nežinomų teroristų apšaudymą. Kariai nenukentėjo.

Krašto apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad praėjusią naktį Goro provincijos pietvakarinėje dalyje apie 200 kilometrų nuo sostinės Čagčarano esančiame Šahrako  rajone buvo apšaudyti patruliavę Lietuvos kariai ir civiliai. Į patruliuojančiuosius, pasak pranešimo, buvo šaudoma iš automatinių ir prieštankinių ginklų.

Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) patrulio kariai atidengė atsakomąją ugnį iš minosvaidžių, granatsvaidžių ir lengvųjų šaulio ginklų. Susišaudymas truko apie 10 minučių. Susišaudymo metu patrulio nariai nenukentėjo ir toliau tęsia savo užduotis.

Kas apšaudė PAG patrulį, nėra žinoma. Apie įvykį buvo informuota Afganistano nacionalinė policija.

„Kariai profesionaliai suvaldė situaciją. Ilgos treniruotės Lietuvoje ir dalyvavimo ankstesnėse tarptautinėse misijose patirtis leido jiems gerai pasirengti tokiems incidentams“, – sakė PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-11) vadas pulkininkas Gintaras Smaliukas.

Afganistano Goro provincijos pietvakarinėje dalyje PAG-11 karių ir civilių patrulis kelioms dienoms buvo nuvykęs susitikti su rajonų valdžios atstovais, vesti mokymus Afganistano nacionalinės policijos pajėgoms, įvertinti kaip vykdomi Japonijos ir Lietuvos lėšomis finansuojami mokyklų statybos darbai, skaitė paskaitas.

Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų ISAF dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą.

Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime pabrėžiama, kad prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos sugebės pačios užtikrinti valstybės ir gyventojų saugumą. Dabartiniu laikotarpiu, vykdant naująją ISAF pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

Dėl geografinės padėties ir menkai išvystytos infrastruktūros centrinėje Afganistano kalnuotoje dalyje esanti Goro provincija yra laikoma viena iš saugesnių provincijų šalyje, tačiau saugumo situacija joje yra apibūdinama kaip sąlyginai rami. Gore kartais fiksuojamas sukilėlių judėjimas, kadangi provincija ribojasi su pietinėmis provincijomis, kuriose 2010 metų pradžioje buvo dislokuotos papildomos didelės sąjungininkų pajėgos.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore vis didesnį dėmesį skiria Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimui, todėl 2010 metų pabaigoje Gore planuojama įkurti tarptautinę policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę.

Dabar Afganistane tarnaujančios PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos daugumą sudaro Tauragės rajone dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę Balkanuose, Irake, Afganistane.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.


Šiame straipsnyje: AganistanasGorasPAG

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių