Gimtadienį Alytus švęs du savaitgalius

Birželio 11-12 dienomis prasidės Alytaus miesto gimtadienio renginiai. Vėliau šventė persikels į kitą savaitgalį ir finišuos birželio 20-ąją. „Alytus - kviečia!”, - skelbs afišos ir kiti žiniasklaidos ruporai. Tikėkime, kad trimituoti šią žinią bus verta ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio alytiškiams – juk tiek daug dienų Dzūkijos sostinė nebuvo šėlusi net ekonominio augimo laikmečiu! Be to mūsų mieste pirmąkart bus surengti Europos – sportinio ėjimo ir moterų oro balionų – čempionatai.

Pradės veikti lauko scenos uždanga

Vienas pagrindinių akcentų - nuolat veiksianti renginių aikštelė, kuri atsiras miesto teatro kolonadoje sumontavus stacionarų stogą. Jis ne tik saugos nuo lietaus, žvarbesnio vėjo ar į akis smeigiančių saulės spindulių, bet palengvins techninį švenčių aptarnavim. Po stogu bus vietos profesionalios garso, apšvietimo technikos kabinimui. Iki šiol laikinojo stogo ir kitų scenos konstrukcijų nuoma vienam savaitgaliui alytiškiams kainuodavo tūkstančius litų.

Pirmasis gimtadienio savaitgalis


Birželio 11 dieną miesto gatves užpildys greitakojai. Į 36-ąjį sportinio ėjimo festivalį laukiama atvykstant meistrų iš 15 šalių. Alytuje bus pakartotas per Europos judriosios savaitę ne kartą jau mėgintas simbolinio 1 kilometro ėjimas su darželinukais ir pradinukais, taip pat neįgaliųjų varžybos vėžimėliais. Ėjikų fiestos metu įvyks ir pirmasis Europos sąjungos sportinio ėjimo čempionatas, bėgimas miesto mero taurei laimėti ir jaunimo atlikėjų koncertas.

Visą birželio 11-ąją aistros liesis ir futbolo stadione, kur varžysis mergaitės. Birželio 12-13 dienomis 12-ajame Adolfo Ramanausko–Vanago atminimo turnyre kovos greitųjų šachmatų mėgėjai. Tomis pačiomis dienomis Jazminų gatvės turgavietės kaimynystėje esančio „Celsio“ prekybos centro aikštelėn kvies verslininkų paroda. Birželio 14 dieną „Tėkmės“ literatų klubas numato Gedulo ir vilties dienos minėjimą prie Laisvės angelo. Tikrąją Miesto teisių gavimo dieną, birželio 15-ąją, renginių Alytuje dar nėra nenumatyta.

Skraidys moterų pilotuojami balionai

Birželio 16-osios vakarą į Alytaus miesto centrą sugrįš ugnį pučiančios patrankos ir šviečiantys oro balionų kupolai. Birželio 17 dienos rytą, o taip pat vakarą virš miesto ir jo apylinkų kybos pirmojo Europos moterų oro balionų čempionato dalyvių balionai. Į šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas varžybas ketina atvykti daugiau nei 10 šalių „balionautojos“. Birželio 17 dieną startuos tarpautinis vaikinų ir merginų rankinio turnyras.

Antrasis gimtadienio savaitgalis

Birželio 18 dieną bus tęsiami Europos moterų skrydžiai oro balionais, prasidės Lietuvos jaunių plaukimo pirmenybės Alytaus plaukimo baseine ir pliažo tinklinio turnyras prie Piliakalnio pagrindinės mokyklos Pirmajame Alytuje, kulkinio šaudymo varžybos.

Birželio 18-osios vakarą Rotušės aikštėje, po specialiai įrengta koncertine pastoge, susilies Muzikos mokyklos pučiamųjų, jaunimo diksilendo, „Svajonės“ simfoninio, Alytaus jaunimo centro lengvosios muzikos orkestrų garsai. Po klasikos ir estradinės muzikos šėlsmo publikos dėmesį mėgins užkariauti roko vakaro dalyviai – alytiškių jaunimo pop-roko grupė „Poligonas“, Alytaus-Vilniaus projektas „Beware Apollo“, lietuviškosios sunkiosios muzikos legenda „Porfiria“, sostinės roko kabaretas „Dancing Crow“ ir po ilgos „žiemos“ į Alytų parskrendantys „Biplan“.

Penktadienio vakarą vyks ir kiti miesto gimtadienio renginiai – „Drevinuko“ darželio-mokyklos auklėtinių spektaklis, taip pat programa, savyje mėginsianti sulydyti šiuolaikinį ir liaudies šokius.

Kad nieko nepraleistum, kad pamatytum...

Birželio 19 dieną Alytų vėl žadins oro balionus pučiančios moterys. Nuo Dzūkijos sostinės lopšio – piliakalnio – rytinėmis miesto gatvėmis nugriaus Alytaus baikeriai. Planuojama, kad jie turės ypatingą raitelį – Dzūkijos sotinės merą Česlovą Daugėlą. Iškart dvejose vietose (Azelmo Matučio g. 14 įsikūrusiame dirbtinės dangos sporto aikštyne ir Putinų gimnazijos stadione) virs vaikų futbolo aistros – bus kovojama dėl tarptautinio turnyro ir „Coca–Cola“ savaitgalio lygos trofėjų.

Kad nieko svarbaus nepraleistum, šeštadienį susiplanuoti bus nelengva. Alytaus gimtadienio žiūrovus arčiau Rotušės scenos kvies tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis ,,Ateik, saulute, su pyragais“, „Miestelėnų“ ir Alytaus diksilendo programa, „Alemanos“, „Aušrinės“, „Rūtos“, „Svajos“ ir kitų studijų koncertai. Miesto centre bus jaučiamas ir gumos kvapas, mat savo padangų tvirtumą ketina pasitikrinti automobilių šou dalyviai.

Eisenos dalyviams -15 šalių linkėjimai

Vakarop į miesto aikštę alytiškiai bus kviečiami „suplaukti“ drauge su šventine eisena. Organizacijų, įstaigų, bendruomenių pulkus iš Pirmojo Alytaus, Senamiesčio, Dainavos, Vidzgirio mikrorajonų turėtų lydėti orkestrai. Skambant Lietuvos Kariuomenės Sausumos pajėgų orkestro „Geležinis vilkas“ melodijoms eisenoje dalyvausiantiems alytiškiams turėtų nemažiau 15 užsienio delegacijų. Po miesto vėliavos pakėlimo ir mero sveikinimo 20-ąjį kartą Alytaus istorijoje bus apdovanoti kultūros premijų laureatai, taip pat įteikta žurnalistų plunksna.

Baigiamiesiems skrydžiams kils oro „pūslės“, o Alytaus miesto dienų fiestos pusiaują skelbs tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „Dainavos fanfaros“, roko opera „Žuvų piemuo“, Marijaus Mikutavičiaus ir grupės koncertas bei šventiniai fejerverkai Rotušės aikštėje. Kitose miesto vietose garo duos liaudiškos muzikos kapelos, bus sukamas fotofilmas „Šventės hegemonija“.

Paskutiniąją šventės dieną – dar 3 festivaliai

Birželio 20-ąją, paskutinę šiųmetės Alytaus miesto šventės maratono dieną, suplanuotas kanupolo turnyras baseine, „Aikido“ klubo parodomoji programa Rotušės aikštėje, gatvės krepšinio trys prieš tris, baudų mėtymo varžybos prie PC „Nemunas“. Link tikrojo Nemuno sveikatos taku skries dviratininkai, tradiciškai finišuosiantys prie fontano vienoje seniausių Alytaus įmonių ,,Astra“. Prieš vidurdienį miesto parke bus atidaromas„Mano svajonių sodas“, vėliau čia šurmuliuos vaikų šventė.

Pagrindinėje miesto aikštėje sekmadienį turėtume išgirsti porą orkestrų ir pamatyti tris festivalius. Romualdo Brūzgos diriguojamą Spalvų muzikos orkestrą keis maestro Jono Pavilonio draugėn sukviesti Alytaus miesto chorai, po to - Lilijos Bernatavičienės vedamas linijinių šokių festivalis ir, žinoma, solidžia tradicija tampantis miesto dienų uždarymas su klasika. Į vieną akordą su paskutiniuoju Alytaus fiestos atodūsiu susijungs devintasis Dainavos šalies muzikos festivalis ir jo atidarymas, kuriame šiemet grieš Sankt Peterburgo (Rusija) valstybinis akademinis simfoninis orkestras.


Šiame straipsnyje: Kauno regionasAlytusšventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių