Geriausias praėjusių metų režisierius - E.Nekrošius

Šeštadienį minint Tarptautinę teatro dieną geriausiem šalies teatro menininkams įteikti „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimai už 2009-ųjų metų darbus.

Išrinkti tetaro geriausieji

Dėl „Auksinių scenos kryžių“ menininkai varžėsi 12 kategorijų. Kultūros ministerijos ekspertų komisija nominantus paskelbė kovo viduryje.

Geriausiu parėjusių metų aktoriumi pripažintas Valentinas Kirejevas už Balakirevo vaidmenį spektaklyje „Juokdarys Balakirevas“. Geriausios aktorės apdovanojimą pelnė Toma Vaškevičiūtė už Luizės vaidmenį spektaklyje „Laimingi“. „Auksiniu scenos kryžiumi“ režisierių kategorijoje apdovanotas Eimuntas Nekrošius už spektaklį „Idiotas“ Meno forte.

Beje, spektaklis „Idiotas“ susižėrė du apdovanojimus. Be geriausio režisieriaus apdovanotas aktorius Daumantas Ciunis už Myškino vaidmenį. Jis pripažintas geriausiu debiutantu.

„Nėra taisyklių, kaip būtų galima įvertinti meno kūrinį. Aktoriai patys dažnai sako, kad tik laikas parodys. Visgi, gyvendami nedidelėje valstybėje, mes didžiuojamės tuo, ką turime geriausio. Teatras buvo ir išlieka viena didžiausių Lietuvos vertybių. Nors teatras jau ne kartą parodė esąs nemarus kaip lietuviška kalba, kiekvieną kartą, progai pasitaikius, norisi paprašyti: saugokime, padėkime tiems, kurie dirba, kuria teatrui“ – susirinkusiems svečiams kalbėjo renginio vedėjas, aktorius Rimantas Bagdzevičius. 

Scenos meno kūrėjams įteiktos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, siekiančios 7,15 tūkst. litų, ir atminimo ženklai - Auksiniai scenos kryžiai. Pavasarinių gėlių spalvingas puokštes nominantams ir nugalėtojams atsiuntė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Būta ir daugiau nominacijų

Be „Auksinių scenos kryžių“ tradiciškai įteikta Boriso Dauguviečio premija – auskaras. Jo labiausiai nusipelniusįjį išrinko režisieriaus dukra Galina Dauguvietytė. Šiemet B.Dauguviečio premijos nugalėtoju tapo aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis. G.Dauguvietytės jis apibūdintas kaip labai talentingas, darbštus, „nechaltūrščikas“ ir garbingas žmogus.

Įteikta ir daugiau apdovanojimų. Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis garbės premiją įteikė Kauno valstybinio lėlių teatro įkūrėjui Stasiui Ratkevičiui. Jo įkurtas teatras gyvuoja daugiau nei 70 metų. Jis apdovanojimą pasidalijo su žmona Valerija.

„Valerijos svajonė buvo tokia, kad, jeigu Aukščiausias leido žmogui gyventi žemėje, reikėtų, kad jis paliktų kažkokį pėdsaką. Atrodo, kad mums tai lyg ir pavyko – šioks toks pėdsakas yra“, - atsiimdamas apdovanojimą džiaugėsi S.Ratkevičius.

Taip pat sutapo, kad šeštadienį, minint Tarptautinę teatro dieną, legendiniam aktoriui Antanui Šurnai sukako 70 metų. Jo pasveikinti į sceną užlipo Kultūros ministras R.Vilkaitis.

„Serialo „Giminės“ kūrybinė grupė sveikina tave su tarptautine Antano diena. Viename iš paskutinių vaidmenų tavo personažas pasakė, kad menininkas kuria iš nieko, o gimsta genialus kūrinys. Ką tu gyvenime kūrei, tai buvo genialu“, - legendinį aktorių sveikino R.Vilkaitis.

Renginį priglaudė Kultūros ministerija

„Auksinis scenos kryžius“ pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą „Kristoforą“.
Nuo 2009 metų teikiama B.Dauguviečio vardo premija skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus.

Į „Auksinį scenos kryžių“ įkomponuotas 1930-aisiais įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklas. Juo tarpukario Lietuvoje būdavo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Iki šiol apdovanojimų ceremonijos vykdavo Nacionaliniame dramos teatre, tačiau dėl finansinių priežasčių Kultūros ministerija nusprendė šiemet renginį priglausti po savo stogu.

„Pagaliau apdovanojimai vyksta ten, kuri jiems ir derėtų vykti – Kultūros ministerijoje“, - visgi džiaugėsi renginio vedėjas R.Bagdzevičius. Tuo tarpu nominantai ir svečiai spaudėsi ankštokoje ministerijos Baltojoje salėje.

Kovo 27-oji yra paskelbta Tarptautine teatro diena. Šventė minima nuo 1962 metų. Ši diena paskelbta švente 11-ajame Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje, patvirtinus UNESCO.

_____________________________________________________________________

„Ausinio scenos kryžiaus“ prizininkai:

Geriausia dramos aktore tapo Toma Vaškevičiūtė už Luizės vaidmenį spektaklyje „Laimingi“.
Geriausiu dramos aktoriumi pripažintas Valentinas Kirejevas už Balakirevo vaidmenį spektaklyje „Juokdarys Balakirevas“.
Režisierių kategorijoje nugalėjo Eimuntas Nekrošius už spektaklį „Idiotas“ Meno forte.
Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja pripažinta Eglė Gabrėnaitė už Moters vaidmenį spektaklyje „Pasaulio derintojas“.
Geriausiu antraplanio vaidmens atlikėju išrinktas Sergejus Ivanovas už Ričardo II vaidmenį spektaklyje „Šekspyriada“.
Operetės/miuziklo meno kategorijoje nugalėjo Asmik Grigorian už Misis Lovet vaidmenį miuzikle „Svynis Todas“.
Operos meno kategorijoje „Auksinį scenos kryžių“ pelnė Arūnas Malikėnas už Dankairo vaidmenį operoje „Karmen“.
Už pasiekimus baleto/šokio meno kategorijoje nugalėjo Eligijus Butkus už Džeimso vaidmenį balete „Silfidė“.
Choreografų kategorijoje apdovanota Ina Petrakova už spektaklių „Bėganti su vilkais“ ir „Vargas dėl proto“ choreografiją.
Scenografo/kostiumų dailininko kategorijoje nugalėjo Medilė Šiaulytytė už scenografiją ir kostiumus spektakliui „Vargas dėl proto“.
Geriausiu dramos/muzikinio spektaklio kompozitoriumi išrinktas Antanas Jasenka už muziką spektakliams „Vieną vasaros dieną“ ir „Vienos krūties istorija“.
Debiutantų kategorijoje apdovanojimą pelnė Daumantas Ciunis už Myškino vaidmenį spektaklyje „Idiotas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reggia

Reggia portretas
Have you ever thought about publishing an ebook or guest authoring on other sites? I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my visitors would value your work. If you're even remotely interested, feel free to shoot me an e mail. Reggia http://www.316electrical.com/reggia-p-756.html

RB136

RB136 portretas
http://www.karatechcnc.com/?keyword=Air-Jordan-III-Retro-cheap&id=4927Air Jordan III Retro cheap RB136 http://www.karatechcnc.com/?keyword=RB136&id=2363

Cheap Ray Ban Caribbean Fashion Sunglasses Purple

Cheap Ray Ban Caribbean Fashion Sunglasses Purple portretas
http://www.karatechcnc.com/?keyword=Ray-Ban-Cats-5000-Flash-RB4125&id=2439Ray Ban Cats 5000 Flash RB4125 Cheap Ray Ban Caribbean Fashion Sunglasses Purple http://www.karatechcnc.com/?keyword=Cheap-Ray-Ban-Caribbean-Fashion-Sunglasses-Purple&id=6575
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių