Generalinis prokuroras D.Valys atsipirko 500 litų bauda (atnaujinta)

Generalinis prokuroras Darius Valys neišdrįso pasirodyti teisme ir viešai pasiaiškinti dėl sukeltos avarijos. Bylą be jo išnagrinėjęs teismas, nusprendė D.Valiui skirti minimalią baudą.

Trečiadienį į Vilniaus 1-ajame apylinkės teisme nagrinėtą administracinę bylą atvyko tik kelių policijos atstovas Audrius Naudžiūnas. Nei generalinis prokuroras, nei nukentėjusioji Tatjana Jeksejeva teisme nepasirodė.

Prieš teismą bylą nagrinėjantis teisėjas Petras Karvelis susisiekė su nukentėjusiąja, tačiau moteris paaiškino esanti poliklinikoje ir nepageidauja dalyvauti nei šiame, nei kituose teismo posėdžiuose, jei tokie bus. Kodėl į savo paties administracinės bylos nagrinėjimą neatvyko generalinis prokuroras, nežinoma.

Šaukimas į teismą jam buvo įteiktas tinkamai, todėl buvo nuspręsta bylą nagrinėti D.Valiui nedalyvaujant. Bylą pradėjus nagrinėti iš esmės, atėjusi teismo darbuotoja pasakė, kad skambino generalinis prokuroras ir pasakė, kad teismo posėdyje nedalyvaus.

Eismo įvykį generalinis prokuroras sukėlė spalio 19 d. 6.53 val. nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje ties Ateities gatvės 2A numeriu pažymėtu namu. Kaip iškart po avarijos tyrėjams aiškino D.Valys, jis iš savo namų, esančių Maumedžių gatvėje, su žmona Jolanta išvyko apie 6.45 val. Buvo dar tamsu, lijo, kelio danga buvo šlapia, matomumas blogas. Jį dar blogino ir nuo asfalto atsispindėjusios automobilio žibintų šviesos.

A.Valys teigia važiavęs 40-50 km/val. greičiu ir per perėję einančią nukentėjusiąją pastebėjęs tik likus maždaug penkiems metrams iki jos. Generalinis prokuroras tikina, jog staigiai stabdė, tačiau susidūrimo išvengti nepavyko, automobilis kairės pusės priekiniu sparnu kliudė pėsčiąją.

Moteriai nugriuvus, D.Valys su žmona iškart sustojo, suteikė moteriai pirmąją pagalbą, iškvietė greitosios pagalbos medikus, vėliau nukentėjusiąją aplankė ligoninėje, rūpinosi jos sveikata. Toks generalinio prokuroro elgesys buvo įvertintas kaip lengvinanti aplinkybė. Pliusų generaliniui prokurorui pridėjo ir nuoširdus atgailavimas bei pagalba pareigūnams aiškinantis šios avarijos aplinkybes.

Vis dėlto, išsisukti nuo bausmės generaliniam prokurorui nepavyko. Jis buvo pripažintas kaltu pažeidęs Kelių eismo taisykles, vairavo neatsakingai, nepasirinko saugaus greičio, ties kelio ženklu žyminčiu pėsčiųjų perėją, nesustojo. Už šiuos pažeidimus D.Valiui teismas nusprendė skirti 500 litų baudą.

Ją per 20 dienų galima apskųsti. Ar šia teise bus pasinaudota A.Naudžiūnas pasakyti negalėjo. „Tai sprendžiu ne aš, o mūsų institucija“, - portalui 1diena.lt sakė kelių policijos atstovas.

Papildyta: „Byla administracinė, aš neprivalau dalyvauti teismo posėdyje“, - savo nepasirodymą teisme paaiškino D.Valys, Generalinėje prokuratūroje surengęs trumpą brifingą.

Generalinis prokuroras sako vykdysiantis teismo sprendimą ir nesiruošiantis jo skųsti, nors pačio sprendimo motyvų jis dar ir nematė. Ar teismo jam skirta bauda, 500 litų, nėra per maža? „Nevertinu teismo sprendimų“, - atsakė D.Valys ir prisipažino, kad nuo avarijos dienos nei karto nesusimąstęs, kokią bausmę jam gali skirti teismas.

Anot jo, jį su nukentėjusiąja T.Jeksejeva sieja labai šilti žmogiški santykiai, jis jai teikia ir teiks ateityje visokiariopą pagalbą. Kokia tai pagalba, D.Valys konkretizuoti nenorėjo.

„Mano žiniomis ji sveiksta“, - atsakė jis, paklaustas, ar domisi nukentėjusios sveikata.


Šiame straipsnyje: Darius Valys

NAUJAUSI KOMENTARAI

superkame automobilius net rus

superkame automobilius net rus portretas
perkame tvarkingus dauztus ar tiesiog nereikalingus automobilius.perkame ir utilizavimui ir eksportavimui.tarpininkams atsilyginame .tvarkome dokumentus isduodame pazymas,atsiskaitome is karto.traliuko paslaugos.dirbame visoje lietuvoje 860491591
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių