Gėjų lygos skundas dėl J.Imbraso pareiškimų pasiekė teismą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti Lietuvos gėjų lygos (LGL) skundą dėl buvusios sostinės valdžios veiksmų vertinimo.

Teismui organizacija skundžiasi dėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) atsisakymo tirti buvusio Vilniaus mero Juozo Imbraso pareiškimus apie homoseksualus ir tuometinės sostinės valdžios sprendimą neleisti viešosiose erdvėse sustoti toleranciją skatinančiam vilkikui.

Prieš metus Vilniaus apygardos administracinis teismas LGKT veiksmuose nusižengimų neįžvelgė.

Pasak Lietuvos gėjų lygos atstovų, pirmosios instancijos teismas nebuvo pakankamai aktyvus nagrinėdamas organizacijos skundą ir įrodymus, netinkamai suprato skundo dalyką, padarė procesinių pažeidimų ir nesirėmė tuomet liudijusių asmenų parodymais.

Tuo tarpu LGKT ir Vilniaus savivaldybės administracijos atstovai prašė LGL skundą atmesti, esą tirti Gėjų lygos skundą Tarnyba neturėjo kompetencijos.

LGKT atstovas Vytis Muliuolis po posėdžio sakė, kad savivaldybės administracijos sprendimą neišduoti leidimo Tolerancijos vilkikui turėtų vertinti ne Tarnyba, o teismas. Pasak jo, pasisakymų dėl esą nesantaiką keliančių teiginių Tarnyba taip pat negali tirti - tai neva yra prokuratūros veiklos dalykas, o prokurorai tuomet nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo.

LGL pirmininkas Vladimiro Simonko teigė norintis, kad Lietuvoje būtų teisingumas. Pasak jo, Lygių galimybių įstatymas įpareigoja LGKT nagrinėti skundus dėl skatinimo diskriminuoti, o į nagrinėjimo dalyką įeina ir valstybės pareigūnų veiksmai.

"Mūsų manymu, įstatymas 5 straipsnis leidžia ombudsmenei pradėti tyrimą", - V.Simonko.

Pasak LGL atstovo, susidarė situacija, kai prokurorai mano, kad skundą turi tirti LGKT, o Tarnyba - kad teisėsaugininkai. Tokiu būdu, anot V.Simonko, klausimas lieka apskritai nenagrinėtas, o "politikai, pareigūnai viešai kalba, leidžia sau malonumą - skatinti diskriminuoti dėl tam tikro pagrindo".

"Mums kyla įtarimą, kad kai kurie pareigūnai dabar bijo komentuoti politikų kalbas, nes jie yra tiesiogiai priklausomi nuo šitų kalbėtojų. Niekam ne paslaptis, jeigu pareigūnas pradės tirti panašų skundą, jis gali atsisveikinti su savo kėde", - tvirtino V.Simonko.

VAAT pernai gegužę pripažino, kad LGKT negalėjo nenagrinėti LGL skundo.

LGL prašė teismo įpareigoti tarnybą išnagrinėti skundą ir patenkinti reikalavimus - pripažinti, kad J.Imbrasas, tuometinis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas ir sostinės taryba pažeidė Lygių galimybių įstatymo nuostatas ir skirti minėtoms institucijoms bei pareigūnams 2000 litų baudą.

Europos Komisijos vilkikas "Už įvairovę. Prieš diskriminavimą" į Lietuvą buvo atvažiavęs 2008-ųjų metų rugpjūtį. Iš pradžių prašyta, kad vilkikas stovėtų Rotušės aikštėje, tačiau savivaldybė leidimo nesuteikė, nes esą renginio organizatoriai negalėjo garantuoti, kad bus užtikrinta viešoji tvarka ir dalyvių saugumas, bei užtikrinti, jog nebus eitynių ar gėjų vėliavos iškėlimo.

Vėliau neleista vilkikui stovėti ir automobilių aikštelėje prie Operos ir baleto teatro. Galiausiai jis pastatytas Savanorių prospekte prie RIMI parduotuvės.

Tuometinis sostinės vadovas J.Imbrasas pareiškė, kad Lietuva yra katalikiška šalis, todėl "gėjų viešas" renginys lietuviams - nemalonus. Pareiškimais prieš homoseksualus pagarsėjusio J.Imbraso teigimu, kol jis vadovaus sostinei, "reklamos seksualinėms mažumoms nebus".


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų eitynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių