„Freedom House“: A.Lukašenka - grėsmė Baltarusijos nepriklausomybei

Paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka kelia grėsmę savo šalies nepriklausomybei, todėl būtina plėsti ekonomines sankcijas šiai šaliai, teigia garsios Jungtinių Valstijų nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ vadovas Davidas Krameris.

„A.Lukašenka yra grėsmė. Jis kelia grėsmę Baltarusijos žmonėms, nepriklausomybei“, - pirmadienį Vilniuje vyksiančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) konferencijoje apie pilietinę visuomenę sakė D.Krameris.

„Manau, JAV ir ES yra labai svarbu imtis papildomų žingsnių taikant ekonomines sankcijas. Ir daryti tai, kaip įmanoma greičiau. Prieš tai, kai A.Lukašenka išparduos šalį Rusijai. (...) Mes matome, kad dėl išlikimo valdžioje A.Lukašenka aukoja Baltarusijos nepriklausomybę“, - sakė „Freedom House“ vadovas.

Jis apgailestavo, kad Baltarusijos režimo gyvybę nusprendė palaikyti Rusija, nors tikėtasi, kad ji to nedarys.

„10 mlrd. dolerių už prasimanytą atominę elektrinę, milijardai dolerių energetikos subsidijų, paskolų. Deja, tai žingsnis atgal, kadangi, mano nuomone, A.Lukašenka buvo atsidūręs ant iki šiol ploniausio ledo kilus ekonominei krizei, kurią jis pats ir sukūrė. Deja, atrodo, kad taip pat mąstantys lyderiai Maskvoje teikia jam pagalbą“, - teigė D.Krameris.

JAV nevyriausybininko teigimu, spaudimas ir sankcijos yra vienintelė bendravimo kalba, kurią A.Lukašenka supranta.

„Turime suprasti, kad jis nebegali susigrąžinti gero vardo, jis neves Baltarusijos į demokratinę ateitį. Jis yra kliūtis Baltarusijai tapti Europos tautų šeimos nare (...) Reikalavimas visiškai ir besąlygiškai paleisti politinius kalinius - būtina sąlyga prieš bet kokius pokalbius, susijusius su Baltarusija. Tai yra blogo darbo atitaisymas, tai nėra kažkas, už ką A.Lukašenka turėtų gauti kokį nors atlygį“, - aiškino jis.

Tačiau „Freedom House“ vadovas pripažino, kad plečiant ekonomines sankcijas Baltarusijai gali nukentėti ir paprasti šios šalies piliečiai.

„Idealiame pasaulyje šios sankcijos paprastiems baltarusiams nepakenktų, bet mes negyvename idealiame pasaulyje. Tam tikru momentu šios sankcijos turės paveikti paprastus baltarusius tam, kad spaudimas kiltų iš apačios. Tačiau pagrindinis šių sankcijų taikinys yra ne paprasti Baltarusijos gyventojai“, - sakė jis.

Tuo pat metu „Freedom House“ vadovas pabrėžė viešosios diplomatijos svarbą, nes kyla pavojus, kad Baltarusija nusivils Vakarais, kai asmeniškai pajus ekonominių sankcijų poveikį.

„Rizika yra visada. Todėl labai svarbu, kad sankcijų politiką lydėtų aiški viešosios diplomatijos politika, kuri aiškintų, kad šios sankcijos yra taikomos režimui. Mes žinome, kad pasekmes gali pajusti Baltarusijos žmonės, bet tai nėra pagrindinis poveikis kurio mes tikimės“, - kalbėjo D.Krameris.

Pilietinės visuomenės konferencija Vilniuje vyksta prieš antradienį prasidedant ESBO užsienio reikalų ministrui susitikimui, kuriame dalyvaus JAV, ES, Rusijos ir Baltarusijos diplomatijos vadovai.NAUJAUSI KOMENTARAI

aha

aha portretas
"freedom house", tai cia tipo tas pats kas ir "pedo house"?

Vilius

Vilius portretas
Lukašenka tapo DIDELE RAKŠTIMI JAV, ES ir Rusijos oligarchų bei ekonominių pasaulio užkariautojų šiknose. Zoologinės buržujų neapykantos A. Lukašenkai priežastis - labiau negu aiški – Baltarusijoje XXI a. kolonialistai ir eksploatatoriai negali šeimininkauti, kaip savam kieme. JAV ir ES nori sukišti ten savo „demokratus“ prichvatizatorius, išvogti šalį (o ten tikrai yra ką vogti), todėl visokios "opozicijos" gausiai finansuojamos, Baltarusija patiria ekonominį bei politinį terorą. Dėka A. Lukašenkos Vakarų buržujai negali beatodairiškai vogti, grobti, prichvatizuoti, niokoti valstybės turtų ir gamtos išteklių, negali, lyg vergų, už grašius engti vietinių gyventojų ir pompuoti milijardinius pelnus į savo kapšus, negali išsivežti iš Baltarusijos kokybiškus maisto produktus, o ten eksportuoti apgedusius, arba brangų chemijos prifarširuotą šlamštą. Todėl ir siunta, drabstydamiesi dvokiančiomis putomis, lyg peralkusios hienos, negalėdamos pasiekti grobio, grasina įvairiomis sankcijomis... Ir tai vadinama demokratija? Sankcijos yra ne kas kita, kaip teroras. Teroras prieš valstybę - t.y. žmones. Kokią teisę turi JAV ir ES terorizuoti kitą šalį sankcijomis??? Ar JAV ir ES klausė baltarusių, ar jie nori sankcijų??? Ar žmonės bėga iš Baltarusijos, kaip lietuviai iš šitos skylės, dar vadinamos Lietuva, kur ES viešpatauja? Tikiuosi, kad Lukašenka atsilaikys mafijos spaudimui.

rolkis

rolkis portretas
Freedom house tegul JAV skolas padengineja,o ne aiskina - jau Lietuva tokia nepriklausoma pasidare,kad politikai nato uzpakalius laizo - slykstu net pagalvoti !!!
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių