E.Zuroffas tęsia kryžiaus žygį prieš Lietuvą

Nacių medžiotoju tituluojamas Efraimas Zuroffas ir toliau pliekia mūsų šalį. Jam talkina CNN žurnalistai ir europarlamentaras Leonidas Donskis.

Naujiena apie “holokausto istoriją perrašančią” Lietuvą ketvirtadienį vakare buvo pagrindiniu CNN naujienų tinklapio cnn.com pranešimu. Didžiulės apimties rašinyje (jo originalą galite perskaityti paspaudę šią nuorodą) E.Zuroffas prisimena savo giminės patirtas nuoskaudas, Lietuvos ambasadorius JAV Audrius Brūzga bando ginti šalį nuo priekaištų, o L.Donskis atvirai pareiškia manąs, kad sovietų valdžia nevykdė lietuvių tautos genocido.

Lietuvos vardas – giminės nuoskauda

E.Zuroffas su CNN kalba apie savo senelio brolio, Lietuvos žydo, tragišką žūtį. Jis, anot nacių nusikaltėlius persekiojančio Simono Wiesenthalio centro vadovo, 1941 m. liepos 13-ąją Vilniuje buvo pagrobtas Lietuvių gaujos, kuri “siaubė miesto gatves, ieškodama barzdotų žydų, kuriuos galėtų suimti”. “Jis buvo nuvestas į Lukiškių kalėjimą ir netrukus nužudytas”, - prisimena E.Zuroffas.

Būtent velionio giminaičio garbei nacių medžiotojas buvo pavadintas Efraimu.

 

Nacių nusikaltėlių paieškas Lietuvoje jis vadina dideliu nusivylimu. Mat šalis esą mėgina perrašyti holokausto istoriją, nuo 1991-ųjų, kuomet atkūrė nepriklausomybę, nenuteisė nė vieno žydšaudžio.

L.Donskis: tai, ką Lietuvoje darė sovietai, nėra genocidas

CNN rašinyje vardijami kraupūs faktai apie žydų žudynes, kurias įvykdė lietuvių būriai. Teigiama, esą po metus trukusios sovietinės okupacijos, 1941-aisiais, naciai Lietuvoje sutikti kaip išgelbėtojai, o žydai traktuoti kaip komunistų kolaborantai. “Gana didelė dalis Lietuvos visuomenės vis dar įsitikinusi, kad žydai yra kolektyviškai atsakingi už masines žudynes ir civilių trėmimus, kaip ir už kitus sovietų okupacijos nusikaltimus”, - priduria europarlamentaras L.Donskis.

Politikas, anot CNN, “visiškai gėdingu” pavadino teiginį, esą sovietų nusikaltimai Lietuvoje laikytini genocidu. “Istoriniai ir politiniai įrodymai nepagrindžia teorijos, kad Sovietų Sąjunga lietuvius naikino dėl etniškumo ar tautybės”, - cnn.com cituojamas L.Donskis. Anot jo, su sovietiniu režimu bendradarbiauti sutikę lietuviai buvo puikiai priimami tiek į armiją, tiek į komunistų partiją bei visuomenės elitą. “Štai todėl genocido sąvoka čia yra tiesiog netaikytina”, - sako L.Donskis.

Kalbėdamas apie galimų nacių kolaborantų teismus Lietuvoje, europarlamentaras taip pat negailėjo aštrių žodžių. “Valstybė iš esmės neišlaikė egzamino, kadangi nei vienas nusikaltėlis nesulaukė teisingumo”, - teigia L.Donskis.

Ambasadoriui – pašaipos kirčiai

Lietuvos ambasadoriaus JAV A.Brūzgos bandymai užstoti mūsų šalį atsimušė į ne itin objektyvios žurnalistikos sieną.

Pavyzdžiui, CNN žurnalistai išsityčiojo iš Lietuvos Genocido aukų muziejaus – esą sovietų nusikaltimų nederėtų vadinti genocidu. CNN iš ambasadoriaus reikalavo atsakyti, ar šiame muziejuje neturėtų atsirasti vietos ir genocidą patyrusiems Lietuvos žydams.

Genocido aukų muziejus įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose ir skirtas būtent stalinizmo aukoms atminti, bet žurnalistai kažkodėl to nemini. Tad klausimas apie holokausto aukų įamžinimą šiame muziejuje ambasadoriui, ko gero, buvo netikėtas. Iš jo atsakymų CNN išsišaipė.

A.Brūzga taip pat bandė ginti Lietuvą dėl tariamai tyčia vilkintų nacių nusikaltėlių teismų. Jis pabrėžė, kad daugelis kaltinamųjų buvo seni, labai silpnos sveikatos. Kai kurie mirė teismo procesų metu. Šis argumentas nepasirodė įtikinamas nei CNN, nei E.Zuroffui, nei L.Donskiui.

Žada naują smūgį Lietuvai

Simono Wiesenthalio centras rugpjūtį pristatys savo metinę ataskaitą apie nacių karo nusikaltėlių persekiojimą visame pasaulyje. E.Zuroffas neslepia, kad Lietuva atsidurs tarp labiausiai kritikuojamų valstybių.

“Lietuviai prarado geriausią šansą nusimesti kaltės naštą, - kalbėdamas apie neva sąmoningai nenuteistus nacių kolaborantus teigė E.Zuroffas. – Dabar jiems prireiks šimto metų, kad nusikratytų šios naštos. Vienintelis būdas to pasiekti veda per švietimą, tyrimus – ir daugybę skausmo.”

Anot CNN, Lietuva Simono Wiesenthalio centro metinėje ataskaitoje nebus minima geruoju. “Lietuva, anot Zuroffo, gaus F balą”, - tekstą baigia CNN. F – prasčiausias įvertinimas amerikietiškoje balų sistemoje. Šio “pažymio” atitikmuo dešimtbalėje sistemoje – kuolas.


Šiame straipsnyje: Zuroffas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių