E.Zuroffas Lietuvą amerikiečiams pristato kaip žydšaudžių kraštą (papildyta)

Paskutiniu nacių medžiotoju tituluojamas Efraimas Zuroffas su CNN televizijos žurnalistais lankėsi Lietuvoje. Pagyrų mūsų šalis nesulaukė.

Lietuvoje - baisiau nei bet kur

„Didžiausia problema, su kuria susiduriame - (...) holokausto iškraipymo ir neigimo grėsmė. Ir nėra geresnės vietos pažvelgti į šią problemą nei miela Baltijos respublika - Lietuva“, - ironiškai vienam didžiausių JAV informacinių kanalų kalba E.Zuroffas.

Lietuvą nacių medžiotojas apibūdina kaip šalį, kuriai tenka nemažai kaltės dėl holokausto. Lietuva esą beveik nerodo noro tą kaltę pripažinti. Nacizmo nusikaltėlius persekiojančio Simono Wiesenthalio centro vadovas Lietuvą apkaltino mėginimais perrašyti istoriją sau naudinga linkme. Be to, anot jo, Lietuva nepelnyta lygina Hitlerio ir Stalino režimų nusikaltimus žmonijai.

„Kai paaiškėjo, kad nepriklausomoje Lietuvoje nei vienas lietuvis nebus nubaustas už savo holokausto nusikaltimus, jie kibo į darbą bandydami perrašyti istorijos vadovėlius ir kurti dirbtines paraleles tarp komunizmo ir nacizmo. Laikas pradėti rimtą kovą“, - važiuodamas pasakoja E.Zuroffas.

Ir tai ne vienintelis epitetas mūsų šaliai. E.Zuroffas prisimena 2002 m. pradėtą operaciją „Paskutinis šansas“, kurios metu S.Wiesenthalio centras mėgino atsekti dar neįvardintus nacių nusikaltėlius. „Lietuvoje radome daugiau įtariamųjų nei bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje“, - pareiškė ne kartą Lietuvą tarptautinėje arenoje kritikavęs nacių medžiotojas.

Šaudė už nepriklausomybę?

Pasakodamas apie lietuvių karo nusikaltimus, jis neslepia manantis, kad žydų naikinimas buvo dalis lietuviškosios politikos.

„Jie (lietuviai - red. past.) pagalvojo: „naciai nekenčia žydų, o mes taip pat turime su žydais problemų, tad jeigu padėsime naciams, tai mums padės atgauti nepriklausomybę“. Lietuvoje holokausto metu procentaliai nužudyta daugiausiai žydų visoje Europoje. 96,4 proc. žydų, gyvenusių nacių okupuotoje Lietuvoje, buvo nužudyti - 212 tūkst. iš 220 tūkst.“, - tęsia E.Zuroffas.

Anot jo, viena iš priežasčių, dėl kurių Lietuvoje išnaikinta tiek daug žydų - vietos gyventojų pagalba vokiečiams.

CNN laidoje kalbinti ir keli holokaustą išgyvenę žydai. Jie pasakoja, kaip lietuvis be jokios priežasties galėjo užpulti bet kurį žydą ir likti nenubaustas.

Liudininkas - įtariamasis lietuvių genocidu

„Tūkstančiai lietuvių prisijungė prie vokiečių žudymo mašinos. Savo noru - tai nebuvo priverstinė mobilizacija. Jie prisijungė ir vykdė masines žudynes“, - CNN teigia holokaustą Lietuvoje išgyvenęs Yitzhakas Aradas.

Beje, Y.Aradas ne tik priklauso tarptautinei komisijai, tiriančiai nacių nusikaltimus Lietuvoje, bet ir pats yra įtariamasis. Prieš trejus metus Valstybės saugumo departamentas ir Generalinė prokuratūra jam pateikė įtarimus dalyvavus lietuvių tautos genocide sovietinės okupacijos metais. Izraelyje gyvenančiam vyriškiui įtarimai pareikšti per šios šalies Teisingumo ministeriją. Y.Aradas kaltinimus prilygino kerštui - esą taip Lietuva bando užgniaužti nacizmo nusikaltimų tyrimą.

CNN laidos pabaigoje į kadrą grįžta E.Zuroffas, pasakojantis apie „ypatinga būris“ - taip jis apibūdina lietuvių dalinius, esą vykdžiusius žudynes. „Jų specializacija, žinoma, buvo masinės žudynės“, - teigia S.Wiesenthalio centro vadovas.

E.Zingeris: holokaustą tiriame drauge

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris ragina nesureikšminti E.Zuroffo pasisakymų. Anot jo, Lietuva turi aiškų atsakymą nacių medžiotojai - tai dešimtys Lietuvos specialistų, kartu su Izraelio mokslininkais tiriantys holokausto nusikaltimus.

„Dešimtys ir šimtai Lietuvos istorikų ir mokytojų važiuoja į Izraelį ir broliškai su izraeliečiais studijuoja istoriją. Jie atkuria tautų pasitikėjimą. Tegul CNN paima interviu iš tų mokytojų, kurie Lietuvos mokyklose dėsto holokausto istoriją“, - teigė E.Zingeris.

Tiesa, politikas pripažino, kad Lietuvai bus sunku apsiginti nuo E.Zuroffo skleidžiamos informacijos. Esą diplomatiniais kanalais reikšti jam pretenzijas nėra jokių galimybių, mat nacių medžiotojas nėra oficialus Izraelio valstybės atstovas.


Šiame straipsnyje: Zuroffas

NAUJAUSI KOMENTARAI

tauras

tauras portretas
reiketu visam pasauliui pristatyti izraeli kaip teroristine sali
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių