E.Zuroffas Lietuvą amerikiečiams pristato kaip žydšaudžių kraštą (papildyta)

Paskutiniu nacių medžiotoju tituluojamas Efraimas Zuroffas su CNN televizijos žurnalistais lankėsi Lietuvoje. Pagyrų mūsų šalis nesulaukė.

Lietuvoje - baisiau nei bet kur

„Didžiausia problema, su kuria susiduriame - (...) holokausto iškraipymo ir neigimo grėsmė. Ir nėra geresnės vietos pažvelgti į šią problemą nei miela Baltijos respublika - Lietuva“, - ironiškai vienam didžiausių JAV informacinių kanalų kalba E.Zuroffas.

Lietuvą nacių medžiotojas apibūdina kaip šalį, kuriai tenka nemažai kaltės dėl holokausto. Lietuva esą beveik nerodo noro tą kaltę pripažinti. Nacizmo nusikaltėlius persekiojančio Simono Wiesenthalio centro vadovas Lietuvą apkaltino mėginimais perrašyti istoriją sau naudinga linkme. Be to, anot jo, Lietuva nepelnyta lygina Hitlerio ir Stalino režimų nusikaltimus žmonijai.

„Kai paaiškėjo, kad nepriklausomoje Lietuvoje nei vienas lietuvis nebus nubaustas už savo holokausto nusikaltimus, jie kibo į darbą bandydami perrašyti istorijos vadovėlius ir kurti dirbtines paraleles tarp komunizmo ir nacizmo. Laikas pradėti rimtą kovą“, - važiuodamas pasakoja E.Zuroffas.

Ir tai ne vienintelis epitetas mūsų šaliai. E.Zuroffas prisimena 2002 m. pradėtą operaciją „Paskutinis šansas“, kurios metu S.Wiesenthalio centras mėgino atsekti dar neįvardintus nacių nusikaltėlius. „Lietuvoje radome daugiau įtariamųjų nei bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje“, - pareiškė ne kartą Lietuvą tarptautinėje arenoje kritikavęs nacių medžiotojas.

Šaudė už nepriklausomybę?

Pasakodamas apie lietuvių karo nusikaltimus, jis neslepia manantis, kad žydų naikinimas buvo dalis lietuviškosios politikos.

„Jie (lietuviai - red. past.) pagalvojo: „naciai nekenčia žydų, o mes taip pat turime su žydais problemų, tad jeigu padėsime naciams, tai mums padės atgauti nepriklausomybę“. Lietuvoje holokausto metu procentaliai nužudyta daugiausiai žydų visoje Europoje. 96,4 proc. žydų, gyvenusių nacių okupuotoje Lietuvoje, buvo nužudyti - 212 tūkst. iš 220 tūkst.“, - tęsia E.Zuroffas.

Anot jo, viena iš priežasčių, dėl kurių Lietuvoje išnaikinta tiek daug žydų - vietos gyventojų pagalba vokiečiams.

CNN laidoje kalbinti ir keli holokaustą išgyvenę žydai. Jie pasakoja, kaip lietuvis be jokios priežasties galėjo užpulti bet kurį žydą ir likti nenubaustas.

Liudininkas - įtariamasis lietuvių genocidu

„Tūkstančiai lietuvių prisijungė prie vokiečių žudymo mašinos. Savo noru - tai nebuvo priverstinė mobilizacija. Jie prisijungė ir vykdė masines žudynes“, - CNN teigia holokaustą Lietuvoje išgyvenęs Yitzhakas Aradas.

Beje, Y.Aradas ne tik priklauso tarptautinei komisijai, tiriančiai nacių nusikaltimus Lietuvoje, bet ir pats yra įtariamasis. Prieš trejus metus Valstybės saugumo departamentas ir Generalinė prokuratūra jam pateikė įtarimus dalyvavus lietuvių tautos genocide sovietinės okupacijos metais. Izraelyje gyvenančiam vyriškiui įtarimai pareikšti per šios šalies Teisingumo ministeriją. Y.Aradas kaltinimus prilygino kerštui - esą taip Lietuva bando užgniaužti nacizmo nusikaltimų tyrimą.

CNN laidos pabaigoje į kadrą grįžta E.Zuroffas, pasakojantis apie „ypatinga būris“ - taip jis apibūdina lietuvių dalinius, esą vykdžiusius žudynes. „Jų specializacija, žinoma, buvo masinės žudynės“, - teigia S.Wiesenthalio centro vadovas.

E.Zingeris: holokaustą tiriame drauge

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris ragina nesureikšminti E.Zuroffo pasisakymų. Anot jo, Lietuva turi aiškų atsakymą nacių medžiotojai - tai dešimtys Lietuvos specialistų, kartu su Izraelio mokslininkais tiriantys holokausto nusikaltimus.

„Dešimtys ir šimtai Lietuvos istorikų ir mokytojų važiuoja į Izraelį ir broliškai su izraeliečiais studijuoja istoriją. Jie atkuria tautų pasitikėjimą. Tegul CNN paima interviu iš tų mokytojų, kurie Lietuvos mokyklose dėsto holokausto istoriją“, - teigė E.Zingeris.

Tiesa, politikas pripažino, kad Lietuvai bus sunku apsiginti nuo E.Zuroffo skleidžiamos informacijos. Esą diplomatiniais kanalais reikšti jam pretenzijas nėra jokių galimybių, mat nacių medžiotojas nėra oficialus Izraelio valstybės atstovas.


Šiame straipsnyje: Zuroffas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos
  Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos

  Šią vasarą imta garsiai kalbėti apie sostinės gyventojų bei visų svečių pamėgtame Bernardinų sode įrengtas supynės vaikams, vadinamąjį paukščių lizdą. Pasirodo, nebe pirmus metus vaikai šiame „lizde“ patiria si...

 • Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška
  Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška

  Penktadienio vakarą Joniškio rajone iš kaimo kavinės voljero pabėgo meška, pranešė Bendrasis pagalbos centras. ...

  1
 • Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius
  Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius

  „Lietuvos geležinkeliai" kviečia keliauti ekologiškai ir atrasti kitokią Lietuvą. Keleiviams pristatomi maršrutai į penkis regioninius parkus, kuriuose – net 25 lankytinos vietos, o visomis šiomis kryptimis dvirači...

 • Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai
  Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai

  Lietuvių kalbos instituto mokslininkai pasiryžę įvertinti šalies vaikų ir jaunuolių raštingumo raidą. Jų tyrimo objektas – moksleivių  diktantai, rašinėliai, užrašyti nuo pat XX a. pradžios iki mūsų dienų. ...

 • Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės
  Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės

  Rugpjūčio 18 d. po sunkios ligos mirė ilgametė Lietuvos futbolo federacijos atstovė žiniasklaidai Vaiva Zizaitė. ...

 • Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai
  Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai

  Pakeitus higienos normą, kad paplūdimiuose savivaldybės turi numatyti zoną, kur būtų galima atsivesti šunis, neišvengiama nesusipratimų ir konfliktų. Gelbėtojai nespėja drausminti į oficialius pliažus besiveržiančių šeiminin...

 • Metų jūrininkas ramybės nemėgsta
  Metų jūrininkas ramybės nemėgsta

  Klaipėdietis jūrų kapitonas Juozas Liepuonius neseniai grįžo iš misijos prie Afrikos krantų – vadovavo karinei fregatai, saugančiai vienos Libijoje dirbančios korporacijos inžinierius. Ši šalis vis dar apimta sumaišti...

 • Laukia vėsokas savaitgalis
  Laukia vėsokas savaitgalis

  Šis savaitgalis maloniais orais pajūrio nelepins. Šeštadienį numatomi krituliai, tikėtina perkūnija, stiprokas vėjas. Sekmadienį lietus taip smarkiai nebemerks, tačiau išskirtinės šilumos sinoptikai nežada. ...

 • Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą
  Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą

  Penktadienį Kriminalinės policijos pareigūnai atliko kratą Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Danieliaus Kuprio kabinete - iš jo paimti dokumentai. ...

 • Vanduo švarus ne visose maudyklose
  Vanduo švarus ne visose maudyklose

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normų reikalavimus. ...

Daugiau straipsnių