Europarlamentarai svarstys V.Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimą

Europos Parlamento Teisės reikalų komitetas ketvirtadienį svarstys finansinėmis machinacijomis įtariamo Lietuvos europarlamentaro, opozicinės Darbo partijos (DP) lyderio Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimą.

Klausimas dėl prašymo atšaukti V.Uspaskicho imunitetą bus svarstomas uždarame posėdyje, skelbiama darbotvarkėje. Pranešėju šiuo klausimu paskirtas Vokietijos europarlamentaras Bernhardas Rapkay (Bernardas Rapkė).

V.Uspaskichas BNS sakė ketinantis dalyvauti ketvirtadienio vakarą vyksiančiame komiteto posėdyje. Jis tvirtino nežinantis, ar bus balsuojama dėl pranešimo.

"Man neteko bendrauti su pranešėju, aš jokios iniciatyvos nerodžiau", - sakė politikas.

Paklaustas, kokio sprendimo tikisi, V.Uspaskichas atsakė: "Sąžiningo ir analogiško kaip tokiuose atvejuose buvo priimama anksčiau. Anksčiau buvo išsaugotas imunitetas pagal tuos kriterijus, kurie tinka ir man."

Praėjusios kadencijos EP teisės reikalų komitetui priklausęs Lietuvos atstovas Aloyzas Sakalas BNS yra sakęs, jog neprisimena atvejo, kad komitetas nepatenkintų prašymo atšaukti europarlamentaro imunitetą.

"Paprastai beveik visais atvejais atimdavo neliečiamybę. Ypač baudžiamosiose bylose. (...) Paprastai komitetas priima sprendimą, o parlamentas automatiškai pritaria. Nebuvo tokio atvejo, kad komitetas priimtų sprendimą, o parlamentas priimtų priešingą sprendimą", - teigė buvęs EP narys.

A.Sakalas sakė neprisimenantis, kad jo kadencijos metu neliečiamybė būtų atimta kam nors iš Baltijos šalių europarlamentarų. Kartu jis pabrėžė, kad V.Uspaskicho neliečiamybės klausimas yra itin užsitęsęs.

"Paprastai komitetas, gavęs teikimą dėl neliečiamybės, apsvarsto jį per mėnesį. O čia, matyt, V.Uspaskichas darė daug žygių, kad tai būtų ištęsta kiek galima ilgiau. Tai yra išimtinis atvejis, kada taip ilgai tęsiama byla dėl neliečiamybės atėmimo", - kalbėjo A.Sakalas.

Dabartinės kadencijos Europos Parlamete nė vienas Lietuvos atstovas nėra Teisės reikalų komiteto narys.

Teisės reikalų komiteto posėdžiuose kartais dalyvauja europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kuris yra pavaduojantis komiteto narys. Jis BNS sakė, jog dalyvaus būsimame posėdyje.

Jei komitetas ketvirtadienį šiuo klausimu priimtų sprendimą, preliminari data, kada jis būtų svarstomas EP plenarinėje sesijoje, yra rugsėjo 20 -oji.

Tame pačiame posėdyje kartu su V.Uspaskichu turėtų būti svarstomas ir Lenkijos europarlamentaro Krzysztofo Liseko (Kšyštofo Liseko) neliečiamybės klausimas.

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai liepą kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą.

V.Uspaskichas kaltinamas baudžiamojoje byloje dėl opozicinės Darbo partijos "juodosios buhalterijos". DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas - apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki 4 metų.

"Darbiečių" lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, kur buvo pasiprašęs prieglobsčio. 2007-ųjų rugsėjį V.Uspaskichas pats grįžo į Lietuvą.

2008 metais Seimas buvo panaikinęs politiko imunitetą, tačiau 2009-aisiais išrinktas į Europarlamentą jis vėl įgijo neliečiamybę.

V.Uspaskichas EP vadovams save yra pavadinęs "koordinuotos valstybės atakos auka".


Šiame straipsnyje: Viktoras UspaskichUspaskichas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių