Etikos sargų atsiprašęs L.Karalius sakė nubaudęs save

Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Linas Karalius antradienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) posėdyje atsiprašė dėl sukelto skandalo ir tvirtino jau nubaudęs save labiau nei gali tai padaryti etikos sargai.

Išklausę kolegos paaiškinimų, Seimo etikos sargai konstatavo, kad L.Karalius pažeidė Seimo statutą ir Politikų elgesio kodeksą, pakenkė Seimo reputacijai bei autoritetui, neatliko savo, kaip tautos atstovo, konstitucinės priedermės.

"Gailiuosi dėl savo veiksmų. Noriu atsiprašyti dėl sukelto skandalo. Labai apgailestauju, kad nepavyko grįžti į pratęstą sesiją. (...) Pripažindamas savo kaltę, parašiau prašymą kanceliarijai ir atsisakiau vieno mėnesio atlyginimo. (...) Manau, save labiau nubaudžiau negu gali jūsų gerbiama komisija", - antradienį kalbėjo L.Karalius.

Jis tvirtino darbo užmokesčio negavęs už vasario mėnesį.

Etikos sargams parlamentarams teigė buvo suplanavęs Azijoje sutikti Naujuosius metus. Iš Lietuvos jis išvyko gruodžio 29-ąją ir esą planavo grįžti sausio 12-ąją, tačiau esą dėl netikėtų aplinkybių jis nespėjo į lėktuvą. Pratęsta Seimo sesija vyko sausio 13-19 dienomis.

"Kadangi Seimo narys turi teisę laiką tarp posėdžių planuoti savarankiškai, buvau suplanavęs grįžti į pratęstą sesiją, dėjau visas pastangas, bet man nepavyko", - tvirtino jis.

L.Karalius tvirtino per kelionę aplankęs Tailandą, Kambodžą, Singapūrą, Vietnamą. Taip pat grįždamas buvo Maskvoje ir Varšuvoje.

Paklaustas, kodėl jo padėjėja Seimo Sveikatos reikalų komitetui pateikė raštu paaiškinimą, kad jis negali sausio viduryje atvykti į komiteto posėdį, nes slaugo tėvą, parlamentaras tikino niekada to nesakęs. Anot jo, esą įvyko nesusipratimas, nes prieš išvykdamas jis padėjėjai užsiminė, jog jo tėvą planuojama operuoti.

Seimo narys atsisakė EPK pateikti jo teiginius įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, savo pasą. L.Karalius atsisakė tai padaryti ir pasiūlė komisijos pirmininkui Algimantui Salamakinui jo namuose atlikti kratą.

L.Karalius taip pat neigė pats rašęs kelionės dienoraštį ir pats į socialinį tinklapį dėjęs prieštaringo pobūdžio nuotraukas.

"Surinktos esančios internete mano nuotraukos per septynerius metus. Ten sudėtos nuotraukos iš Turkijos, Indijos, kitur", - tvirtino jis.

Savo balsavimo kortelę politikas tikino palikęs netyčia frakcijos patalpose.

L.Karaliaus manymu, skandalas dėl jo kelionės per pratęstą Seimo sesiją sukeltas "ne be suinteresuotų politikų pagalbos".

"Norima atitraukti dėmesį nuo nelabai gerai dirbančios Vyriausybės", - pareiškė jis.

"Tik nesusireikšmink", - kolegą ramino kiti EPK nariai.

Per komisijos posėdį Dalia Teišerskytė viešai atsiprašė L.Karaliaus už vienoje TV laidoje pasakytus žodžius, kad "jis nėra joks karalius, jis - piemuo".

Tačiau vertindama parlamentaro paaiškinimus D.Teišerskytė pareiškė, kad jai gėda jų klausytis.

"Šioje tarnystėje, Tamsta, esi kaip kareivis, ir tėvynė gali tave pašaukti bet kada. (...) Posėdis yra tavo tiesioginis darbas.

Daryti iš Seimo cirką, tai net ne piemens vertas reikalas. Galbūt Karalius gali sau leisti", - kalbėjo liberalė.

Skandalas dėl Krikščionių partijos frakcijai priklausančio L.Karaliaus išvykos kilo, nes jam nebūnant Seime už jį 13 kartų balsavo šios frakcijos seniūnas Aleksandras Sacharukas.


Šiame straipsnyje: karalius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių