Etikos sargai vis atidėlioja sprendimą dėl M.Adomėno

Seimo etikos sargai ir vėl atidėjo sprendimą, ar konservatorius Mantas Adomėnas vertas griežtos bausmės už veiklą, nesuderinamą su parlamentaro mandatu.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) posėdyje jau kelintą kartą buvo svarstomas klausimas, ar M.Adomėnas gali būti dėl gana gausios veiklos, nesuderinamos su Seimo nario mandatu. Nuo EPK sprendimo priklausys, ar Seime bus svarstomas nutarimas dėl mandato atėmimo iš šio parlamentaro.

Tačiau ir šį trečiadienį komisija nusprendė nepriimti jokio sprendimo šiuo klausimu. Nuspręsta tai padaryti "kada nors" ateityje, iki to laiko nagrinėjant gautą informaciją dėl M.Adomėno veiklos bei laukiant papildomų ekspertinių išvadų dėl to, ar jo dalyvavimas Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) užsakytos strategijos kūrime bei atlyginimo už tai paėmimas, taip pat paskaitų skaitymas gali būti traktuojamas kaip kūrybinis darbas, už kurį Seimo nariai nėra baudžiami.

Toje pačioje grupėje dirbęs Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininkas Valentinas Studys trečiadienį etikos sargų posėdyje pripažino pats neėmęs jokio atlygio, nes be kita ko suabejojo, ar tai daryti galima. "Man nekėlė abejonių, kad tos strategijos kūrimas bus autorinis darbas, nes kurtas tekstas iš esmės buvo intelektualinis produktas. Toje grupėje buvau, bet savo vaidmenį vertinu labai kukliai. Darbo krūvis kliuvo kitiems, ne man. Buvau tarp daugiau konsultantų, patarėjų, vertintojų. O M.Adomėnas buvo vienas pagrindinių tos grupės ramsčių", - tikino V.Stundys.

Jis teigė įvertinęs savo indėlį į strategiją, "kuris labai buvo kuklus,". "Todėl autorinio atlyginimo už tą darbą atsisakiau", - kalbėjo ŠMKK pirmininkas.

Kita vertus, jis pripažino, kad "kilo mintis, jog dėl atlygio paėmimo galėjo būti tam tikrų prieštarų". V.Stundys teigiamai atsakė ir į EPK narių klausimą, ar buvo abejonių, kad dėl pasiūlyto honoraro galėjo kilti interesų konfliktas, nes jo vadovaujamas komitetas užsiima parlamentine ŠMM kontrole.

ŠMM kancleris Dainius Numgaudis EPK posėdyje trečiadienį patikino, kad ministro Gintaro Steponavičiaus įsakymas dėl darbo grupės strategijai kurti sukūrimo ir atlygio  jos nariams išmokėjimo "yra tipinis įsakymas tokiems atvejams". 

ŠMM informavo, kad už šios strategijos parengimą M.Adomėnas pernai žiemą gavo 4 tūkstančius litų.

EPK nariai dar kurį laiką narstys M.Adomėno dalyvavimą ŠMM sukurtos darbo grupės veikloje bei gautą atlyginimą už strategijos kūrimą.   

Be to, EPK numatoma įvertinti ir M.Adomėno dalyvavimą Demokratinės politikos instituto valdyme, kai jis jau buvo išrinktas į Seimą.

Opozicinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Andrius Mazuronis yra įregistravęs Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūlo nutraukti konservatoriaus M.Adomėno įgaliojimus. A.Mazuronis teigė esąs įsitikinęs, kad pakanka pagrindo M.Adomėną pašalinti iš Seimo, nes šis, tapęs Seimo nariu, esą neatsisakė DPI prezidento pareigų, o tai pagal Konstituciją nesuderinama su Seimo nario veikla.

M.Adomėnas, kaip teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktose išvadose, iki šių metų balandžio 30 dienos ėjo DPI valdybos nario pareigas.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ar organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

Pernai DPI laimėjo ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą. ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų. DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis. Konkurso rezultatais buvo susidomėjusi STT, tačiau ikiteisminio tyrimo ši tarnyba nusprendė nepradėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių