Etikos sargai gilinsis, ar E.Vareikis dėstydamas paskaitas kuria

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį po ilgų ginčų nenusprendė, ar su mandatu suderinama konservatoriaus Egidijaus Vareikio veikla, kai šis Viešojo administravimo institute vedė seminarus.

Nuspręsta klausimo svarstyme daryti pertrauką, o iki kito posėdžio EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas bei komisijos narys Konstantas Ramelis gilinsis į parlamentaro paskaitų medžiagą, kad nuspręstų, ar jas galima laikyti kūriniu. Kūrybine veikla Seimo nariui Konstitucija užsiimti nedraudžia.

Parlamentas etikos sargų akiratyje dėl darbo, nesuderinamo su Seimo nario mandatu, atsiduria jau ne pirmą kartą - komisija kadencijos pradžioje jau yra svarsčiusi Seimo narį ir pripažinusi, kad jo dėstytojavimas kertasi su Konstitucija.

E.Vareikis dėstytojavimo universitetuose tuomet atsisakė, o trečiadienį komisijos posėdyje Viešojo administravimo institute vestus seminarus, dėl kurių vėl pateko į etikos sargų akiratį, sakė esant nepedagoginio pobūdžio.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse, ir Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą.

"Tai labai skaudus ir labai sudėtingas klausimas, nors ne kartą etikos komisijoje apie tai buvo kalbama, kad vis tik Seimo nariui draudžiama užsiimti pedagogine veikla. Šiandien ta diskusija buvo gan aštri, vieniems atrodo, kad paskaitų skaitymas yra kūrybinė veikla, nors profesorė V.M.Čigriejienė sakė, kad tik šiandien sužinojo, kad visą gyvenimą užsiėmė kūryba, o ne mokė studentus", - po komisijos posėdžio žurnalistams sakė A.Salamakinas.

EPK vadovas taip pat tvirtino manantis, jog jei komisija ir šį kartą į parlamentaro nusižengimą pažiūrės pro pirštus ir nesiūlys dėl nesuderinamos su mandatu veiklos E.Vareikiui jį panaikinti, dėstytojavimo šis Seimo narys nenutrauks.

"Mane stebina pono E.Vareikio veiksmai - prieš pusantrų metų įspėjome, rašėme, kad negalima, praėjo laikas, ir vėl tas pats. Manau, jei priimsime švelnų sprendimą, tai yra mano asmeninė nuomonė, praėjus pusei metų bus vėl tas pats", - sakė EPK vadovas.

Komisijos pirmininkas sakė jau trečiadienį galėjęs balsuoti dėl sprendimo, jog E.Vareikis pažeidė Konstitucijos nuostatą, tačiau neslėpė abejonių, ar tokiam sprendimui EPK pakaktų politinės valios.

"Čia yra politikai, ir kaip matėte iš diskusijų, iškart išsiskiria nuomonės, čia mano frakcijos narys, čia mano, šiandien tas labai pasimatė, nes tai gresia mandato praradimu, nors konservatorių frakcija nuo to tikrai nenukentėtų, jei E.Vareikis prarastų mandatą. Jis rinktas pagal konservatorių sąrašą, tą pačią dieną prisiektų naujas Seimo narys", - kalbėjo A.Salamakinas.

E.Vareikis tuo tarpu trečiadienį komisijos posėdyje tvirtino nemanantis, jog nusižengė Konstitucijai, ir situaciją vadino "gan nemaloniu nesusipratimu". Parlamentaras aiškino, jog susidariusi situacija - kaip žaidimo aikštelėje, kai sportininkas mano, jog neužmynė ant linijos, nors teisėjai tvirtina priešingai.

"Aš iš tikrųjų laikyčiau, kad atsitiko ganėtinai nemalonus nesusipratimas. Man taip rodėsi, kad žinau, kas galima, kas ne, žinau, kas yra kūrybinė veikla. Aš jų (Viešojo administravimo instituto - BNS) klausiau - ar jūsų institutas yra pedagoginė įstaiga, jie man atsakė, kad ne, tai kvalifikacijos kėlimo institucija, tada aš sakiau, kad negaliu vien tik skaityt paskaitos, turi būt originalus produktas, mes susitarėm, kad aš sukuriu originalų produktą ir surengiau du seminarus", - kalbėjo E.Vareikis.

"Ne kiekvienas mokymas yra pedagoginis", - aiškinosi Seimo narys.

Tuo tarpu E.Vareikio bendrapartietė Vida Marija Čigriejienė sakė netikinti, jog Seimo narys tiesiog apsigavo, kiti komisijos nariai stebėjosi, kodėl kartą dėl dėstytojavimo jau įkliuvęs E.Vareikis dėl veiklos suderinamumo su mandatu tarėsi ne su EPK, o su Viešojo administravimo institutu.

"Man būtų naivu galvoti, kad toks protingas Seimo narys nesupranta, ką darė", - sakė V.M.Čigriejienė.

"Paskaita apie dantų valymą vaikų daržely bus kūrinys? Bus kūrinys. Mokslo kūrinys? Taip, nes tikriausiai remsis moksliniais tyrimais. Todėl jei čia neįvesim protingumo kriterijaus, o tik slėpsimės už kartais absurdiškų formuluočių, pateksim į visišką aklavietę ir tapsim dar didesniais pajuokos objektais", - kalbėjo komisijos narys Egidijus Klumbys.


Šiame straipsnyje: Egidijus Vareikisetikos sargai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių