Etikos sargai aiškinsis, ar Seimo nariai atsiėmė indėlius iš „Snoro“

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) pavesta aiškintis, ar kas nors iš parlamentarų ar jų artimųjų šiomis dienomis skubiai atsiėmė savo indėlius iš finansinių sunkumų turinčio banko „Snoras“.

Su tokiu kreipimusi į EPK kreipėsi parlamento pirmininkė Irena Degutienė. Anot jos, reikėtų nustatyti ir Seimo narius, turinčius indėlių minėtame banke.

„Kreipiuosi į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ji išsiaiškintų šiandien labai aktyviai dalyvaujančių Seimo narių, kurie, atrodo, taip ir nesuvokia, kas Lietuvoje įvyko, ar jie nėra suinteresuoti asmenys, arba jie patys, arba jų įmonės, arba jų giminės turi indėlius “Snoro„ banke (...) Būtų gerai išsiaiškinti, ar tie Seimo nariai ar jų šeimų nariai per minėtą periodą atsiėmė iš “Snoro„ banko ne eilės tvarka indėlius“, - ketvirtadienį per plenarinį Seimo posėdį sakė I.Degutienė.

Ji pakvietė kolegas, turinčius akcijų ar indėlių „Snore“, nedalyvauti parlamente ypatingos skubos tvarka svarstant su „Snoro“ nacionalizavimu susijusius įstatymų projektus.

„Ir aš iš anksto kviesčiau kolegas Seimo narius nusišalinti ir nuo diskusijų, ir nuo pasisakymų, ir tuo labiau balsavimo, o Etikos ir procedūrų komisiją tai stebėti“, - sakė ji.

Seimo narių mišriai grupei priklausantis parlamentaras Andrius Šedžius pareiškė tikrai žinąs, kad parlamente yra žmonių, kurie žinodami apie padėtį „Snore“ esą skubiai atsiėmė savo indėlį.

„Kai paaiškės šios istorijos daugiau detalių ir kai sužinosime, kurie asmenys žinojo apie operaciją ir išsiėmė savo indėlius ir pervedė į kitus bankus, mes būkime iki galo sąžiningi, ir apkaltos procesai vyks tokiems asmenims, o tokių asmenų tarp mūsų tikrai yra“, - kalbėjo jis.

„Tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis ragino Lietuvos banką per porą dienų Seimo raštinei pateikti duomenis, kas per šias dvi dienas išsiėmė indėlius iš „Snoro“. Anot jo, reikėtų žinoti visus asmenis, ne tik parlamentarus.

EPK pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas BNS sakė, kad komisija iš pradžių kreipsis į A.Šedžių, kad šis įvardytų asmenis, apie kuriuos kalbėjo. Tuomet bus sprendžiama, ar yra pagrindo skubiai kviesti komisijos posėdį, ar ne.

Jis taip pat sakė neturįs duomenų, kad kuris nors Seimo narys turėtų „Snoro“ akcijų.
Vyriausybė trečiadienį nutarė perimti dviejų fizinių asmenų - Rusijos piliečio Vladimiro Antonovo ir Lietuvos piliečio Raimondo Baranausko - valdomo komercinio „Snoro“ banko akcijas.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį Seimui pristatė su šiuo veiksmu susijusius šešių įstatymų pataisų projektus.

Pataisomis siūloma banko dalį turto, teisių ir įsipareigojimų perduoti kitam privataus kapitalo ar valstybės bankui, kuris nustotų veikti, pardavus probleminio banko akcijas ir turtą, o įsipareigojimus perleidus kitiems bankams.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aldona

Aldona portretas
Po tokio baisaus teroro, bankai turėtų stabilizuotis. Juokdarių negalima priimti į finansines įstaigas.

PK

PK portretas
teisingai siūlo Tvarkos ir teisingumo partijos narys: ne vien Seimo narių galimai neetiškus veiksmus reikėtų peržiūrėti, bet ir kitų visuomenės atstovų - neabejoju, kad tarp jų atsirastų išties įdomių pavardžių. Žinoma, viešinami šie sąrašai būti neturėtų, lygiai kaip ir kaltinti kiekvieno, atsiėmusio indėlį iš Snoro smerkti nereikėtų, bet visgi labai tikėtina, kad ir daugiau suinteresuotų asmenų galėjo pasinaudoti esama situacija ne visiškai švariems reikalams susitvarkyti

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
Esu nusivylęs šio Seimo veikla, jis nesprendžia svarbiausių Lietuvos problemų- bedarbystės,skurdo,emigracijos. O toks Seimo narių,atsiėmusių savo pinigus iš "Snoro" aiškinimas, panašus į juokingą "blusinėjimą". Gudruoliai, pasakykite kokią bausmę galima skirti žmogui, atsiėmusiam savo pinigus iš banko? Kokį BK jam pritaikysite? Kokį jie padarė "nusikaltimą?".Pamenate kuo baigėsi A.Šleževičiaus byla? Kodėl švaistomas laikas ir sąnaudos?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių