Energetikos ministras nežada mažinti O.Čiukšio algos

Energetikos ministras susipyko su opozicijos Seimo nariais, nes nepanoro atsakyti į klausimus dėl naujojo Ignalinos atominės jėgainės vadovo didžiulės algos pagrįstumo.

Trečiadienį bendrame Seimo Europos reikalų komiteto ir Atominės energetikos komisijos posėdyje dalyvavęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas opozicijai priklausančių parlamentarų buvo kelis kartus paklaustas, kodėl naujasis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) vadovas Osvaldas Čiukšys gauna daugiatūkstantinį atlyginimą, dvigubai viršijantį Prezidentės Dalios Grybauskaitės algą.

Ministras tvirtino, kad keisti uždaromos IAE generalinį direktorių ir pasiūlyti jam pakankamai didelį atlyginimą buvo būtina. „Sklido legendos apie ligšiolinį neskaidrumą skirstant Europos Sąjungos lėšas, skirtas uždarymui. Todėl suformuota nauja komanda, kuri užtikrins visą būtiną skaidrumą vykdant uždarymo projektus. Tai didžiulė atsakomybė, darbas bus nelengvas ir, matyt, ne itin malonus“, - teigė A.Sekmokas.

Tuo tarpu, pasak jo, gerą vadovą surasti būtų nelengva, o jeigu jo būtų ieškoma Europoje, jam esą tektų mokėti dar daugiau.

Šiuo metu O.Čiukšio atlyginimas neatskaičius mokesčių yra 26 tūkst. litų. Jo pirmtakas Viktoras Ševaldinas iki mokesčių uždirbdavo beveik 14 tūkst. litų.

„Jeigu mes būtume ieškoję vadovo užsienyje, gal tokių žmonių ir būtume suradę, bet jų kaina būtų buvusi aukštesnė. Atlyginimas mokamas iš Europos Komisijos (EK) lėšų ir ji pripažino, kad atlyginimas yra adekvatus. Aš turiu tik apgailestauti, kad mūsų valstybinis sektorius nemoka adekvačių atlyginimų lyginant su didelėmis privačiomis įmonėmis“, – kalbėjo ministras.

Bet opozicijos tokie aptakūs A.Sekmoko atsakymai nepatenkino. Opozicijos lyderis, Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys pradėjo reikalauti, kad energetikos ministras atsakytų aiškiai ir nedviprasmiškai – kada O.Čiukšiui bus sumažintas „begėdiškai didelis atlyginimas“.

A.Sekmokas atsisakė atsakinėti į tokį klausimą. „Tai yra politinis nekorektiškas klausimas, todėl į jį neatsakinėsiu“, – tvirtino ministras.

Tada V.Gapšys pareikalavo, kad Energetikos ministerijos vadovas į tokius pat klausimus apie O.Čiukšio algos pagrįstumą ir planus ją sumažinti pasirengtų atsakyti ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą.

O.Čiukšys kovo pradžioje pakeitė V.Ševaldiną, tačiau ankstesnis vadovas liko dirbti IAE, jis paskirtas patarėju.

Pats O.Čiukšys į trečiadienio posėdį Seime neatvyko, nors ir buvo kviestas. „Jis neatvyko todėl, kad kaip tik prasideda labai rimtos derybos su IAE uždarymo projektus vykdančia bendrove „Nukem Technologies“ dėl statybų vėlavimo ir dėl to, kada bei kieno sąskaita jos turėtų būti užbaigtos. Mus labai remia EK šiose derybose. Didžioji dalis atsakomybės dėl netinkamai naudotų lėšų tenka „Nukem“, tačiau apie ketvirtadalį atsakomybės turėtų prisiimti ir Lietuva“, - sakė A.Sekmokas.

O.Čiukšys ir Energetikos ministerijos vadovybė yra perdavusi teisėsaugai visą medžiagą dėl galimo neskaidraus ES lėšų, skirtų IAE uždarymui, panaudojimo bei dėl vėluojančių uždarymo darbų. A.Sekmokas tikisi, kad maždaug po mėnesio teisėsauga turėtų pateikti pirmuosius atsakymus į klausimus, ar ši medžiaga bus tiriama ir pavirs byla, kuri patektų teisman.


Šiame straipsnyje: IAEčiukšys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių