Ekspertai sutarė spartinti vadovėlių tautinių mažumų kalba leidybą

Augustave pirmadienį susitikę Lietuvos ir Lenkijos ekspertai sutarė spartinti vadovėlių rengimą ir leidybą mokykloms tautinių mažumų mokomąja kalba.

Taip pat sutarta, kad artimiausiu metu Lietuvos nacionalinio egzaminų centro ir Lenkijos centrinės egzaminų komisijos vadovai susitiks aptarti bendradarbiavimo formų, rašoma BNS atsiųstame Lietuvos ir Lenkijos švietimo ekspertų ir tautinių mažumų atstovų grupės ketvirtojo susitikimo baigiamajame pranešime.

„Gerai, kad yra toks bendradarbiavimo kanalas, tokia galimybė aiškintis tiesiai, o ne kur nors mitinguose. Man atrodo, daug dalykų yra išsiaiškinta - tiek dėl mūsų priimto Švietimo įstatymo ir to, kaip lanksčiai jis bus įgyvendinamas“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė premjeras Andrius Kubilius.

Lenkijos lietuviai skundėsi, kad jiems trūksta vadovėlių lietuvių kalba, taip pat finansavimas lietuviškoms mokykloms esą nepakankamas. Tuo metu Lietuvos lenkams užkliuvo naujo Švietimo įstatymo nuostata, kuri nuo 2013 metų suvienodino valstybinės kalbos egzaminą visiems - tiek lietuviškų, tiek tautinių mažumų mokyklų - abiturientams.

Tikėtasi, kad šis ekspertų grupės susitikimas bus paskutinis, tačiau pirmadienį nuspręsta surengti dar vieną - jis vyks lapkričio 25 dieną Trakuose. Čia tikimasi parengti baigiamąjį komunikatą, apibendrinantį ekspertų grupės veiklą ir apibrėžiantį tolesnių Lietuvos ir Lenkijos kontaktų formą tautinių mažumų švietimo srityje.

Anot pirmadienio susitikimo ataskaitos, per pastarąjį susitikimą išsiskyrė nuomonės dėl finansinės paramos tautinėms mažumoms iš užsienio.

"Nesulaukusios tenkinančių atsakymų dėl užsienio paramos teikimo, Šalys kitame susitikime tęs diskusijas šiuo klausimu", - teigiama baigiamajame pranešime.
Lenkijos sprendimas tėvams, kurie vaikus Lietuvoje leidžia į lenkiškas mokyklas skirti po 1000 zlotų, Lietuvoje sulaukė prieštaringų vertinimų.

Pirmadienį nuspręsta, kad artimiausiu metu Lietuvoje ir Lenkijoje bus sudarytos nuolatinės švietimo ministerijų atstovų ir tautinių mažumų atstovų darbo grupės, kurios svarstys aktualius tautinių mažumų keliamus klausimus.

Į šias grupes bus pakviesti šios dienos susitikime dalyvavę Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių tautinių mažumų mokinių tėvai. Lenkijos pusė į savo darbo grupę pakvies ir Lenkijos ministro, kuruojančio religinius, tautinių bei etninių mažumų klausimus, atstovą.

Lietuvos delegacija taip pat įsipareigojo perduoti Lietuvos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros reikalų komitetui Lietuvos lenkų tautinės mažumos mokinių tėvų raštu pateiktus siūlymus, o Lenkijos delegacija Lenkijos Seimo Švietimo reikalų komisijai ir Tautinių ir etninių mažumų reikalų komisijai - Lenkijos lietuvių tautinės mažumos siūlymus.

Lietuvos premjeras A.Kubilius, kaip pranešta pirmadienį, siūlo Lenkijai sudaryti socialinių ir ekonominių klausimų grupę, kuri parengtų siūlymus, kaip paskatinti Pietryčių Lietuvos ir Suvalkų krašto socialinę bei ekonominę raidą.

„Ypač kai kalbame apie Vilnijos regioną, matome gana daug problemų, kylančių kaip tik iš to, kad šis regionas ekonominiu - socialiniu aspektu neišnaudoja tų galimybių ir to potencialo, kuris tikrai šiame regione yra“, - kalbėjo A.Kubilius.


Šiame straipsnyje: LenkaišvietimasLietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

darius

darius portretas
Tai tu suknistas Kubiliau ne lenku prasyk parengti programa. Tie sudlenkiai kai parengs, tai pietryciu Lietuvoje neliks lietuviu.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių