D.Valys Seime sulaukė kirčių dėl paties padarytos avarijos (papildyta)

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Ryto Kupčinsko teisinę neliečiamybę dėl sukelto eismo įvykio, per kurį nukentėjo dviratininkė.

Seimui tokį prašymą pristatęs generalinis prokuroras sulaukė kirčių dėl paties neseniai padarytos avarijos, kai Vilniuje partrenkė nereguliuojama perėja ėjusią moterį, tačiau atsipirko administracine atsakomybe.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys apie tai, kad Seimo narys R.Kupčinskas Vilniuje birželio 16 dieną vairuodamas automobilį “Ford Focus„ pažeidė Kelių esimo taisykles ir privažiavęs nereguliuojamą sankryžą suko į kairę neįsitikinęs, kad tai daryti saugu, neužleido kelio priešinga kryptimi važiavusiam dviračiui, kurį vairavo Sigita Kazlauskaitė, ir su juo susidūrė, dėl šios priežasties dviratininkei buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata“, - kreipdamasis į Seimą sakė generalinis prokuroras.

Anot jo, šiais veiksmais R.Kupčinskas „galimai įvykdė nusikalstamą veiką“ pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnį, numatantį atsakomybę už Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimą, o norint pateikti jam įtarimus, reikia panaikinti teisinį imunitetą.
Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė Kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, ir dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pats prokuroras, antradienį kreipęsis į Seimą dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo, neseniai padarė avariją, per kurią nukentėjo nereguliuojama pėsčiųjų perėja ėjusi moteris. Bet jam pritaikyta administracinė atsakomybė, nes sužeidimas įvertintas kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, o R.Kupčinsko atveju sutrikdymas įvertintas kaip nesunkus - tai skirtinga kategorija.

Argumentuodama tuo, valdančioji Liberalų ir centro sąjungos frakcija paskelbė atsisakanti deleguoti savo narį į komisiją, kuri turės teikti Seimui rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą.

"Aš suprantu, kad Akmenėje yra per mažai šviesoforų, gal per mažai perėjų, kad išmoktų vairuot Vilniaus sąlygomis, turbūt tai buvo lengvinanti aplinkybė, kad už moters partrenkimą buvo skirta 500 litų bauda. Tik noriu atkreipti dėmesį, kad Seimo nariai, kurie viršijo greitį, pavyzdžiui, Vincas Babilius, nubaustas 1,5 tūkst. litų bauda, vieneri metai treji mėnesiai be pažymėjimo, Algis Kašėta - atsistatydino iš Seimo vicepirmininko pareigų, neteko teisės vairuoti automobilio, sumokėjo tūkstantinę baudą,

Ar neatrodo, kad mes dabar dalyvaujame prokuratūros inicijuojamame cirke?" - ironizavo LiCS atstovas Arūnas Valinskas.
„Šiandien LiCS fakcija nusprendė nedalyvauti šiuose žaidimuose ir nedeleguoti savo nario į šią “komisiją", - sakė A.Valinskas.

Tuo metu dviratininkę perėjoje vasarą partrenkęs R.Kupčinskas išplatino pareiškimą, kuriuo sako prašysiantis Seimo, kad šis panaikintų jo teisinę neliečiamybę.
"Apgailestauju dėl birželio 16 dienos autoįvykio, kurio metu nukentėjo dviratininkė.

Suprantu savo atsakomybę ir tikiuosi, kad tyrimas bus atliktas objektyviai, nesudarant tam jokių kliūčių", - TS-LKD frakcijos išplatintame pranešime cituojamas R.Kupčinskas.
Pagal Seimo statutą, išklausius generalinio prokuroro pranešimą Seimas sudaro laikinąją komisiją, kuri teikia rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą. Panaikinti parlamentaro neliečiamybę galima ne mažiau kaip 71 Seimo nario balsu.

Antradienį popiet Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, jos pirmininku paskyrė konservatorių Kęstutį Masiulį, o tyrimą atlikti įpareigojo iki gruodžio 7 dienos.
Birželio 16 dieną R.Kupčinskas Vilniuje, Gedimino prospekto ir Gynėjų gatvės sankryžoje, automobiliu partrenkė dviračių taku važiavusią merginą, kuriai buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata. Už tai Seimo nariui pareigūnai nori pritaikyti be administracinę, o baudžiamąją atsakomybę.


Šiame straipsnyje: Darius ValysRytas Kupčinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

vairuotoja.

vairuotoja. portretas
Keliu eismo taisykleseyra pasakyta,kad dviratininkas per sakriza dvirati turi vestis,o ne vaziuoti. Suprantu pagal rasini ,kad Kazlauskaite vaziavo dviraciu per sankryzatai reigstu ,kad jinai pazeide eismo taisykles.

jo

jo portretas
reikia skirti samoningus nusizengimus nuo nelaimingu

Sunis

Sunis portretas
Pagal Valinską išeina,jei Valys numušė tą moterį,tai niekas nebebus atsakingas už panašius dalykus? Tik Valinskas ir gali taip sugalvoti.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių