D.Valys: Lietuvos prokuratūra veikė neefektyviai

Lietuvos prokuratūra iki šiol dirbo labai neefektyviai, o vykdoma reforma priartins sistemą prie Europos modelio, sako generalinis prokuroras Darius Valys.

Interviu BNS generalinis prokuroras teigė, kad Lietuva tarp 47 Europos valstybių pasižymi didžiausiu prokurorų skaičiumi, tenkančiu 100 tūkst. šalies gyventojų, ir yra 11-oje vietoje pagal prokurorus aptarnaujančio personalo gausą, tačiau užbaigiamų ikiteisminių tyrimų skaičiumi atsilieka.

„Šie duomenys patvirtina mažą mūsų šalies prokuratūros veiklos efektyvumą ir pokyčių prokuratūros sistemoje būtinybę. Reforma būtent ir siekiama priartinti prokuratūrą prie Europos modelio“, - teigė D.Valys.

Pasak jo, reformos esmė, kad apylinkių prokuratūros tampa apygardų prokuratūrų padaliniais, reiškia apylinkių prokuratūroms daugiau kontrolės, o apygardų prokuratūroms daugiau atsakomybės.

D.Valio teigimu, taip atsisakoma iš esmės sovietinių laikų prokuratūros struktūros ir principo, kad teritorinės prokuratūros faktiškai buvo atskaitingos pačios sau, o tai kai kuriems prokuratūrų vadovams nepriimtina.

„Įdomu ir tai, kad reformos kritikai neturi prokuratūros ateities vizijos ir neatsako į klausimą, kaip prokuratūra turi būti keičiama“, - teigė generalinis prokuroras.

Anot D.Valio, teritorinių prokuratūrų stambinimas ir didesnių įgaliojimų suteikimas jų vadovams leis tolygiau paskirstyti darbus, siekti prokurorų specializacijos, išgryninti prokurorų funkcijas, atsisakyti jų dubliavimo, siekti didesnės prokuroro atsakomybės, kad tas pats prokuroras dalyvautų byloje nuo ikiteisminio tyrimo pradžios iki bylos nagrinėjimo apeliacinės instancijos teisme.

Neseniai Prokuratūrų profesinė sąjunga išsakė nerimą, kad dėl prokuratūroje vykdomos reformos sumažės ir taip apretėjusios profesionalių prokurorų gretos.
Vykdant reformą Lietuvoje nelieka 51 apylinkės prokuratūros - jos tampa apygardų prokuratūrų padaliniais.

Nors žadama, kad visi prokurorai sulauks siūlymų eiti kitas pareigas, profsąjungos atstovai abejoja, ar visi su tuo sutiks.

Prieš pusantrų metų generaliniu prokuroru paskirtas D.Valys, anksčiau dirbęs Akmenės prokuratūroje, sakė dideliu privalumu laikantis darbo teritorinėje prokuratūroje patirtį.

„Man einant generalinio prokuroro pareigas, prokuratūros sistema išgyvena didžiausių pokyčių metą per visą nepriklausomybės laikotarpį. (...) Dideliu privalumu laikau savo dar neseną darbo teritorinėje prokuratūroje patirtį, nes man puikiai žinomos prokurorų problemos ir lūkesčiai“, - teigė generalinis prokuroras.NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Ponas veikia pagal ,,trijų laiškų" instrukciją: 1.Versk nesėkmes ant buvusių..2.Versk viską ant buvusių 3. Rašyk tris laiškus.

CHA

CHA portretas
Ne tas žodis. Ne neefektyviai, o vietomis nusikalstamai, kai gynamas ne visuomenės interesas, o dengiami nusikaltėliai. Pvz Klaipėdos, Uspaskicho ir kitais atvejais.

taxi

taxi portretas
Matau išsikvėpėte komentuodami,rašydami ne tiesą ir pilni pykčio. Rašo Ingridos pasamdyti,mano ar ŽG skolininkai. Kas bebūtumėte,kviečiu padiskutuoti televizijoje.Firmų akcijų nepralošiau,nepragėriau ir niekam nepardaviau.Julius gavo 49 akcijas laikinam pasinaudojimui,kol ištyrė,kas vyksta firmose. . .apie grobstomas firmų lėšas,nemokamus atlyginimus ir tt.Tyrimai vyksta .Ingrida akcijas gavo apgaulės ir grasinimų būdu. Nemėgo taksistai manęs,nes buvau savivaldybės transporto kontrolierius ir tikrindavau taksistų darbą.Kodėl ŽG vairuotojai turėjo dirbti sąžiningai,o kiti bet kaip . . .Juk žinote kiek firmos pakeitč pavadinimų,o ŽG dvidešimti metai. Tad reiškia dirbo sąžiningiausia iki atėjimo į firmas Ingridai ir Brigitai.Berniukus į taxi verslą atsiuntė Arūnas Stankevičius UAB,,Smūgis,, vadovas,nes sukūrė asociaciją,bandė pasrinkti duokles,nepaklususiems siuntė AA Jautį,Gedą,Vilhelmą.Trahimavičiaus sužalojimas guli ant Arūno sąžinės.Yra gyvas Rolandas,kuris gali papasakoti,kaip veikė Stankevičius . . .skundė visus,viliojo vairuotojus iš kityų firmų,tie pasirašydavo po skundais,o po to dar ir berniukus atsiūsdavo.Juk Arūnas buvo po luro stogu,tad berniukams pats nurodydavo ką reikia papurtyti. Prisidėjo jis ir prie Saturno Dubininko žlugdymo,nes pas jį yra dirbęs.Berniukus,nesidrovėjo ir policijai įduoti,ten yra dirbęs vairuotoju.Na murzius jis ir tiek.Skolingas man daug,labai daug. Nusavino ŽG 175 taksistus ir iš jų gaudavo po 500 litų kas mėnesį.Tad kiek susidaro skaičiuojant nuo 1994 metų.Ant vileikinių niekad nepykau ir nepykstu,. Arūno ir Ingridos smulkūs žulikėliai jau po žeme,tad tiesą iškelsiu į viršų su visais įrodymais.Apie Ingridą manau parašys žurnalistai.Man ji pagimdė dukrą,nors atnešė ir laabai daug skausmo.Dukrytė lieka su manim , tad lai pasprinksta ji su šutve tuo ką prisivogė . . . Žurnalistė parašė tiesą kurią žinojo ir ji yra šaunuolė.Visą tiesą apie taxi verslą sužinos tarnybos,o aš tiesioginiame eteryje daug ką įvardysiu. Ingrida ir jos tomukas įklimpo,giliai,giliai. Julius liks akcininku,jeigu sumokės už akcijas mano mamai tiek kiek suderėsime.Jeigu ne ,yra kiti pirkėjai.Na matysime,kaip viską ištirs prokurorai.Tad komentatorius kviečiu į tv padiskutuoti.Melo,trumpos kojos. . .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių