D.Valys jaučiasi pakankamai stiprus vadovauti prokuratūrai (papildyta)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo siūlo generaliniu prokuroru skirti 37 metų Akmenės rajono apylinkės vyriausiąjį prokurorą Darių Valį. Pats prokuroras tikina esąs pakankamai stiprus, kad vadovautų Generalinei prokuratūrai ir vykdytų reformas.

Prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio D.Grybauskaitė tikisi, kad D. Valys imsis reformų prokuratūroje.

„Per pokalbį Prezidentė susidarė įspūdį, kad D. Valys yra tinkamas kandidatas į generalinius prokurorus, kad jis objektyviai vertina problemas, yra pasiryžęs reformoms ir nebijo prisiimti atsakomybės“, - po pusvalandį trukusio Prezidentės susitikimo su D. Valiu teigė L.Balsys.

L. Balsys tikino, kad Prezidentės apsisprendimui įtakos turėjo ir D.Valio vadovautos Akmenės rajono prokuratūros veiklos rezultatai bei jo išsilavinimas.

„Vertinga savybė yra ta, kad kandidatas turi du aukštuosius. Jis baigęs elektronikos inžinieriaus specialybę. (...) Tai toks techninis aspektas padedantis racionaliai ir logiškai mąstyti“, - sakė L.Balsys.

Kiek laiko kvietė - paslaptis

Pats D. Valys tikina besijaučiantis pakankamai stiprus, kad iš mažytės akmenės rajono prokuratūros vadovo kėdės persikeltų vadovauti visai Generalinei prokuratūrai.

„Jaučiuosi tam pakankamai stiprus ir užteks jėgų susikaupusios problemoms spręsti“, - po susitikimo su prezidente užtikrintai kalbėjo D.Valys.

Tiesa, kokios problemos kamuoja prokuratūrą jo akimis, kandidatas į generalinio prokuroro kėdę atsisakė išdėstyti. „Tai padarysiu, jei mano kandidatūrai pritars Seimas“, - sakė jis.

Aptakiai D.Valys kalbėjo ir apie datą, kada sulaukė kvietimo užimti generalinio prokuroro postą.

„Gavau kvietimą šiek tiek anksčiau susitikti pokalbiui. Tas pokalbis apie mano perspektyvą prezidentūroje, bet pokalbio detalių komentuoti nenorėčiau. (...) Laiko (kada gavau pirmą pasiūlymą – red. past.) nenoriu aš atskleisti“- sakė jis.

Rezonansinių bylų netyrė

D. Valys tikino, nesijaučiąs blogai dėl to, kad prezidentė jam tapti prokuroru pasiūlė tikriausiai ne pirmam, tik kiti kandidatai atsisakė užimti šias pareigas.

„Tokį pasiūlymą vertinu kaip mano darbo labai aukštą įvertinimą. Suprantama, kad gavęs pasiūlymą siekiau šio posto, bet anksčiau nei planų, nei iš mano pusės iniciatyvos nebuvo“, - kalbėjo D.Valys.

Jis pripažino, kad iki šiol jo vadovaujama prokuratūra netyrė nė vienos, visą Lietuvą dominančios rezonansinės bylos.

„Itin rezonansinių bylų iš Akmenės rajono lyg ir nebuvo“, - teigė D.Valys.

Anot kandidato į generalinius prokurorus, jo apsisprendimą užimti šias pareigas lemia žemiausioje grandyje dirbant matomos problemos. Tai, kad iki šiol jam neteko dirbti Generalinėje prokuratūroje, tačiau gali tekti jai vadovauti, anot D.Valio – ne bėda. Esą rajoninio prokuroro įvaizdis nesutrukdys užsitarnauti pasitikėjimą didžiulėje struktūroje.

„Jaučiuosi stiprus ir nuomonę apie mane stengiuosi formuoti savo darbais, idėjomis, pasiryžimu“, - teigė jis.

Kol kas D.Valys su prezidente neaptarė, ką rinktųsi savo pavaduotojais – tam esą dar per anksti.

Kadencija gali trumpėti

Generalinį prokurorą 7 metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.  Vasario viduryje iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas. Šiuo metu generalinei prokuratūrai laikinai vadovauja Raimondas Petrauskas.

D.Valio kadencija prokuratūroje gali būti ir trumpesnė, jei Seimas iki jo paskyrimo suskubs sutrumpinti generalinio prokuroro kadencijos trukmę nuo 7 iki 5 metų.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo iki dabar nė vienas generalinis prokuroras nėra išbuvęs poste visą kadenciją.

Kandidato D.Valio karjera:

1990-1994 m. studijavo Kauno technologijos universitete, įgijo elektronikos mokslo inžinerijos bakalauro laipsnį.

1995-1999 m. studijavo Vilniaus universitete, baigė Teisės fakultetą.

1996-1999 m. dirbo Akmenės rajono Policijos komisariato tardytoju.

1999-2001 m. Akmenės rajono apylinkės prokuroras.

Nuo 2001 m. Akmenės rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras.


Šiame straipsnyje: ValysGeneralinė prokuratūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių