Du „Aitvaro“ kariai sužeisti skeveldrų, vienam - lengva kontuzija (dar papildyta)

Trečiadienio, gegužės 12-osios naktį, pietų Afganistane buvo lengvai sužeisti trys Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono „Aitvaras“ kariai.

Dalyvavo dalis "Aitvaro" eskadrono

Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad kariai buvo apšaudyti netiesiogine ugnimi jiems patruliuojant. Pasak pranešimo, jiems suteikta medicinos pagalba, kariai prižiūrimi medikų, o pavojus jų gyvybei negresia.

Kariuomenės vadas Arvydas Pocius trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje tikino, kad operacijoje Afganistane dalyvavo dalis "Aitvaro" eskadrono, tačiau nukentėjo tik trys anksčiau paminėtieji.

"Trys kariai yra nesunkiai sužeisti, vietoje buvo suteikta medicinos pagalba, buvo pagal visas procedūras įvykdytas medicininis evakavimas, karių būklė yra stabili. Galiu pasakyti, kad sužeidimai yra nesudėtingi, kariai bus gydomi vietoje ir po keleto dienų, tikimasi, vėl galės stoti į rikiuotę ir tęs savo užduotis toliau", - trečiadienį per spaudos konferenciją sakė kariuomenės vadas.

Skeveldros ir sprogimo banga

Jis nurodė, kad incidentas įvyko apie 6 val. Afganistano laiku, tačiau sakė negalįs komentuoti, ką jie ten darė ir kodėl.

Pasak A.Pociaus, du kariai buvo sužeisti skeveldrų, vienas nuo sprogimo bangos patyrė "lengvą kontuziją".

Kiek anksčiau Lietuvos kariuomenės vado atstovas Tomas Balkus portalui sakė, kad tikslesnės įvykio vietos, incidento laiko ir kitų detalių dėl operacijos ir karių saugumo pateikti negalima, tačiau paaiškino, kas slepiasi po  formuluote „netiesioginė ugnis“.

„Netiesioginė ugnis reiškia, kad važiuojant kariai iš kažkur, iš pasalų yra apšaudomi. Tiesioginė ugnis būtų, kai vyktų mūšis - vienas padalinys kovotų prieš kitą“, - portalui sakė kariuomenės atstovas spaudai Tomas Balkus.

Specialiųjų pajėgų užduotys

Portalas primena, kad specialiųjų pajėgų užduotys - specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir karinė pagalba. Specialiosios pajėgos taip pat vykdo ir kitas atskiras užduotis, tokias kaip svarbių asmenų apsaugą taikos metu.

Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos gali būti pasitelktos Lietuvos teritorijoje taikos metu tais atvejais, kai teisėtvarkos institucijos neturi reikiamų pajėgumų ar jų neužtenka reaguoti į teroristinius išpuolius. Dėl savo galimybių specialiosios pajėgos yra šalies pagrindinės greitojo reagavimo pajėgos, vykdančios kovos su terorizmu bei esant suvereniteto pažeidimui operacijas.

Apie "Aitvarą"

Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjai koviniam eskadronui yra davę „Aitvaro" vardą. Pagal baltų mitologiją, Aitvaras - atmosferos, vandens, debesų saugotojas, turintis ryšį su žeme ir jos turtais. Aitvaras - nepaprastai greitas, dinamiškas, galingas, buvo siejamas su keturiais Visatos elementais: ugnimi, vandeniu, oru ir žeme, globojo gerus žmones, o bloguosius, pasivertęs viesulu ar ugniniu žalčiu, baudė.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronai operacijose Afganistane dalyvauja nuo 2007 metų. Prieš tai „Aitvaras" nuo 2002 m. iki 2004 m. dalyvavo operacijoje „Tvirta Taika" Afganistane. Nuo 2005 m. iki 2006 m. Specialiųjų operacijų eskadronai budėjo NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NRF) sudėtyje.

Specialiųjų operacijų eskadrono kariai dalyvavo ne vienose svarbiose tarptautinėse specialiųjų operacijų pajėgų pratybose tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. 2006 m. - kovos prieš terorizmą pratybos „Shamroc Key 06" buvo surengtos Lietuvoje, 2007 m. - sąveikos tarp NATO ir Jungtinių Tautų bei kitų šalių sausumos, oro bei jūros konvencinių ir specialiųjų pajėgų pratybos „Cold Response 07" Norvegijoje, 2008 m. vasarį kariai intensyviai ruošėsi vykdyti kelių tipų NATO operacijas pratybose „Double Strike 08" Klaipėdoje, o rugsėjį dalyvavo vienose didžiausių praeitais metais NATO vadovaujamose tarptautinėse specialiųjų operacijų pajėgų pratybose „Jackal Stone 08" Rumunijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių