D.Pūras: Lietuva tuoj bus valstybė, kurioje klesti kūdikių namai

Pastaraisiais metais vaiko teisių apsaugos srityje juntamas regresas. Lietuva tuoj bus viena iš nedaugelio Europos valstybių, kur klesti kūdikių namai, užuot ieškojus jiems šeimų, sako Vilniaus universtiteto Psichiatrijos klinikos docentas, buvęs Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto narys Dainius Pūras.

„Keli tyrimai prieš keletą metų signalizavo, kad Lietuvos vaikai gerokai prasčiau negu kitų Europos valstybių vaikai jaučiasi dvasiškai - jaučiasi nesaugūs, jų santykiai su draugais, su tėvais, su bendraamžiais, net su savimi sutrikę“, - sakė D.Pūras, ketvirtadienį dalyvavęs Seime surengtoje konferencijoje apie vaikų teises.

Specialisto teigimu, dėl tokios vaikų savijautos didelė atsakomybė tenka ne tik šeimai, bet ir valstybei.

„Nes jeigu jau ji (valstybė - BNS) skiria lėšas, resursus, bent jau turėtų jų dėka ta problema mažėti, o ne gilėti. Valstybė skiria vis daugiau milijonų internatinėms įstaigoms, o ne tam, kad vaikai augtų šeimose“, - tvirtino D.Pūras.

Anot jo, „dviratis išradinėjamas“ kuriant Šeimos koncepciją, siekiant įteisinti šeimą kaip vienintelę santuokos išraišką, bet nesistengiama kiekvienam vaikui rasti tėvus, globėjus.

„Lietuva tuoj bus viena iš nedaugelio Europos valstybių, kur klesti kūdikių namai, nors kitos valstybės sugebėjo kiekvienam kūdikiui rasti šeimą, jei ne biologinę, tai kitą, o mes to nesugebame“, - apgailestavo D.Pūras.

Jis tvirtino pasigendąs realios pagalbos tėvams ir vaikams iš rizikos grupių.

Prieš trejus metus paskelbti UNICEF atlikto vaikų gerovės ir savijautos tyrimo rezultatai, pagal kuriuos tarp 29 valstybių Lietuva užėmė 28 vietą. Po jos sekė tik Malta, kuri UNICEF organizacijai pateikė neišsamią informaciją.

Prieš penkerius metus Didžiosios Britanijos Jorko universiteto mokslininkai buvo sudarę vaiko gerovės indeksą. Jis parodė, kad Lietuvos vaikai visoje ES gyvena prasčiausioje aplinkoje, jaučiasi mažiausiai saugūs ir blogiausiai vertina savo pačių gyvenimo kokybę. Šalių sąrašo apačioje Lietuva liko ir dėl materialinės situacijos (22 vieta iš 25), santykių šeimoje ir su bendraamžiais (20 vieta iš 25).


Šiame straipsnyje: vaikų namaiglobos namai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rima

Rima portretas
jei tiesa, kad Lazunu gatveje vieno vaiko islaikymas internate per menesi kainuoja virs sesiu tukstanciu litu, tai reiskia, kad sugalvota gudri schema, kaip vaiku saskaita didinti darbo vietu skaiciu ir garantuoti draugams, biciuliams ir globejai is Seimo neblogas pajamas. Tad nieko nuostabaus, kai kaimynes vaikas sedi pries televizoriu ir klausia savo tevu, kuriu vienas - budintis universitete, mama - valytoja, kodel jus manes i internata neatiduodat? Matot, kokias dovanas ten vaikai gauna...

Alvidas

Alvidas portretas
tai naudinga musu valstybes Seimui,Vyriausybei ir kitiems politikams,kurie naudojasi naslaiciais. Stai tokie parazitai kaip P.Grazulis,K.Uoka,G.Songaila,V.Landsbergis,verkiantys PURVINOM asarom tik skatina beglobiu naslaiciu isnaudojima[ir seksualini],vietoj to,kad parengu istatymus ir tu vaiku namu,internatu valstybeje neliktu. Tokia pati ,dviveide ir baznycios pozicija,kurios tarnai tik padidina tokiu vaikuciu skaiciu,nebekalbant apie beprecedentini seksualini isnaudojma. GEDA Bobelinei valstybei,besigirianciai,kad net 4 moterys tarnauja salies pilieciams!kai musu valstybes vaikai gabenami i uzsieni vogimo darbui arba paversti narkodileriais gatvese tinkle,kuris faktiskai iteisintas sitoje nuolat degraduojancioje salyje.

Kokia

Kokia portretas
valstybe -tokia ir tvarka. ar gali sitam banditu, pedofilu ir vagiu saikoje jaustis laimingi vaikai? Juk jie niekam nerupi, Jais tik naudojasi visi. Tiesiog baisu, kai pagalvoji , salyje nera 3-ju milijonu gyventoju, o tiek apleistu vaiku! Kas cia per salis? Kas cia per valstybe? Ir ar ji Valstybe?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių