Dosniausios aukos – liberalų partijoms

Pernai daugiausiai aukų gavo liberalių pažiūrų partijos – Liberalų sąjūdis, vadovaujamas susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio ir Liberalų ir centro sąjunga, prie kurios vairo stovi Algis Čaplikas. 

Iš viso partijos 2011 metais paremtos beveik 8 mln. litų, praneša LTV naujienų tarnyba. 

Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys, Liberalų sąjūdis pernai gavo beveik 1,5 mln. litų aukų. Antroje vietoje pagal gautas aukas, surinkusi 25 tūkst. litų mažiau – Algio Čapliko vadovaujama Liberalų ir centro sąjunga. 

Į daugiausia aukų gavusiųjų sąrašą pateko ir valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, gavusi beveik 1,2 mln. litų paramos. 

Pasak VRK atstovės, atsakingos už partijų ir politinių kampanijų finansavimą, partijoms daugiausiai 2011 metais aukojo juridiniai asmenys, tačiau nemažai pinigų pervedė ir fiziniai. 

„Daugiau nei 90 proc. aukų gauta iš juridinių asmenų. Fiziniai asmenys skyrė kiek daugiau nei 10 proc., bet yra vienas fizinis asmuo, kuris politiniai partijai skyrė maksimalią galimą auką, t.y. 42 tūkst. 420 litų. Ji teko Liberalų ir centro sąjungai“, – teigė VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė. 

Didžiausia Seimo opozicinė Socialdemokratų partija pernai gavo beveik milijoną litų aukų. Toliau pagal gautas fizinių ir juridinių asmenų aukas rikiuojasi europarlamentarų Viktoro Uspaskicho vadovaujama „Darbo partija“ ir Rolando Pakso „Partija Tvarka ir teisingumas“. 

Puse milijono paremta Kazimiros Prunskienės vadovaujama Lietuvos liaudies partija.   Ketvirtį milijono aukų gavo ir buvusio premjero Gedimino Vagnoriaus Krikščionių partija. 

Iš politinio žemėlapio jau išnykusi Arūno Valinsko partija pernai gavo kiek daugiau nei 40 tūkst. litų. Panašiai aukų surinko ir Naujoji sąjunga-socialliberalai. 

Per visus 2011 metus partijoms aukojo 127 fiziniai ir 600 juridinių asmenų, kurie, VRK duomenimis, pernai 19 politinių partijų skyrė beveik 8 mln. litų aukų. 

Daugiausia – 182 tūkst. litų – pernai politinėms partijoms skyrė „Achemos įmonių grupei“ priklausanti akcinė bendrovė „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“. Didžiausia jos paramos dalis teko Krikščionių partijai. 

Antroje vietoje – bendrovė „MG Baltic media“, kuri politikams paaukojo 160 tūkst. litų, daugiausiai pervedusi Liberalų ir centro sąjungai. Trečioje vietoje – uždaroji akcinė bendrovė „Arvi cukrus“, kuri Lietuvos liaudies partijai paaukojo 42 tūkst. litų. 

Pernai liberalų partijos gavo žymai daugiau paramos nei 2009 ir 2010 metais. 

Nuo šių metų juridiniai asmenys partijų remti nebegali.


Šiame straipsnyje: partijosrėmimasaukojimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

.......nu

.......nu portretas
Kas kada isgyvendins tas aukas.Atsibodo vagys ir besociai.

nu

nu portretas
Jeigu neuzdirbi 5000 lt tai esi arba vagis arba durnius. Masiulio supratimas. Dar jis turi proto broli kuris isivaizduoja, kad 50% lietuviu uzdirba po 35000lt per menesi. Du kvankos.

fak

fak portretas
asilu a\sils as nezinau ka apie toki asila galima kalbet
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Žurnalistė R. Statkuvienė: tautinių kostiumų dalijimas suprimityvintų jų esmę
  Žurnalistė R. Statkuvienė: tautinių kostiumų dalijimas suprimityvintų jų esmę

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymas ikimokyklinio amžiaus vaikus aprengti tautiniais kostiumais sukėlė įvairių nuomonių ir reakcijų. Žurnalistė, istorikė, lietuvių etnokultūros žinovė Regina Statku...

 • Nepalaužtam tautos savanoriškumui – 90
  Nepalaužtam tautos savanoriškumui – 90

  Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ su J.Zikaro sukurtu bareljefu buvo pagerbtos Nepriklausomybės kovų aukos. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga (LKKSS) šią vietą pa...

  1
 • Savaitė baigsis be žymesnių kritulių
  Savaitė baigsis be žymesnių kritulių

  Savaitgalis bus be žymesnių kritulių ir nešaltas. Kitos savaitės viduryje orai ims keistis – vės, LRT RADIJUI sako sinoptikas Grinvydas Špelveris. ...

 • Vilniuje vyko eitynės prieš smurtą
  Vilniuje vyko eitynės prieš smurtą

  Apie 120 žmonių šeštadienį dalyvavo Vilnias centre vykusiose eitynės „Sister March Vilnius“. Eitynėmis siekta atkreipti visuomenės dėmesį į smurto problemą šalyje, vaikų ir moterų teises. ...

  8
 • Profsąjungos ir ministerija nesusitaria dėl etatinio mokytojų atlyginimo
  Profsąjungos ir ministerija nesusitaria dėl etatinio mokytojų atlyginimo

  Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir pedagogų profesinės sąjungos kol kas neranda sutarimo, už kokius darbus, atliekamus po pamokų, mokėti pedagogams. ...

 • Sausio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Sausio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Sausio 21-oji, šeštadienis, 3 savaitė. ...

 • Įvardijo, kurie sektoriai turi tikėtis kibernetinių atakų
  Įvardijo, kurie sektoriai turi tikėtis kibernetinių atakų

  Rytų Europos valstybių infrastruktūra, kalbant apie technologinį išsivystymą, šiek tiek atsilikusi nuo Vakarų valstybių infrastruktūros ir yra gana lengvai pažeidžiama kibernetinių atakų, LRT RADIJUI sako buvęs Izraelio nacionalinės...

 • Gripo epidemija paskelbta ir Varėnoje
  Gripo epidemija paskelbta ir Varėnoje

  Gripo epidemija paskelbta trečioje šalies savivaldybėje – Varėnoje, čia registruota 140,63 susirgimo peršalimo ligomis 10 tūkst. gyventojų, penktadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). ...

 • Vilniaus darželį užpuolė žiurkės
  Vilniaus darželį užpuolė žiurkės

  Vilniaus darželį „Drevinukas“ užpuolė žiurkės – savivaldybė žada spręsti problemą. ...

  1
 • Į pajūrį grįš šaltukas
  Į pajūrį grįš šaltukas

  Savaitgalis uostamiestyje bus pilkas ir darganotas. Atšilimas tęsis ir ateinančios savaitės pradžioje, tačiau jau nuo savaitės vidurio turėtų sugrįžti žiema. Numatoma, kad nuo trečiadienio spustelėsiantis šaltukas laikysis ir dienomi...

  2
Daugiau straipsnių