D.Matulionis: ministerijų tinklalapių suvienodinimas nebus brangus

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis tikina, kad numatomas ministerijų tinklalapių suvienodinimas nebus brangus, tačiau konkrečių skaičiavimų, kiek tai gali kainuoti, esą nėra.

Savo interneto svetainėms atnaujinti sumas, svyruojančias nuo 2 iki 120 tūkst. litų, per pastaruosius kelerius metus išleidusios ministerijos netrukus vėl turės atverti kišenes, nes savo tinklalapius privalės suvienodinti visos valstybės institucijos, rašo "Lietuvos žinios".

Vyriausybė praėjusių metų pabaigoje nusprendė, kad turi būti suvienodintas valstybės institucijų ir savivaldybių svetainių dizainas bei informacijos pateikimo struktūra. Viliamasi, kad tai padės lankytojams geriau orientuotis ieškant informacijos.

Visų ministerijų svetainių šablonas turi būti parengtas iki liepos 1-osios, o jį pritaikyti šios institucijos turės per metus.

Ministro pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis sakė, kad ministerijų svetainių patobulinimo darbams bendras konkursas skelbiamas nebus, tuo turės pasirūpinti kiekviena institucija atskirai.

"Planuojami atlikti pakeitimai nebus sudėtingi, visa tai neturėtų brangiai atsieiti, tačiau kiek tai gali kainuoti, skaičiavimų nėra. Ministerijos už tai mokės iš joms skirtų lėšų. Pakeitimai būtini, nes to "žvėryno", koks yra dabar, neturi likti", - sakė jis.

D.Matulionis minėjo, kad sumanymas gimė panaršius kitų Europos valstybių valdžios institucijų svetainėse. "Jų lankytojams būtų paprasčiau rasti vieną ar kitą juos dominantį dalyką", - tikino kancleris.

Per kelerius pastaruosius metus tinklalapius atnaujino didžioji dalis ministerijų, kai kurios tam nepagailėjo solidžių sumų.

Dienraščio duomenimis, daugiausia lėšų - apie 120 tūkst. litų - pareikalavo Finansų ministerijos interneto svetainės atnaujinimo darbai, atlikti prieš trejus metus. Anot Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiojo specialisto Giedriaus Šniuko, ankstesnė svetainės versija buvo sukurta 2002 metais, taigi jau buvo senstelėjusi.

Tad ministerija įsigijo ir įdiegė naują turinio valdymo sistemą. Buvo sukurta naujo dizaino interneto svetainė lietuvių ir anglų kalbomis, intraneto svetainė, perkelti duomenys iš senosios svetainės į naująją, apmokyti darbuotojai. Už šias paslaugas ministerija sumokėjo 68 tūkst. litų, dar apie 51 tūkst. kainavo programinė įranga.

"Nebuvo atnaujinta vien svetainės išvaizda - padaryta kur kas daugiau darbų, todėl ir kaina tokia", - sakė G.Šniukas.

Atnaujinta Vyriausybės svetainė pradėjo veikti praėjusių metų pradžioje. Už atliktus darbus bendrovei "Informacijos valdymo centras" buvo sumokėta 47 tūkst. litų. Panašiu metu startavo už 30 tūkst. litų patobulinta Sveikatos apsaugos ministerijos svetainė.

Pernai buvo pakeistas Krašto apsaugos ministerijos svetainės dizainas, patobulinta naršymo sistema, įdiegta patogesnė vaizdo medžiagos peržiūra, sudaryta galimybė komentuoti naujienų pranešimus, taip pat buvo sukurta ir nauja kariuomenės svetainė. Visa tai ministerijai atsiėjo apie 28 tūkst. litų.

Susisiekimo ministerija už svetainės atnaujinimą ir garantinę puslapio peržiūrą sumokėjo 19 tūkst. litų. Kaip teigė ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis, pokyčiai buvo būtini, nes iki tol veikusi svetainės versija jau buvo moraliai ir fiziškai pasenusi.

Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijos už tinklalapių atnaujinimą mokėjo maždaug po 14 tūkst. litų. Kitos ministerijos išlaidavo mažiau - Švietimo ir mokslo, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų svetainių atnaujinimo darbai atsiėjo nuo 2 iki 3 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių